Wymagane

Pliki Wymagane do prawidłowego działania sklepu.

Preferencje

Pliki przechowujące informacje na temat użytkownika w celu personalizacji zawartości.

Statystyki

Pliki wykorzystywane do celów statystycznych.

Marketingowe

Pliki wykorzystywane do celów marketingowych.

Kup do 12:00 - a przesyłka będzie jutro u Ciebie

Dostawa od 14 zł

tel. +48 533 679 793

Zamknij
(0)
Nie masz żadnych produktów w koszyku.
Wyszukiwanie
Filters
RSS

Blog

Jaglana panna cotta z miechunką peruwiańską

Jaglana panna cotta z miechunką peruwiańską

Panna Cotta to klasyczny, bardzo prosty, włoski deser. Panna Cotta oznacza gotowaną śmietankę. Do śmietany dodaje się cukier i często wanilię, a usztywnia żelatyną.

Komentarze (0)
Morwa biała jako suplement. Jakie jest jej zastosowanie?

Morwa biała jako suplement. Jakie jest jej zastosowanie?

Liście morwy białej są bogatym źródłem przeciwutleniaczy, a wyciąg z rośliny wspiera organizm w walce z nadciśnieniem tętniczym oraz innymi chorobami układu krążenia. Morwę białą można też wykorzystywać do poprawiania wyglądu skóry.

Komentarze (0)
Co na oparzenia słoneczne?

Co na oparzenia słoneczne?

Jeżeli zauważymy pierwsze objawy oparzenia słonecznego (zaczerwienienia, pieczenie), nie należy zwlekać. Przede wszystkim trzeba schować się przed słońcem, w cień i schłodzić oparzone miejsce. W tym celu najlepiej zastosować zmoczony w zimnej słodkiej wodzie ręcznik. Chłód uśmierza ból i redukuje zaczerwienienie. To ważne, ponieważ do oparzeń często dochodzi nad morzem, a okładanie poparzeń słoną wodą nie jest najlepszym pomysłem, ponieważ sól dodatkowo wzmaga pieczenie. 

Skóra, która jest podrażniona słońcem nie toleruje tłustych kremów czy balsamów. Tego rodzaju preparaty sprawiają, że ciepło ze skóry przestaje być odprowadzane, co dodatkowo nasila ból. Nie należy stosować również olei mineralnych, które zatykają pory. Sprzymierzeńcami skóry po opalaniu są naturalne oleje i masła roślinne, które wspierają procesy regeneracyjne zachodzące w naskórku, działają łagodząco i nawilżająco.

Komentarze (0)
Wyhoduj to sam!

Wyhoduj to sam!

Wiosna to czas, w którym dieta sezonowa obfituje w mnóstwo zieleni, którą… możesz samodzielnie wyhodować na swoim parapecie, balkonie, tarasie lub w ogródku. To naprawdę proste! Poznaj nasze sprawdzone sposoby na uprawę rzeżuchy, szczypiorku, natki pietruszki i sałaty i spraw, że Twoja dieta sezonowa się zazieleni!

Komentarze (0)
Warzywa na wiosennym talerzu – dieta sezonowa

Warzywa na wiosennym talerzu – dieta sezonowa

Wiosną dieta sezonowa powinna uwzględniać przede wszystkim takie warzywa, jak: kalarepa, botwina, szczaw, szparagi, rzodkiewka, szpinak, kapusta, rabarbar, sałata, szczypiorek, natka pietruszki oraz rzeżucha. Dowiedz się, co takiego kryją te wiosenne smakołyki, że powinny zagościć w Twoim menu.

Komentarze (0)
Zbawienna dieta śródziemnomorska – co jeść w upalne dni, by czuć się dobrze

Zbawienna dieta śródziemnomorska – co jeść w upalne dni, by czuć się dobrze

Podczas upałów większość z nas nie czuje się najlepiej. Jesteśmy zmęczeni gorącem i szukamy ukojenia – również w spożywanych potrawach. Wybieramy raczej lżejsze posiłki, które pomogą nam się ochłodzić. W upalne dni to właśnie dieta śródziemnomorska, obfitująca w surowe warzywa, owoce, lekki nabiał, pełnoziarniste produkty zbożowe i ryby jest najlepsza dla naszego organizmu. Ważne, by produkty w naszym jadłospisie były jak najmniej przetworzone, bogate w składniki odżywcze, makro- i mikroelementy. W tym czasie powinniśmy również zrezygnować z obciążających organizm, tłustych, smażonych potraw i alkoholu (ewentualnie od czasu do czasu można pozwolić sobie na kieliszek wytrawnego, czerwonego wina), a słodycze zamienić na owoce. Warto pamiętać, że u podstaw diety śródziemnomorskiej leży również regularna aktywność fizyczna i picie wody oraz naparów ziołowych (rekomenduje się rezygnację z kawy i herbaty).

Komentarze (0)
Superfood – czym jest super żywność

Superfood – czym jest super żywność

Do superżywności zalicza się przede wszystkim niektóre owoce, warzywa, algi czy nasiona. Są to wszystkie produkty obfitujące w minerały, witaminy, przeciwutleniacze, proteiny i nienasycone kwasy tłuszczowe.

Do codziennej diety superfoods powinny wprowadzić zwłaszcza osoby spożywające pokarmy ubogie w substancje odżywcze. Superfoods charakteryzują się dużą ilością tych substancji w małej objętości produktu. Właśnie dlatego dodanie ich do menu jest łatwe i nie powoduje sporych zmian w sposobie odżywiania. Można je dodać do koktajlów, jogurtów, spożywać jako przekąskę lub pić napary – w zależności od produktu.

Komentarze (0)
Miód, któy wybrać?

Miód, któy wybrać?

Miód jest naturalnym produktem spożywczym, którego właściwości w medycynie i kosmetyce wykorzystywane są od wieków. Miód w starożytności był używany jako składnik maści. Antyczni Grecy uważali, że miód daje im siłę, zdrowie oraz długowieczność. Kleopatra pielęgnowała swoją urodę, zażywając kąpieli w kozim mleku i miodzie. Miód stosowano jako lek, produkt do słodzenia oraz wytwarzania napojów alkoholowych. Obecnie w kosmetyce oraz farmakologii powraca się do właściwości miodu pszczelego.

Komentarze (2)
Makaron z pesto konopnym

Makaron z pesto konopnym

Białko konopne charakteryzuje się wysoką zawartością białka, błonnika pokarmowego oraz tym, że nie zawiera cukru. Produkt stosuje się jako uzupełnienie diety np. sportowców w białko wspomagające przyrost masy mięśniowej.

Komentarze (2)
Mąka bezglutenowa – którą wybrać i do czego?

Mąka bezglutenowa – którą wybrać i do czego?

Mąka bezglutenowa jest coraz bardziej popularna. Mąki bez glutenu cechuje duża różnorodność smaku, zapachu, sposobu wykorzystania oraz wyrobów, które się z nich otrzymuje. Mąka bezglutenowa może być użyta do pizzy, na pierogi czy do wypieku chleba. Mąki bezglutenowe różnią się też wartością odżywczą i właściwościami zdrowotnymi. Poznaj bogactwo mąk bezglutenowych i możliwości ich wykorzystania. Oto lista mąk bez glutenu.

Komentarze (0)