Menu
Szukaj
Filters
Zamknij
Zamknij
RSS

Blog

Alkohol - częste mity oraz naturalne metody aby zapobiec negatywnym dla organizmu konsekwencjom spożywania alkoholu
Alkohol -  częste mity oraz naturalne metody aby zapobiec negatywnym dla organizmu konsekwencjom spożywania alkoholu

Kiedy sięganie po alkohol powtarza się zbyt często lub kiedy organizm jest szczególnie wrażliwy na działanie alkoholu

 

Polecamy  przekąszać je (jak i inne produkty o zwiększonej zawartości zdrowych tłuszczów) w miedzy czasie spożywania trunków a na pewno uchroni to nasz żołądek szkodliwym działaniem czegoś mocniejszego.

 

Wypłukuje sole mineralne np. magnez, wapń, potas oraz witaminy rozpuszczalne w wodzie: witaminy z gr B i C.

 

 

Na koniec pamiętajmy także o ośmiu zasadach dr Josepha Mercoli!

Niech Twój organizm naprawi się sam!  

 

Komentarze (0)
Dieta idealna dla Ciebie!
Dieta idealna dla Ciebie!

Od kilkudziesięciu lat mamy nieustającą modę na diety. Proponują one często skrajnie różne zasady odżywiania: jedz tylko surowe, jedz tylko gotowane, jedz tylko ziarna, jedz tylko warzywa, jedz głównie tłuszcz, tylko białko, tylko owoce...Jedz wszystko osobno, jedz mało a często, jedz dużo a rzadko...

Jak w tym szaleństwie wybrać coś dla siebie?

Próbujesz dowiedzieć się więcej o dietach, odszukać naukowe uzasadnienia...i doświadczasz nowej frustracji: każda z tych diet ma racjonalne, przeważnie naukowe uzasadnienie i zwykle możesz o niej poczytać w grubych, wyczerpujących zagadnienie książkach...

Nadal pozostajesz ze swoim pytaniem - co jeść?

Komentarze (0)
Pokrzywa – niepozorny nutrikosmetyk
Pokrzywa – niepozorny nutrikosmetyk

Nutrikosmetyk to takie pożywienie, które ma działanie upiększające. Ta definicja z pewnością pasuje do pokrzywy.

Często słyszymy o cudownych właściwościach egzotycznych roślin z odległych stron świata, przeważnie drogich i mało dostępnych. Kupujemy i wypróbowujemy ich magiczne działanie jednocześnie zapominając o cudach, które rosną tuż pod naszym nosem: na łąkach, obrzeżach leśnych, parkach.

Niepozorne zioło – pokrzywa - powszechnie występujący chwast - regularnie stosowane może nam dodać zdrowia i urody a nawet działa dezodorująco.

Komentarze (1)
Jajko – super pokarm
Jajko – super pokarm

Jeśli szukasz prostoty i łatwych do zastosowania rozwiązań w zdrowym odżywianiu, jajka są dla Ciebie idealne!

Zwykle, kiedy ktoś mówi o zbilansowanej diecie, mówi też o tym, że powinna ona być urozmaicona, że powinniśmy jeść wszystko (to co rośnie, z wykluczeniem produkowanych przez człowieka sztucznie używek).

Wiele osób może poczuć się zniechęcone perspektywą poszukiwania nowych źródeł pożywienia.

Zdrowe odżywianie niepostrzeżenie się staje się źródłem stresu.

Nawet jeśli masz duże ograniczenia w diecie ale możesz jeść jajka, bądź spokojna, Twój organizm dostanie wszystko, czego potrzebuje!

Pod wieloma względami jajko można porównać do mleka matki.

Komentarze (0)
Czy przemysłowe produkty spożywcze to odżywianie?
Czy przemysłowe produkty spożywcze to odżywianie?

Gdy lekarz zaleca Ci zdrową dietę a Ty nie interesujesz się specjalnie tym, co jesz, możesz czuć się naprawdę sfrustrowana...

 

Wchodzisz do najbliższego sklepu spożywczego i szukasz czegoś zdrowego do jedzenia...

