Menu
Szukaj
Filters
Zamknij
Zamknij
RSS

Blog

"Złote mleko" i "Pasta z kurkumy" - naturalne lekarstwa na infekcje
"Złote mleko" i "Pasta z kurkumy" - naturalne lekarstwa na infekcje

Kurkuma była znana przez joginów i lekarzy ajurwedy od czasów starożytnych, którzy cenili ją ze względu na wyjątkowe właściwości lecznicze. Kurkuma jest korzeniem, który jest bliskim krewnym również cudownego imbiru. Ostatnie lata wnikliwych badań dowiodły, że kurkuma jest absolutnym fenomenem medycznym. Zawiera w sobie unikalne składniki, które posiadają właściwości antynowotworowe i przeciwzapalne. Genialnie oczyszcza wątrobę i nerki, a jak wiadomo bez sprawnie funkcjonujących tych organów trudno jest w ogóle mówić o zdrowiu i dobrym samopoczuciu. Kurkuma przyjmowana w odpowiedni sposób leczy zapalenia stawów i generalnie je wzmacnia. Być może właśnie dlatego widok stuletniego jogina stojącego na głowie, czy robiącego niesamowite pozy, nie był i nadal nie jest szczególnie zadziwiający. „Złote mleko”, które zawiera kurkumę, od starożytności jest napojem joginów.

Komentarze (0)
Jak naturalnie radzić sobie z przeziębieniem?
Jak naturalnie radzić sobie z przeziębieniem?

Przeziębienie nie musi sprawiać, że od razu wędrujemy do lekarza – większość z nas sięga wtedy po domowe sposoby leczenia, które potrafią szybko postawić na nogi. Już we wrześniu zaczynamy się przeziębiać, a im bliżej zimy, tym częściej dopadają nas katar, kaszel i gorączka. Nie jest to zwykle nic poważnego, ale znacznie uprzykrza nam życie i utrudnia codzienne funkcjonowanie. Zobacz, jak szybko wyleczyć przeziębienie naturalnymi sposobami!

Komentarze (0)
Kiedy konieczna jest suplementacja witaminą D?
Kiedy konieczna jest suplementacja witaminą D?

Duża grupa osób nie stosuje lub uważa, że nie potrzebuje suplementów witaminowych. Z założenia suplementy są doraźną pomocą dla organizmu, gdy jest osłabiony, narażony na działanie silnego stresu lub podczas stosowania ubogiej lub bardzo restrykcyjnej diety. W przypadku witaminy D wygląda to inaczej.

Komentarze (0)
Czym jest endometrioza?
Czym jest endometrioza?

Istotą choroby jest występowanie ognisk endometrium (śluzówki macicy) poza miejscem, gdzie powinno się ono znajdować, czyli jamą macicy. Najczęściej występuje ona w jajowodach, jajnikach, otrzewnej wyścielającej jamę brzuszną, rzadziej w pęcherzu moczowym czy jelitach, zdarza się jednak lokalizacja tak odległa jak płuca czy gałka oczna. Endometrium to wyściółka wnętrza macicy, w której zagnieżdża się pęcherzyk ciążowy. 

Komentarze (7)
Jakie witaminy warto włączyć do swojej diety jeżeli trenujemy?
Jakie witaminy warto włączyć do swojej diety jeżeli trenujemy?

Mimo znacznej mobilności i możliwości przemieszczania się w dowolne miejsce na świecie, jednym z kluczowych problemów współczesnego życia jest brak ruchu. Paradoks, prawda? Wynika to z powszechnego dostępu do komunikacji samochodowej, stosowania interaktywnych komunikatorów i siedzącego trybu życia determinowanego przez pracę. Efektem jest stale pogarszający się stan zdrowia ludzi na świecie, szczególnie w krajach rozwiniętych.  

Komentarze (0)
ABC regeneracji
ABC regeneracji

Wszyscy zawodowi sportowcy doskonale o tym wiedzą, że kiedy jesteśmy przetrenowani nie mamy szans żeby osiągnąć wymarzony efekt czy rezultat. Dla nich regeneracja jest nieodłącznym elementem każdego cyklu treningowego. Niestety ci, którzy nie trenują zawodowo zapominają o tym żeby odpoczywać, bo przecież im więcej ćwiczymy tym szybciej chudniemy. Błąd! To jeden z największych mitów, w które niestety często wierzymy. Nasz organizm nie jest robotem i owszem do pewnego momentu może pracować na wysokich obrotach, ale w końcu ta energia się skończy i w pewnym momencie on po prostu odmówi dalszego posłuszeństwa.

Komentarze (0)
Niedoczynność tarczycy: przyczyny, objawy, leczenie
Niedoczynność tarczycy: przyczyny, objawy, leczenie

Niedoczynność tarczycy spowodowana jest niedoborem hormonów tarczycy. Objawy niedoczynności tarczycy, zarówno pełnoobjawowej, jak i subklinicznej, mogą być bardzo różne i dotyczą różnych układów narządów. Utrudnia to jednoznaczne postawienie diagnozy, dlatego konieczne są badania w kierunku niedoczynności tarczycy.

Komentarze (0)
Dieta odtruwająca wątrobę
Dieta odtruwająca wątrobę

Dieta odtruwająca wątrobę to nie to samo, co dieta wątrobowa - stosuje się ją prewencyjnie, zanim wątroba zacznie szwankować. Wątroba pełni ponad 500 różnych funkcji. By wszystkie te procesy przebiegły bez zakłóceń, sama też potrzebuje oczyszczenia. Taka kuracja, przeprowadzona raz do roku pomoże zregenerować wątrobę, uwolnić ją od zanieczyszczeń, a także pozwoli ci utrzymać prawidłową wagę.

 

Komentarze (0)
Jak samemu zbadać tarczycę? Samobadanie tarczycy krok po kroku
Jak samemu zbadać tarczycę? Samobadanie tarczycy krok po kroku

Tarczyca, właściwie gruczoł tarczowy, położona jest u dołu szyi przed tchawicą. Ten niewielki organ odpowiedzialny jest za wytwarzanie hormonów, które sterują przemianą materii w tkankach i narządach organizmu. Są to trójjodotyronina (T3), tyroksyna (T4) oraz kalcytonina. Do ich produkcji tarczycy niezbędne są odpowiednie ilości jodu pobierane z pożywienia i powietrza. Za pracę gruczołu tarczycy odpowiada hormon TSH wytwarzany w przysadce mózgowej. Kiedy z jakiegoś powodu tarczyca produkuje za mało hormonów w porównaniu do zapotrzebowania organizmu, mówimy o niedoczynności tarczycy. Na zachorowanie narażeni są zwłaszcza ludzie starsi, z przewagą kobiet

Komentarze (0)
Jesienna regeneracja
Jesienna regeneracja

Dynie, orzechy włoskie, jabłka i śliwki, imbir i cynamon. Gorące herbaty czy aromatyczne mieszanki ziołowe parzone zimnymi wieczorami. Czy nie pachnie już pieczona dynia, czy nie rozgrzewa już imbir dodany do zupy? Czas na jesień! 

Komentarze (0)