Nasiona płesznika są stosowane w zaparciach nawykowych, w stanach, w których jest wskazane pobudzenie perystaltyki jelit i uzyskanie łagodnego wypróżnienia, wspomagająco w leczeniu biegunek różnego pochodzenia.
Kwiaty kasztanowca znajdują zastosowanie w leczeniu stanów zapalnych żył podudzi, guzków krwawnicowych (hemoroidów) oraz obrzęków pourazowych i siniaków. Zewnętrznie stosuje się okłady z naparów z kwiatów kasztanowca na odmrożenia, lekkie oparzenia, otarcia naskórka, w ogniskowym zapaleniu naczyń włosowatych skóry oraz w różnego typu kontuzjach
Herbatka z kwiatu koniczyny jest szczególnie polecana kobietom po 40 roku życia. Pomaga im radzić sobie z objawami menopauzy: uderzeniami gorąca, nadmiernym poceniem się, niepokojem i drażliwością. Herbatka zwiększa elastyczność i wytrzymałość naczyń krwionośnych oraz normalizuje ciśnienie krwi.
Ziele nawłoci jest stosowane m.in. w stanach zapalnych dróg moczowych, kłębuszków i miedniczek nerkowych, moczowodów i pęcherza moczowego, w kamicy moczowej, w nieżycie żołądka i jelit, drobnych krwawieniach z uszkodzonych naczyń włosowatych przewodu pokarmowego.
Błonnik witalny to nic innego jak błonnik o naturalnym pochodzeniu, a nie pozyskiwany drogą przemysłową. Błonnik tego rodzaju znajdziemy jedynie w jednorocznej roślinie zwanej babką płesznika (roślina uprawiana w Polsce, wykazująca zdolności przeczyszczające) oraz babką jajowatą (ta zawiera w sobie substancje pęczniejące w żołądku, roślina uprawiana w Indiach, USA i Brazylii). Błonnik witalny usprawnia pracę jelit i likwiduje zaparcia.