Wymagane

Pliki Wymagane do prawidłowego działania sklepu.

Preferencje

Pliki przechowujące informacje na temat użytkownika w celu personalizacji zawartości.

Statystyki

Pliki wykorzystywane do celów statystycznych.

Marketingowe

Pliki wykorzystywane do celów marketingowych.

Kup do 12:00 - a przesyłka będzie jutro u Ciebie

Dostawa od 14 zł

tel. +48 533 679 793

Zamknij
(0)
Nie masz żadnych produktów w koszyku.
Wyszukiwanie
Filters
RSS

Blog

Przygotowanie do ciąży – na co zwrócić uwagę? Jak się świadomie przygotować?

Przygotowanie do ciąży – na co zwrócić uwagę? Jak się świadomie przygotować?

Kobieta, która pragnie urodzić dziecko powinna właściwie przygotować się do ciąży. Tylko zdrowy i silny organizm matki może wydać na świat zdrowe i silne dziecko. Ważne jest, by zadbać o właściwą dietę i suplementację, ruch na świeżym powietrzu oraz właściwy odpoczynek. Przygotowania należy rozpocząć na rok, pół roku przed pożądanym terminem poczęcia.

Komentarze (0)
Witamina E

Witamina E

Witamina E nazywana jest witaminą młodości. Pozwala ona zachować witalność, młody wygląd skóry oraz wpływa na płodność.  Pełni ona szereg funkcji w organizmie.

Komentarze (0)
Witamina D

Witamina D

Witamina D jest jednym z najważniejszych składników, które powinniśmy dostarczać do organizmu, gdyż wpływa na nasze zdrowie w wielu różnych ważnych aspektach.

Komentarze (0)
Witamina A – jaka najlepsza, właściwości, niedobór, nadmiar

Witamina A – jaka najlepsza, właściwości, niedobór, nadmiar

Niedobór witaminy A może prowadzić do rozwoju trądziku. Dochodzi wówczas do nadprodukcji keratyny, która powoduje zatykanie gruczołów łojowych, namnażanie się bakterii i powstawanie stanu zapalnego. I tak właśnie powstaje trądzik w wyniku niedoboru witaminy A.

Komentarze (0)
Bezsenność przyczyny i leczenie

Bezsenność przyczyny i leczenie

Bezsenność to coraz bardziej powszechny problem wśród społeczeństwa. Przyczynami bezsenności są przewlekły stres, przemęczenie, niewłaściwa dieta, stosowanie używek, brak regularnej aktywności fizycznej czy nocna ekspozycja na światło niebieskie z ekranów telefonów czy komputerów. Środki nasenne należy stosować ostrożnie, gdyż mogą one prowadzić do uzależnienia. Leki nasenne nie rozwiązują przyczyn bezsenności, a jedynie maskują objaw

Komentarze (0)
Witamina C - jaka najlepsza, właściwości, niedobór, nadmiar

Witamina C - jaka najlepsza, właściwości, niedobór, nadmiar

Witamina C to jedna z najważniejszych witamin. Jej dostarczanie wraz z pożywieniem jest niezbędne do prawidłowego działania całego organizmu. Spełnia ona wiele ważnych funkcji. Przede wszystkim bierze udział w syntezie kolagenu, który jest bardzo ważny dla funkcjonowania naczyń krwionośnych. Przeciwdziała powstawaniu tętniaków. Przyspiesza gojenie się ran, działa przeciwstarzeniowo. Wspiera naturalną odporność organizmu. Obniża ciśnienie krwi u osób cierpiących na nadciśnienie. Poprawia profil lipidowy krwi obniżając poziom trójglicerydów i przeciwdziała powstawaniu miażdżycy.

Komentarze (0)
Niedoczynność tarczycy

Niedoczynność tarczycy

Tarczyca jest to niewielki narząd w kształcie motyla znajdujący się w szyi. Zadaniem tarczycy jest produkcja hormonów trójjodotyroniny (T3), tyroksyny (T4) oraz kalcytoniny. Hormony te regulują pracę całego organizmu, odpowiadają one za prawidłową przemianę materii, za regulację temperatury ciała, kontrolują pracę układu nerwowego, pobudzają serce do działania, a także przyczyniają się do mineralizacji kości, regulują cykl miesiączkowy i odpowiadają za płodność. Jeżeli tarczyca produkuje zbyt mało tych hormonów, to mamy do czynienia z niedoczynnością.

Komentarze (0)
Long Covid

Long Covid

Wiele osób, które zachorowało na koronawirusa mierzy się z długotrwałymi skutkami choroby. Według Światowej Organizacji Zdrowia „long Covid” (długotrwały covid) lub zespół postcowidowy jest to zespół objawów utrzymujący się u osób, które przeszły zakażenie koronawirusem. Objawy te utrzymują się co najmniej cztery tygodnie i nie można ich wyjaśnić żadną inną chorobą.

Komentarze (0)
Nadczynność tarczycy.

Nadczynność tarczycy.

Tarczyca inaczej gruczoł tarczowy jest jednym z największym gruczołów wydzielania wewnętrznego u człowieka. Przypomina ona kształtem motyla, zlokalizowana jest na przedniej części szyi i odpowiada za wydzielanie hormonów T4 (Tyroksyny), T3 (Trójjodotyroniny) i kalcytoniny. Te trzy hormony są rozprowadzane przez krew do wszystkich komórek naszego ciała. Hormony tarczycy odpowiedzialne są za nasilenie metabolizmu oraz  za jego kontrolę.

Komentarze (0)
Ciąża - objawy, ile trwa? Tydzień po tygodniu.

Ciąża - objawy, ile trwa? Tydzień po tygodniu.

Ciąża to naturalny etap w życiu kobiety. Z medycznego punktu widzenia ciąża zaczyna się na początku cyklu, a więc 2 tygodnie przed zapłodnieniem. Za jej początek uznaje się datę ostatniej miesiączki. Wynika to z faktu, że wiele kobiet ma nieregularne cykle i ciężko jest ustalić dzień owulacji i moment zapłodnienia. Trwa ona około 280 dni czyli 40 tygodni aż do porodu.

Komentarze (0)