ENDOMETRIOZA – CZYM WŁAŚCIWIE JEST?
To zależna od hormonów przewlekła choroba zapalna, w której endometrium znajduje się poza jamą macicy. Dotyka wyłącznie kobiet w wieku rozrodczym, główny objaw to ból. Ból w trakcie miesiączki, współżycia a także często bagatelizowany ból brzucha, czy pleców. Inne objawy to biegunki, zaparcia, wzdęcia, krwawienia z dróg rodnych. Najbardziej dotkliwym skutkiem ubocznym może być bezpłodność.
ZIOŁA NA ENDOMETRIOZĘ - DZIAŁANIE
Jak sobie pomóc?
Obecne leczenie polega na stosowaniu preparatów hormonalnych oraz innych leków, które zmniejszają proces rozrostu błony śluzowej macicy. Kolejną opcją jest operacja. Aby się wspomóc, zniwelować objawy choroby warto wprowadzić zioła na endometriozę. Oprócz prawidłowego żywienia, aktywności fizycznej, zachowania rytmu dobowego mają one kluczowe znaczenie dla zachowania homeostazy organizmu i utrzymaniu równowagi hormonalnej. Naturalne leczenie jest coraz bardziej powszechne i popularne. Zioła na endometriozę pomagają w prawidłowym funkcjonowaniu narządów rodnych, zmniejszają nadmierne krwawienie w okresie miesiączek, poprawiają krążenie w miednicy mniejszej a także eliminują z organizmu produkty stanu zapalnego. Zioła na endometriozę to 10 cennych składników, mianowicie: liść brzozy, kwiat nagietka, kwiat kocanki, kora kaliny koralowej, len, ziele bylicy, krwawnika, ziele skrzypu, przywrotnika oraz kłącze perzu – szereg wartościowych roślin dla naszego organizmu.
ZIOŁA NA ENDOMETRIOZĘ - DAWKOWANIE
Zioła na endometriozę używamy 2 łyżki stołowe dziennie i zalewany 450 ml wrzącej wody. Pijemy najlepiej rano.
ZIOŁA NA ENDOMETRIOZĘ - WŁAŚCIWOŚCI
Składniki użyte w ziołach na endometriozę zawierają szereg cennych składników o różnorodnych właściwościach.
-Liść brzozy zawiera substancje aktywne, takie jak flawonoidy, garbniki czy olejki eteryczne. Roślina ta wykazuje działanie moczopędne, napotne, przeciwreumatyczne a także poprawiające przemianę materii. Działa odtruwająco na układ krwionośny.
-Kwiat nagietka ma właściwości przeciwzapalne, przeciwgrzybicze, skutecznie przyspiesza gojenie się ran. Działa rozkurczowo i żółciopędnie.
-Ziele krwawnika posiada bardzo charakterystyczny zapach oraz gorzki smak. Dzięki substancjom w nim zawartym: kwas mrówkowy, octowy, cholinie, flawonoidom oraz garbnikom, wykazuje działanie przeciwzapalne, bakteriobójcze, przeciwkrwotoczne. Sprawdza się przy niestrawnościach, kolkach, zaburzeniach żołądkowo-jelitowych.
-Nasiona lnu to skarbnica witamin i minerałów: przede wszystkim niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych, błonnika oraz cennych śluzów.
-Kwiat kocanki wzmaga wytwarzanie i wydzielanie żółci. Dzięki działaniu substancji czynnych pobudzone zostaje wchłanianie składników pokarmowych. Wyciąg z kocanki działa także pobudzająco na wydzielanie soku żołądkowego i może zmniejszać stan zapalny błony śluzowej żołądka.
-Kora kaliny koralowej zawiera kwas salicylowy, dzięki któremu zmniejsza ból. Ekstrakty z kory działają przeciwskurczowo, przeciwbólowo, przeciwkrwotocznie i uspokajająco.
