Wymagane

Pliki Wymagane do prawidłowego działania sklepu.

Preferencje

Pliki przechowujące informacje na temat użytkownika w celu personalizacji zawartości.

Statystyki

Pliki wykorzystywane do celów statystycznych.

Marketingowe

Pliki wykorzystywane do celów marketingowych.

Kup do 12:00 - a przesyłka będzie jutro u Ciebie

Dostawa od 14 zł

tel. +48 533 679 793

Zamknij
(0)
Nie masz żadnych produktów w koszyku.
Wyszukiwanie
Filters

Zioła na zakażenie układu moczowego i zapalenie pęcherza

Zioła na zakażenie układu moczowego i zapalenie pęcherza

Zioła stosowane w leczeniu zakażeń układu moczowego mają działanie moczopędne oraz przeciwbakteryjne. Dzięki temu pomagają usunąć drobnoustroje z organizmu.

Liść mącznicy lekarskiej - działa antyseptycznie, ściągająco i moczopędnie. Najczęściej zaleca się 10 g liści zalać zimną wodą i zostawić na noc, następnie odcedzić, krótko zagotować i przelać do termosu. Pić małymi porcjami przez cały dzień. Nie powinno się również stosować jej ze środkami zakwaszającymi mocz (np. z witaminą C).

Lubczyk ogrodowy  - napar z korzenia lubczyka przygotowuje się przez zalanie wrzącą wodą 1,5-3 g suchego korzenia. Napar należy pić 2-3 razy dziennie po filiżance. Ma on działanie moczopędne.

Liść brzozy – działa moczopędnie, 1 łyżkę liści zalać 1 szklanką wrzącej wody, parzyć pod przykryciem 15 min, odstawić na 10 min., przecedzić. Pić po pół szklanki między posiłkami 2-3 razy dziennie.

Ziele skrzypu - znany surowiec o działaniu moczopędnym. Działa również lekko przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie. Ziele skrzypu polnego jest stosowane w postaci naparów, które przygotowuje się zalewając 1,5-2 g ziela wrzącą wodą. Należy pić kilka razy dziennie po 1 filiżance.

Liść pokrzywy i korzeń pokrzywy - liść pokrzywy wykazuje działa przeciwzapalnie i moczopędnie. Napar przygotowuje się z 4 łyżeczek od herbaty liści zalanych 150 ml wody. Parzy się go 10 minut i poje 1 filiżankę 2-3 razy dziennie.

Ziele nawłoci pospolitej - wykazuje wyraźne działanie moczopędne. Napar przygotowuje się poprzez zalanie 2-3 g ziela gorącą wodą. Najlepiej pić 2-4 razy dziennie pomiędzy posiłkami w ilości 1 filiżanka.

W leczeniu zakażeń układu moczowego stosowane są również mieszkanki wymienionych wyżej ziół.

Przed zastosowaniem jakichkolwiek ziół powinno się zawsze zasięgnąć porady lekarza, ponieważ mogą one wchodzić w interakcje z innymi przyjmowanymi lekami.

Żurawina w leczeniu zakażeń układu moczowego

Stosowanie soku z żurawiny zmniejsza adhezję (przyleganie) bakterii do komórek nabłonka dróg moczowych. Żurawina posiada również zdolność zakwaszania moczu, wykazuje działanie antyseptyczne i degradujące bakterie. Może być więc stosowana zarówno w trakcie zakażeń, jak i w profilaktyce ich występowania. Badania udowodniły, że kobiety, które stosowały sok z żurawiny przez 12 miesięcy znacząco rzadziej wykazywały objawy zakażeń dróg moczowych. Interakcje żurawiny z lekami występują bardzo rzadko. Przeciwwskazaniem do jej stosowania jest proteza zastawki dwudzielnej i stosowanie warfaryny.

 

Pozostaw komentarz
Komentarze
17.08.2020 15:35
żurawina sama niewiele pomaga przynajmniej u mnie nie było większego efektu i musiałam sięgnąć po tabletki a jadłam ją też prewencyjnie
31.08.2020 18:02
Dobrymi sposobami oprócz żurawiny jest picie herbatki z wrzosu, skrzypu oraz jałowca.

Serdecznie pozdrawiamy Sklep Od Natury