Menu
Szukaj
Filters
Zamknij
Zamknij
RSS

Blog

Borelioza - co to takiego?
Borelioza - co to takiego?

Borelioza jest wyjątkowo groźną chorobą zakaźną, przenoszoną przez kleszcze. Niestety co raz częściej występującą. Z uwagi na niespecyficzne objawy oraz trudności w określeniu dokładnej przyczyny choroby, jej zdiagnozowanie często przeciąga się w czasie. W jaki sposób można sprawdzić, czy chorujemy na boreliozę i czy można się przed nią uchronić?

Komentarze (0)
ABC Hashimoto
ABC Hashimoto

Jeszcze niedawno mało kto słyszał o tej chorobie. Dziś prawie każdy zna jedną lub więcej osób, które mają lub podejrzewają u siebie Hashimoto.

Przewlekłe zapalenie tarczycy, stanowi najczęściej występującą przyczynę niedoczynności tego narządu. Na Hashimoto – częściej chorują kobiety, niżeli mężczyźni, a w jego przebiegu dochodzi do powolnej destrukcji miąższu i rozwoju niedoczynności narządu.

Komentarze (0)
HELIXOR - naturalny ekstrakt z jemioły niezastąpiony przy nowotworze
HELIXOR - naturalny ekstrakt z jemioły niezastąpiony przy nowotworze

Terapia została wynaleziona na początku XX wieku w Niemczech przez Doktora Rudolfa Steinera i Doktora Ita Wegmana. Terapia ekstraktem z jemioły  jest częścią medycyny integracyjnej. Helixor jest kompozycją czystych ekstraktów pozyskiwanych z jemioły pospolitej.

 

Komentarze (7)
Czego nie wiemy o kurkumie?
Czego nie wiemy o kurkumie?

Zdrowotne właściwości kurkumy wykorzystuje się w chińskiej i ajurwedyjskiej medycynie od lat. Najnowsze badania dowodzą, że lecznicze właściwości kurkumy są w stanie wydłużyć życie! Złoty proszek to przeciwzapalna bomba, która wykazuje działanie przeciwnowotworowe, oczyszcza wątrobę i zapobiega chorobom serca.

Komentarze (4)
Czym jest bioinformacja i jak z niej korzystać?
Czym jest bioinformacja i jak z niej korzystać?

Bioinformacja - porozumienie, czyli wymiana informacji pomiędzy komórkami, tkankami, organami następuje w formie impulsów elektrycznych o właściwej sobie długości i częstotliwości fali elektro-magnetycznej, to  przepływ prądu elektrycznego z komórki do komórki, z organu do organu itd.  Każda żywa komórka odpowiada na każdy impuls, czyli na każdą informację, którą niesie nawet przelotne, najdrobniejsze uczucie, które podtrzymuje właściwą długość i częstotliwość fali elektro-magnetycznej, bądź powoduje jej deformacje, co w rezultacie prowadzi do choroby. Najważniejszy jest regularny i harmonijny przepływ tych fal. Tylko takie uporządkowanie, prowadzi do wyleczenia.

Komentarze (1)
Zdrowa Wielkanoc
Zdrowa Wielkanoc

Żurek, kiełbaski, babki, mazurki i wszechobecny majonez  – wielkanocne przysmaki nie należą do kanonów zdrowej diety  Biała mąka, cukier, sól, nasycone kwasy tłuszczowe wydają się królować na świątecznych stołach, nie tylko nie wpisując się w zalecenia dotyczące zdrowej diety, ale także burząc nasze postanowienia wiosennego detoksu. Czy w Święta powinniśmy postawić na zdrowie i dać spokój tradycji? Niekoniecznie.

Komentarze (0)
Dietetyczne przyczyny chorób
Dietetyczne przyczyny chorób

Starożytni lekarze chińscy mawiali: „Jeśli nie masz ojca choroby, jej matką z pewnością jest zła dieta.“ Dobrym odżywianiem nie masz szans uleczyć wszystkiego, jednak złym nie wyleczysz niczego. Odżywianie ma tak wielki wpływ na nasze funkcjonowanie przede wszystkim dlatego, że jest codzienną, systematyczną i nieprzerywaną praktyką. Polega na wprowadzeniu w przestrzeń ciała ogromnej liczby substancji, informacji i bodźców, które poruszają wszystkie wymiary organizmu, począwszy od pojedynczej komórki, skończywszy na układzie nerwowym.

Komentarze (0)
Jak radzić sobie ze stresem?
Jak radzić sobie ze stresem?

Stres jest jednym z kluczowych pojęć współczesnej psychologii. Zważywszy na to, jak często stres jest obecny w życiu zawodowym dorosłego człowieka, warto zapoznać się z jego tematyką oraz metodami zwalczania jego bezpośrednich i pośrednich skutków.

Komentarze (6)
PRZYGOTUJ SIĘ DO WIOSNY
PRZYGOTUJ SIĘ DO WIOSNY

Nadchodzi wiosna i warto dobrze się do niej przygotować.

Początek marca to dobry moment, żeby zregenerować zmęczone zimą ciało i umysł.

Komentarze (0)
Jak traktować naszą skórę zimą?
Jak traktować naszą skórę zimą?

Chłodne powietrze, wiatr, częste opady atmosferyczne, suche powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach, mniejsza ilość witamin na talerzu – to wszystko osłabia kondycję Twojej skóry. Aby przeciwdziałać podrażnieniom, przesuszeniu i znacznemu pogorszeniu się wyglądu skóry, warto otoczyć ją kompleksową opieką. Na czym ją oprzeć? Przede wszystkim na nawilżaniu połączonym z natłuszczaniem skóry, delikatnym oczyszczaniu, odżywianiu i ochronie przed działaniem czynników zewnętrznych.

Komentarze (0)