Menu
Szukaj
Filters
Zamknij
Zamknij
RSS

Blog

Jesienna regeneracja
Jesienna regeneracja

Dynie, orzechy włoskie, jabłka i śliwki, imbir i cynamon. Gorące herbaty czy aromatyczne mieszanki ziołowe parzone zimnymi wieczorami. Czy nie pachnie już pieczona dynia, czy nie rozgrzewa już imbir dodany do zupy? Czas na jesień! 

Komentarze (0)
Kiedy warto stosować suplementy?
Kiedy warto stosować suplementy?

Wraz z przyjmowanym każdego dnia pokarmem, do naszego organizmu powinniśmy dostarczać istotne składniki pokarmowe, dzięki którym będzie on poprawnie funkcjonował. Oczywiście adekwatnie dobrana dieta zapewnia nam optymalną ilość tego typu składników, jednakże zdarzają się sytuacje, w których nasz organizm potrzebuje dodatkowego wsparcia. Warto, więc sięgnąć po pewne i sprawdzone suplementy diety.

 

Komentarze (2)
Dlaczego detox dla organizmu jest tak ważny?
Dlaczego detox dla organizmu jest tak ważny?

O diecie warzywno-owocowej coraz więcej się mówi i wciąż powiększa się grono osób, które przekonały się o jej dobrodziejstwie. Zdarzają się jednak sceptycy, którzy zastanawiają się, jak to możliwe – przecież jedzą codziennie warzywa i owoce, a nie widzą żadnych efektów leczniczych.

Komentarze (0)
Jak łatwo i przystępnie się oczyścić i odstresować?
Jak łatwo i przystępnie się oczyścić i odstresować?

Detoks organizmu to pojęcie, które bardzo często mylone jest z dietą odchudzającą. W rzeczywistości jednak przeprowadzenie detoksu ma nieco inny cel niż dieta odchudzająca. Na czym polega oczyszczanie organizmu i kto powinien się na nie zdecydować?

Komentarze (1)
Dieta przeciwzapalna
Dieta przeciwzapalna

Dieta przeciwzapalna to plan żywieniowy, który ma na celu wyciszenie toczącego się w organizmie przewlekłego stanu zapalnego, a dzięki temu zapobieganie wielu chorobom, u których źródła leży chroniczne zapalenie o niskiej intensywności (m.in. cukrzycy, reumatoidalnemu zapaleniu stawów, miażdżycy, nowotworom, chorobie Alzheimera). Przeczytaj, jakie są zasady diety przeciwzapalnej i dowiedz się, jakie produkty do niej włączyć, a których nie zaleca się spożywać.

Komentarze (0)
Dlaczego warto pić zielone koktajle?
Dlaczego warto pić zielone koktajle?

Zielone koktajle przebojem zdobywają świat zdrowego żywienia ! W przygotowaniu są zdumiewająco proste, gdyż składają się wyłącznie z surowych owoców, surowych zielonych warzyw liściastych i wody. Proporcja warzyw do owoców 6:4. Choć zielone koktajle są tak nieskomplikowane, ich wartość odżywcza jest nie do przecenienia. Wśród korzyści płynących z ich spożywania można wymienić utratę zbędnych kilogramów, wzrost poziomu energii, redukcję łaknienia, zdrową czystą cerę i wiele innych.

Komentarze (1)
Pięć metod przyspieszenia detoksykacji
Pięć metod przyspieszenia detoksykacji

Istnieją różne sposoby przyspieszające usuwanie toksyn z organizmu. Stopień obciążenia organizmu szkodliwymi substancjami bywa bardzo różny i zależy od wielu czynników, takich jak ogólny stan zdrowia, waga, wiek, metabolizm i geny. Jeżeli jesteś/byłeś uczestnikiem programu Detoks w IMC możesz wykorzystać poniższych 5 metod, jeśli chcesz przyspieszyć detoksykację, czyli procesu uwalniania ciała z toksyn. Możesz je stosować podczas kuracji oczyszczającej albo po jej zakończeniu.

 

Komentarze (2)
Borelioza - co to takiego?
Borelioza - co to takiego?

Borelioza jest wyjątkowo groźną chorobą zakaźną, przenoszoną przez kleszcze. Niestety co raz częściej występującą. Z uwagi na niespecyficzne objawy oraz trudności w określeniu dokładnej przyczyny choroby, jej zdiagnozowanie często przeciąga się w czasie. W jaki sposób można sprawdzić, czy chorujemy na boreliozę i czy można się przed nią uchronić?

Komentarze (0)
ABC Hashimoto
ABC Hashimoto

Jeszcze niedawno mało kto słyszał o tej chorobie. Dziś prawie każdy zna jedną lub więcej osób, które mają lub podejrzewają u siebie Hashimoto.

Przewlekłe zapalenie tarczycy, stanowi najczęściej występującą przyczynę niedoczynności tego narządu. Na Hashimoto – częściej chorują kobiety, niżeli mężczyźni, a w jego przebiegu dochodzi do powolnej destrukcji miąższu i rozwoju niedoczynności narządu.

Komentarze (0)
HELIXOR - naturalny ekstrakt z jemioły niezastąpiony przy nowotworze
HELIXOR - naturalny ekstrakt z jemioły niezastąpiony przy nowotworze

Terapia została wynaleziona na początku XX wieku w Niemczech przez Doktora Rudolfa Steinera i Doktora Ita Wegmana. Terapia ekstraktem z jemioły  jest częścią medycyny integracyjnej. Helixor jest kompozycją czystych ekstraktów pozyskiwanych z jemioły pospolitej.

 

Komentarze (7)