Wymagane

Pliki Wymagane do prawidłowego działania sklepu.

Preferencje

Pliki przechowujące informacje na temat użytkownika w celu personalizacji zawartości.

Statystyki

Pliki wykorzystywane do celów statystycznych.

Marketingowe

Pliki wykorzystywane do celów marketingowych.

Kup do 12:00 - a przesyłka będzie jutro u Ciebie

Dostawa od 14 zł

tel. +48 533 679 793

Zamknij
(0)
Nie masz żadnych produktów w koszyku.
Wyszukiwanie
Filters
RSS

Blog

KAKAOWE MUFFINKI Z MASŁEM ORZECHOWYM

KAKAOWE MUFFINKI Z MASŁEM ORZECHOWYM

Właściwości zdrowotne kakao docenili już Majowie i Aztekowie. Napój przyrządzany na bazie proszku z nasion owoców kakaowca był przez nich nazywany napojem bogów. Nic dziwnego, kakao posiada wyjątkowe wartości odżywcze. Przede wszystkim jest skarbnicą przeciwutleniaczy, które zapobiegają wielu chorobom, jak również substancji, które uspokajają, poprawiają humor i zwiększają popęd seksualny. Sprawdź, jakie jeszcze działanie ma kakao do picia i jak zrobić napój na jego bazie.

Komentarze (0)
Ocet jabłkowy – poznaj jego niesamowite właściwości i zastosowanie

Ocet jabłkowy – poznaj jego niesamowite właściwości i zastosowanie

Ocet jabłkowy znany był już w starożytności. Choć współcześnie najczęściej kupujemy gotowy ocet w sklepie, równie łatwo zrobić go samodzielnie. Jednak aby ocet z jabłek naprawdę miał prozdrowotne właściwości, potrzebne są jabłka z ekologicznej uprawy, a nie zawsze mamy do nich dostęp. Kolejna kwestia to czas: ocet jabłkowy jest gotowy do spożycia po około miesiącu od nastawienia. Jeśli potrzebny nam jest tu i teraz, sięgnijmy po gotowy produkt z odpowiednim certyfikatem.

Ocet jabłkowy powstaje z fermentacji jabłek, która dokonuje się za sprawą bakterii z rodzaju Acetobacter. Ma żółto-brązową barwę i jest lekko mętny. Jego szerokie zastosowanie w kuchni i medycynie było znane już 5 tysięcy lat p.n.e. Lecznicze działanie octu jabłkowego doceniano w wielu starożytnych kulturach – egipskiej, babilońskiej, chińskiej, greckiej i rzymskiej. Zachwalał go Hipokrates, jako specyfik doskonały na kaszel i przeziębienie – zwłaszcza ocet z miodem.

 

Ocet Jabłkowy EKO 250ml - Dary Natury Ziołowy Zakątek

W occie jabłkowym znajdziemy m.in. takie dobroczynne składniki jak:

  • potas
  • magnez
  • wapń
  • żelazo
  • sód
  • fosfor
  • witaminy z grupy B (B1, B2, B3, B5, B6, B7 czyli biotyna, B9 czyli kwas foliowy)
  • witamina C
  • kwas octowy
  • kwas kawowy
  • kwas chlorogenowy

Właściwości lecznicze octu jabłkowego

Tej niezwykłej substancji przypisuje się właściwości antybakteryjne, przeciwzapalne, immunostymulacyjne. Obniża poziom “złego” cholesterolu (LDL) i trójglicerydów, czyli przyczynia się do zmniejszenia ryzyka miażdżycy. Jest polecany w diecie osób ze stanem przedcukrzycowym, cukrzycą, insulinoopornością i z wszelkimi zaburzeniami gospodarki węglowodanowej. To zasługa kwasu octowego oraz kwasu chlorogenowego. Jako że reguluje poziom glukozy we krwi i zmniejsza wydzielanie insuliny, wspomaga redukcję masy ciała.

Jeśli ocet jabłkowy pijemy – powinna być to wersja rozcieńczona. Najlepiej łyżkę lub 2 łyżki stołowe rozcieńczać w szklance wody i wypijać na czczo lub do posiłku 1-2 razy dziennie. Nierozcieńczony ocet jabłkowy może nie tylko uszkodzić szkliwo zębów, ale i poparzyć śluzówkę jamy ustnej i żołądka. Szklanka wody z rozcieńczoną weń łyżką octu jabłkowego wypita przed posiłkiem łagodzi zgagę i refluks oraz stymuluje wydzielanie enzymów trawiennych i pomaga w niestrawności. Pita na czczo – zapobiega zaparciom.

