Zaburzenia lękowe są grupą zaburzeń psychicznych, dla których charakterystyczne jest występowanie znacznego poczucia lęku bądź strachu. To poważna choroba psychiczna, której nie wolno lekceważyć.
Kup do 12:00 - a przesyłka będzie jutro u Ciebie
Dostawa od 14 zł
tel. +48 533 679 793
Zaburzenia lękowe są grupą zaburzeń psychicznych, dla których charakterystyczne jest występowanie znacznego poczucia lęku bądź strachu. To poważna choroba psychiczna, której nie wolno lekceważyć.
Hemoroidy nazywane inaczej żylakami odbytu są dość powszechnym problemem. Z wiekiem wzrasta ryzyko ich występowania. Nawet do 60 proc. osób po 50. roku życia ma objawy hemoroidów. Problem występuje często u kobiet w ciąży i po porodzie.
Migrena to choroba przewlekła, a jej podstawowymi objawami są ataki specyficznych bólów głowy. Trzykrotnie częściej chorują na nią kobiety, szczególnie w wieku 25–35 lat, ale dotyka także mężczyzn i dzieci.
Osteoporoza to choroba, która dotyka układ szkieletowy człowieka. W jej przebiegu dochodzi do zmniejszenia gęstości kości oraz zaburzeń w spójności ich tkanek. Skutkiem jest znacznie wyższa podatność na złamania, które mogą pojawiać się nawet przy niewielkich obciążeniach.
Szumy w uszach to przykre wrażenia dźwiękowe odbierane w jednym lub w obu uszach, z wnętrza głowy lub z daleka. Dźwięk może być stały, przerywany lub pulsujący. Odczuwane są bez występowania bodźca akustycznego w otoczeniu. Biorąc pod uwagę czas występowania, wyróżnia się szumy uszne ostre (do 3 miesięcy), podostre (od 4 do 12 miesięcy) lub przewlekłe (więcej niż 12 miesięcy). Szum w uszach jest często opisywany jako dzwonienie w uszach bez zewnętrznego źródła.
Grzybica paznokci (onychomikoza) dotyczy obecnie około 10 proc. populacji, a zachorowalność na nią stale wzrasta. Choroba najczęściej występuje u ludzi starszych, chorych na cukrzycę oraz u osób z obniżoną odpornością i po urazach mechanicznych paznokci. Schorzenie znacznie częściej obejmuje paznokcie stóp niż dłoni.
Atopowe zapalenie skóry (inaczej wyprysk atopowy lub wyprysk endogenny) jest przewlekłą i nawrotową chorobą skóry, rozpoczynającą się zazwyczaj w okresie wczesnego dzieciństwa, jest to dermatoza zapalna o charakterystycznej morfologii oraz lokalizacji zmian skórnych.
Niedoczynność tarczycy spowodowana jest niedoborem hormonu tyroksyny (T4). W dalszej kolejności dochodzi do nieodpowiedniego działania w komórkach docelowych właściwego hormonu trójjodotyroniny (T3). Sprawia to, że organizm ma problemy z prawidłowym przeprowadzaniem procesów metabolicznych.
Mięśniaki macicy zaliczane są do niezłośliwych nowotworów narządów płciowych kobiety. Ich występowanie stwierdza się już u kobiet dwudziestoletnich, jednak największy procent występowania obejmuje lata 35-50. Według różnych statystyk mięśniaki występują w 17-25% całej populacji żeńskiej, jednak najwięcej zmian mięśniakowych (20-50%) dotyczy właśnie kobiet po 35 roku życia i w przedziale wiekowym 40-50 lat (do 40%).
Pierwsze objawy poprzedzające menopauzę, pojawiają się kilka miesięcy, a zwykle – kilka lat wcześniej. Jest to tzw. okres przedmenopauzalny. Stopniowo dochodzi do zmian hormonalnych, z których główną jest zmniejszanie produkcji estrogenu i progesteronu przez jajniki. W związku z tym, miesiączki przestają być regularne – przerwy między nimi mogą się wydłużyć lub skrócić. Mogą być też bardziej lub mniej nasilone niż dotychczas. U części kobiet będzie to jedyny objaw zbliżającej się menopauzy. Większość natomiast doświadczy również uderzeń gorąca i zlewnych potów