Kup do 12:00 - a przesyłka będzie jutro u Ciebie

Dostawa od 14 zł

tel. +48 533 679 793

Zamknij
(0)
Nie masz żadnych produktów w koszyku.
Wyszukiwanie
Filters
RSS

Blog

ABC Menstruacji

ABC Menstruacji

Zdrowa kobieta zaczyna miesiączkować gdy jest nastolatką, kończy, około pięćdziesiątki, czasem wcześniej, czasem później. Miesiączka towarzyszy nam przez większość życia. Oswojenie jej zabiera trochę czasu. Wiesz jak się zabezpieczać, wiesz jak poradzić sobie ze zmianami nastroju, kontrolujesz regularność miesiączki i idziesz do lekarza ginekologa gdy coś odbiega od normy. Z biegiem czasu powstają nowe metody radzenia sobie z krwią menstruacyjną, często też wraca się do starych, zapomnianych metod.

Komentarze (0)

Jak poprawić swoją pamięć?

Każdy ma swoje małe i duże wyzwania. Nawet w spokojnej codzienności warto pamiętać o odżywianiu zapewniającym dobre funkcjonowanie nerwowo-psychiczne.

Komentarze (0)
Na co pomaga akupresura i akupunktura?

Na co pomaga akupresura i akupunktura?

Akupunktura jest to metoda terapii rozmaitych schorzeń za pomocą nakłuwania specjalnymi igłami ciała pacjenta. Podstawowym założeniem akupunktury jest to, że obszary na skórze powiązane są z poszczególnymi narządami wewnętrznymi, zatem stymulacja skóry za pomocą igieł w danym obszarze przyniesie ulgę w określonym stanie chorobowym.

Komentarze (0)
Alergie - jak z nimi walczyć?

Alergie - jak z nimi walczyć?

Alergia to nieprawidłowa reakcja organizmu na działanie pewnych czynników lub substancji. Pierwsze objawy alergii mogą pojawić się u niemowląt, ale zdarza się, że alergia ujawnia się po 30. czy nawet 40. roku życia. Już co czwarty Polak cierpi na alergię. Prowadzone na świecie obserwacje dowodzą, że co 10 lat liczba alergików się podwaja. Coraz dłuższa jest też lista alergenów, czyli substancji, które mogą nas uczulać. Dlaczego tak się dzieje? Jakie są przyczyny alergii i jak się ją leczy?

Komentarze (0)
Jak dbać o swój układ oddechowy w dobie COViD.

Jak dbać o swój układ oddechowy w dobie COViD.

U ponad 80 proc. pacjentów mogą wystąpić zmiany w tkance płucnej, takie jak np. zmiany typu matowej szyby, konsolidacja, zgrubienie naczyń, a także rozstrzenie oskrzeli, wysięk opłucnowy. Chociaż jest zbyt wcześnie, aby ustalić długoterminowe skutki infekcji, szkody są jednak spodziewane. 

Komentarze (0)
Domowe sposoby na pajączki

Domowe sposoby na pajączki

Jeżeli zauważymy na swojej skórze pajączki naczyniowe, powinniśmy szybko zareagować, by zapobiec ich rozprzestrzenianiu się. Przede wszystkim konieczna jest zmiana niektórych nawyków, które sprzyjają pojawianiu się pajączków. Należy unikać długich kąpieli i opalania, tak samo, jak bardzo niskich temperatur. Jeżeli pajączki widoczne są na nogach, trzeba je odciążyć poprzez częstszy ruch, unikanie zakładania nogi na nogę i rezygnację z obuwia na wysokim obcasie. W miarę możliwości w trakcie leżenia warto trzymać nogi powyżej linii tułowia.

Komentarze (0)
10 sposobów na ponowne wykorzystanie skorupek:

10 sposobów na ponowne wykorzystanie skorupek:

Każdy z nas używa w domu jajek. Wzbogacamy w jajka naszą dietę, używamy do wypieków. Nie wyobrażamy sobie Świąt Wielkanocnych bez nich. A co robimy ze skorupkami? Najczęściej wyrzucamy je do śmieci. Dziś chcę Was przekonać do tego, aby tego nie robić.

Komentarze (0)
Dieta oczyszczająca na wiosnę

Dieta oczyszczająca na wiosnę

Podstawową diety oczyszczającej są produkty bogate w błonnik. Dlatego też przede wszystkim jedzmy warzywa. Najlepsze będą surówki i sałatki ze świeżych jarzyn, ale znakomicie działają również soki czy zupy. Jakie warzywa powinniśmy jeść?

 

Komentarze (0)
Wegański ramen

Wegański ramen

Rāmen – zupa z kluskami, japońskie danie składające się z bulionu, makaronu i innych składników. Rāmen trafił do Japonii w XIX wieku z Chin. Po II wojnie światowej stał się jedną z najpopularniejszych, niedrogich i powszechnie dostępnych potraw.

Komentarze (0)
Dieta w niedoczynności tarczycy (Hashimoto)- co jeść, czego unikać?

Dieta w niedoczynności tarczycy (Hashimoto)- co jeść, czego unikać?

O chorobie Hashimoto po raz pierwszy wspomniał już w 1912 r. japoński lekarz Hakaru Hashimoto (1881-1934). Choroba ta dotyka 5-krotnie częściej kobiet niż mężczyzn. Najczęściej chorują kobiety w wieku 30–50 lat.

Tarczyca​ to gruczoł dokrewny. Produkuje tyroksynę, trójjodotyroninę oraz kalcytoninę. Hormony tarczycy wpływają na metabolizm białek, węglowodanów, tłuszczów oraz cholesterolu. Pełnią również bardzo ważną rolę przebiegu licznych procesów fizjologicznych w organizmie. Wpływają na pracę serca, mięśni oraz układu nerwowego i mózgu.

Komentarze (0)