No właśnie, tu zaczyna się problem.

Kiedy jedzenia szukamy w sklepach spożywczych, które zaopatrują się w fabrykach...to z zasady kupienie tam zdrowego jedzenia jest bardzo trudne a w większości przypadków – niemożliwe!

 

Zacznijmy od prostych definicji: co nadaje się do jedzenia?

To co rośnie, to po pochodzi z ziemi, z przyrody.

 

Dlaczego w sklepach tak trudno o prawdziwe jedzenie?

Komentarze (0)
Warzywa i owoce w roli głównej
Warzywa i owoce w roli głównej

Na początku 2016 roku Instytut Żywności i Żywienia opublikował nową Piramidę Zdrowego Żywienia i (to nowość) Aktywności Fizycznej. Polscy specjaliści żywienia oficjalnie przyznali, że ważniejsza dla zdrowia od jedzenia jest aktywność fizyczna! Zaraz po niej, OWOCE i WARZYWA są podstawą odżywiania. Wszystkie inne produkty: zbożowe, mleczne, mięsne wędrują na plan dalszy. „Na marginesie” piramidy Instytut sugeruje jeszcze, by nie słodzić, nie solić i pić wodę.

Warzywa i owoce to podstawa żywienia, jednak jakość owoców i warzyw dostępnych w sklepach pozostawia wiele do życzenia...

Półki uginają się od produktów z całego świata: mamy truskawki, maliny, sałatę i rzodkiewki całą zimę, ziemniaki z Peru, cytrusy i banany...

Czy jedzenie ich służy naszemu zdrowiu? 

Komentarze (0)
Przepis na bezglutenowe gofry

Komentarze (0)
Razem czy osobno, jak powinno spać niemowlę?
Razem czy osobno, jak powinno spać niemowlę?

W Internecie znajdziesz mnóstwo porad na temat : Razem czy osobno, jak powinno spać dziecko?

W tym zakresie jest wiele szkół i wiele stanowisk. Nie zamierzamy Ci radzić. Ta decyzja integralnie należy do rodziny, do dzieci i rodziców.

Z tego artykułu dowiesz się jak działają naturalne mechanizmy biologiczne aktywne u noworodka i małego dziecka do około czwartego roku życia.

Człowiek podlega procesowi ewolucji i w ten sposób kształtuje biologiczne mechanizmy, z których większość działa od milionów lat, niezależnie od naszej świadomości do dziś. Możemy wyobrazić sobie pierwotną rodzinę: kobietę, mężczyznę i niemowlę w dzikiej przyrodzie, bez dachu nad głową, bez lodówki pełnej jedzenia, bez centralnego ogrzewania.

Komentarze (0)
Olejek cynamonowy prawie na wszystko :)
Olejek cynamonowy prawie na wszystko :)

Czy znacie olejek cynamonowy?

Ma bardzo dużo zastosowań i pięknie pachnie a jednak niewiele osób o nim słyszało. Dlatego postanowiliśmy przybliżyć Wam jego właściwości i sposoby zastosowania.

Komentarze (0)
Dezodoranty a zdrowie
Dezodoranty a zdrowie

Czy używasz dezodorantu?

Dzisiejsze standardy higieny raczej wykluczają negatywną odpowiedź. Jeśli jednak chcesz cieszyć się zdrowiem i energią sprawdzaj skład dezodorantów. Z tego artykułu dowiesz się dlaczego nie używać dezodorantów z aluminium i jakie masz alternatywy.

Większość dezodorantów ma w swoim składzie silnie toksyczne substancje a wcierasz je pod pachą, w węzły chłonne. Najczęściej używany i najgroźniejszy środek stosowany w dezodorantach to aluminium. Konsekwencje kumulowania się aluminium mogą być bardzo poważne a im jesteśmy starsi tym trudniej sobie z tym zatruciem radzimy. Najwięcej aluminium mają antyperspiranty, zwłaszcza te, które dostępne są wyłącznie w aptece i reklamowane jako „lecznicze” ponieważ drastycznie hamują wydzielanie potu.

Komentarze (0)