Woda z octem jabłkowym to także doskonała metoda na halitozę, czyli utrzymujący się nieprzyjemny zapach z ust. Wystarczy po posiłku wypić szklankę wody z łyżką octu i miodu. Ocet jabłkowy można stosować także jako składnik płukanki na ból gardła. Należy użyć 1/3 szklanki octu, uzupełnić wodą i płukać gardło kilka razy dziennie. Ta sama płukanka pomoże przy stanach zapalnych, pleśniawkach, nadżerkach.


Ocet jabłkowy w pielęgnacji ciała

Rozcieńczony ocet jabłkowy skutecznie leczy zakażenia grzybicze, np.grzybice paznokci, brodawki czy pomaga zwalczać wszy. Woda z octem jabłkowym (1 łyżka octu jabłkowego wymieszana ze szklanką wody) to doskonała płukanka do włosów – nadaje im połysk i miękkość. Dzięki swoim właściwościom przeciwbakteryjnym, rozcieńczony ocet jabłkowy może służyć jako naturalny dezodorant – wystarczy odrobinę wetrzeć w skórę – i tonik do twarzy.

Jeśli mamy cerę suchą, warto przygotować maseczkę: 2 łyżeczki miodu wymieszaj z łyżeczką octu jabłkowego. Nałóż na twarz na 20 minut (nie stosować przy cerze naczynkowej). Jeśli tłustą: łyżeczkę glinki zielonej wymieszaj z 2 łyżeczkami octu jabłkowego. Aby poprawić konsystencję możesz dodać trochę wody. Nakładaj na oczyszczoną twarz, po 10 minutach zmyj wodą.

Jeśli chcemy spłycić zmarszczki mimiczne, warto wymieszać 5 łyżek octu z 1/2 litra zimnej wody mineralnej. Teraz trzeba nasączyć roztworem kawałek gazy lub wacik kosmetyczny i położyć w miejscu zmarszczek. Po 10 min. zdjąć kompres i opłukać skórę chłodną wodą. Takie okłady można stosować codziennie wieczorem.

Moczenie stóp w wodzie z octem jabłkowym przyniesie wyraźną ulgę osobom o zmęczonych i opuchniętych nogach. Octu jabłkowego możemy dolać do kąpieli. Kąpiel wygładzająca wymaga użycia szklanki octu, szklanki tłustego mleka i połowy szklanki oliwy z oliwek na wannę wody. Kąpiel ujędrniająca – dwóch szklanek octu i szklanki kawy (zaparzonej z dwóch łyżeczek).

Ocet jabłkowy w kuchni

I na koniec wracamy do miejsca, z którym ocet jabłkowy kojarzy nam się najczęściej – do kuchni. Najzdrowszy i najsmaczniejszy jest ocet tłoczony ze świeżych jabłek (często do jego wyrobu używa się jabłkowych odpadów: skórek czy gniazd nasiennych), niepasteryzowany i niefiltrowany. W takiej postaci doskonale sprawdza się jako składnik sosów sałatkowych, past kanapkowych, zalew i marynat (zmiękcza mięso, podbija smak ryby) a także jako dodatek do zup czy koktajli.

Ocet jabłkowy przyda się, kiedy chcemy zrobić jajko w koszulce (jajko po benedyktyńsku). Gotujemy ok. litra wody z łyżką octu jabłkowego. Kiedy zacznie wrzeć, mieszamy energicznie łyżką, by pośrodku powstał wir i w ten wir wybijamy ostrożnie jajko. Czekamy ok. 40 sekund aż białko się zetnie, a żółtko pozostanie płynne i wyjmujemy łyżką cedzakową.

Komentarze (0)
4 zioła, które warto pić zimą

4 zioła, które warto pić zimą

Ziołolecznictwo ma bardzo szerokie zastosowanie i znane już jw starożytności. Fitoterapia jest wykorzystywana nie tylko w medycynie niekonwencjonalnej, ale też konwencjonalnej, gdyż wiele leków bazuje na leczniczych właściwościach ziół. Wykorzystujemy je na codzień także w kosmetykach i naszej kuchni. Zioła mogą działają np. napotnie, przeciwzapalnie, przeciwbólowo. Pomagają w czasie przeziębienia czy w oczyszczaniu organizmu. W kuracjach wykorzystujemy całe rośliny albo ich fragmenty, takie jak liście, korzenie czy kwiaty.