-Ziele bylicy pospolitej ułatwia przepływ żółci do dwunastnicy i pobudza wątrobę do jej zwiększonej produkcji. Poza tym łagodzi wzdęcia i bóle, które spowodowane są skurczem mięśni gładkich w przewodzie pokarmowym.
-Skrzyp polny działa pobudzająco na przemianę materii.
-Ziele przywrotnika wykorzystywane jest w leczeniu nieżytu żołądka i jelit, biegunek różnego pochodzenia oraz zaburzeń trawienia.
-Kłącze perzu posiada właściwości moczopędne oraz uśmierzające ból. Pobudza wydzielanie moczu i ułatwia wydalanie z organizmu toksycznych produktów przemiany materii, a głównie mocznika.
ZIOŁA NA ENDOMETRIOZĘ – DLACZEGO WARTO?
Wspieranie organizmu w czasie choroby ziołami na endometriozę przynosi wiele korzyści. Dzięki ich działaniu kobiety dotknięte chorobą mogą odczuć ulgę i nie być całkowicie wyłączonymi z życia przez niekończący się ból. Zioła na endometriozę posiadają właściwości o dużym udowodnionym spektrum działania.
Należy pamiętać, aby zarówno wprowadzanie nowej diety, jak i stosowanie mieszanek konsultować z lekarzem. Bywa bowiem, że kombinacja ziół i leków może nie wyjść nam na zdrowie, a wręcz spowodować więcej problemów poprzez obopólną interakcję.
ENDOMETRIOZA - POLECANE PRODUKTY
ABUTA- jest powszechnie nazywana „ziołem położnych” i słynie z właściwości leczniczych w zakresie „wszelkich zaburzeń kobiecych”. Tradycyjna medycyna peruwiańska wykorzystuje właściwości moczopędne i wykrztuśne abuty, stosowanej także w leczeniu chorób wenerycznych. Abuta znajduje zastosowanie jako afrodyzjak, lek przeciwzapalny czy środek przeciwbólowy.
NIEPOKALANEK - ze względu na swoje właściwości łagodzące przyczynia się do ograniczenia objawów zespołu napięcia przedmiesiączkowego, łagodzi objawy menopauzy i pozytywnie wpływa na przywrócenie dobrego samopoczucia zarówno fizycznego, jak i psychicznego. Co więcej niepokalanek korzystnie wpływa na gospodarkę hormonalną u kobiet i wspomaga regulację cyklu miesiączkowego.
SHATAVARI - zawiera w swoim składzie standaryzowany wyciąg z kłącza szparagu dzikiego, który jest bogatym źródłem saponin steroidowych. Wyciąg wpływa korzystnie na równowagę̨ hormonalną kobiety. Wspomaga regulację cyklów menstruacyjnych oraz łagodzi objawy menopauzy. Pomaga utrzymać́ w zdrowiu system rozrodczy kobiety. Dodatkowo wpływa korzystnie na prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego, wykazuje działanie uspokajające oraz pomaga w zasypianiu.
DONG QUAI - czyli dzięgiel chiński, dzięki swoim wszechstronnym właściwościom prozdrowotnym jest nazywany kobiecym odpowiednikiem żeń-szenia. Zawiera w sobie fitoestrogeny, kumaryny, sacharozę, witaminy A, B2, B12, E, żelazo i magnez oraz olejki eteryczne (angelikowy). Dzięgiel chiński wpływa pozytywnie na zmniejszenie bólu przedmiesiączkowego i tego w trakcie miesiączki, poprawia samopoczucie, likwiduje zmiany nastrojowe, reguluje nieregularne cykle oraz eliminuje uderzenia gorąca częste w okresie menopauzy.
ENERGY GYNEX - to bioinformacyjny koncentrat ziołowy, który reguluje gospodarkę hormonalną. Pozytywnie wpływa na pracę tarczycy. Reguluje układ rozrodczy, pomaga poprawić samopoczucie podczas cyklu menstruacyjnego jak i zachować spokój i komfort podczas menopauzy.