Komentarze (0)
Domowa apteczka olejków eterycznych

Domowa apteczka olejków eterycznych

Aromaterapia uznawana jest za formę medycyny alternatywnej. Wykorzystuje się w niej olejki eteryczne w celu oddziaływania na nasz nastrój, umysł, zdrowie fizyczne i funkcje poznawcze. Najprościej mówiąc, jest to metoda terapeutyczna, w której działa się za pośrednictwem zmysłu węchu na cały organizm.  Droga zapachu wyzwalanego z olejków eterycznych rozpoczyna się od komórek węchowych w nosie, następnie zmierza do systemu węchowego. Określa się, że zarówno inhalacje jak i aplikowanie na skórę olejków wpływa na pobudzenie odpowiednich punktów w układzie limbicznym, dzięki czemu aromaterapia olejkami działa wszechstronnie. Olejki eteryczne możemy aplikować na trzy sposoby: poprzez inhalację, miejscowo na skórę oraz bezpośrednie spożywanie.

Komentarze (0)
Dlaczego warto pić wodę AOX?

Dlaczego warto pić wodę AOX?

Uzdrawiająca moc tej wody to przede wszystkim wysoka zawartość aktywnego wodoru a więc obniżony potencjał redox, dochodzący do - 70 mV, który sprawia, że efektywność antyoksydacyjna tej wody jest nieporównywalna do żadnego ze znanych na świecie antyoksydantów, których popularność z roku na rok rośnie za sprawą coraz bardziej powszechnego wśród ludzkości stresu oksydacyjnego!
 
Komentarze (0)
CorCordium - kapsuła życia

CorCordium - kapsuła życia

Linia produktów OVOBIOVITA® to suplementy diety nowej generacji opracowane w oparciu o wieloletnie, zakończone sukcesem badania polskich naukowców. Ich sekretem jest jedyny na świecie naturalny bioskładnik o nazwie wzbogacone Ovofosfolipidy.  Powstał on w wyniku innowacyjnej i opatentowanej technologii pozyskania bioaktywnych substancji pochodzenia naturalnego z jaja kurzego

Komentarze (0)
BalanceOil z polifenolami i kwasami omega

BalanceOil z polifenolami i kwasami omega

BalanceOil to w pełni naturalny suplement diety, bogaty w polifenole z oliwek, kwasy omega-3 oraz witaminę D3. W bezpieczny sposób dostosowuje i utrzymuje właściwy poziom kwasu eikozapentaenowego (EPA) i dokozaheksaenowego (DHA) oraz balans omega-6:3 w ciele, jednocześnie chroniąc komórki przed oksydacją.6 Zawiera wysokiej jakości mieszankę olejów pozyskanych z dziko odławianych małych ryb oraz oliwy extra virgin wytłoczonej z niedojrzałych jeszcze oliwek.

Komentarze (0)
SPRAWDŹ NASZ KONKURS NA FB!

SPRAWDŹ NASZ KONKURS NA FB!

Gdzie szukać konkursu? 
https://www.facebook.com/odnatury
#KONKURS (prawie) 5000 like’ów na Facebook! 🎉
Co należy zrobić, aby wziąć udział w konkursie? 🤔
Zadanie jest bardzo 👉🏻 proste.
Wystarczy:
💚 Udostępnić zdjęcie.
💚 Polubić nasz fanpage oraz post konkursowy.
💚 Zamieścić komentarz pod postem konkursowym (treść komentarza pozostawiamy waszej wyobraźni 🖌).
Nagrody 🎁 :
🏆 Fohow Liquid Eliksir, IDEALNY PRZY:
- przewlekłym zmęczeniu,
- wyczerpaniu organizmu,
- infekcjach nerek,
- infekcjach płuc,
- problemach z potencją,
🏆 czarnuszka w tabletkach.
Wyniki podamy 📫  KIEDY DOBIJECIE DO 5000 LIKE’ÓW!
Komentarze (0)
Mata Shakti - najczęściej zadawane pytania.

Mata Shakti - najczęściej zadawane pytania.

Shakti Mata akupresurowa zalecana jest do stosowana dla osób ze słabym krążeniem krwi. Specjalne kolce rozgrzewają poszczególną część ciała. Z mat do masażu powinny korzystać również osoby chorujące na nadciśnienie. Regularne stosowanie Shakti Maty może pomóc zwiększyć poczucie dobrego samopoczucia, zarówno fizycznego jak i psychicznego. 

Komentarze (0)
Jak zrobić w domu odżywkę do rzęs i brwi?

Jak zrobić w domu odżywkę do rzęs i brwi?

Domowa odżywka do rzęs i brwi to prosty, tani i skuteczny sposób pielęgnacji. Kosmetyk, który zrobisz we własnej łazience, będzie równie dobry, co ten kupiony w drogerii. Bez problemu samodzielnie zrobisz odżywkę do rzęs i brwi. Przepisy na domowe kosmetyki nie są skomplikowane, a efekty ich działania mogą cię pozytywnie zaskoczyć.

Komentarze (0)