Kup do 12:00 - a przesyłka będzie jutro u Ciebie

Dostawa od 14 zł

tel. +48 533 679 793

Zamknij
(0)
Nie masz żadnych produktów w koszyku.
Wyszukiwanie
Filters

Zegar dobowy medycyny chińskiej - jak wprowadzić go w życie?

Zegar dobowy medycyny chińskiej - jak wprowadzić go w życie?

          Jeśli chcemy zachować zdrowie i dobre samopoczucie, powinniśmy żyć zgodnie z naszym naturalnym rytmem dobowym. Według medycyny chińskiej energia życiowa człowieka Qi płynie zgodnie z rytmami istniejącymi w naturze tj. dzień i noc. Zegar dobowy medycyny chińskiej tzw. zegar narządów jest to 24 godzinny cykl krążenia energii w ciele, która przepływa przez 12 meridianów czyli dróg energetycznych. Każdy meridian osiąga maksymalny poziom energii przez dwie godziny w ciągu dnia, a po 12 godzinach następuje najniższy poziom energii w danym meridianie.

Według medycyny chińskiej narządy człowieka mają największy przepływ energii w określonych godzinach:

 • Płuca: 3.00–5.00
 • Jelito grube: 5.00–7.00
 • Żołądek: 7.00–9.00
 • Śledziona: 9.00–11.00
 • Serce: 11.00–13.00
 • Jelito cienkie: 13.00–15.00
 • Pęcherz moczowy: 15.00–17.00
 • Nerki: 17.00–19.00
 • Osierdzie: 19.00–21.00
 • Potrójny ogrzewacz: 21.00–23.00
 • Pęcherzyk żółciowy: 23.00–1.00
 • Wątroba: 1.00–3.00

          Warto obserwować swoje ciało, czy w tych godzinach nie występują problemy z danym narządem. Może to świadczyć o braku równowagi energetycznej w danym organie, o jego chorobie, niedoborze czy nadmiarze energetycznym. Dobrze znać zegar narządów, aby wiedzieć w jakich godzinach mamy największą energię w danym organie, a kiedy najmniejszą i czy nie istnieje jakaś dysharmonia energetyczna.

Godzina 3-5 Płuca

          W tych godzinach największą aktywność energetyczną mają płuca. Jest to dla nas najlepszy czas na sen. Podczas snu nasze płuca pozbywają się toksyn. Jeżeli mamy zaburzony meridian płuc , właśnie w tych godzinach mogą pojawić się ataki astmy. Medycyna chińska wiąże płuca z dwoma rodzajami uczuć  - smutkiem i żalem. Jeśli w tych godzinach się budzimy, być może zmagamy się z którymś z tych uczuć. Objawami nierównowagi w tym meridianie są występujący o tej porze kaszel i infekcje dróg oddechowych. Jeśli chcemy przywrócić równowagę w meridianie płuc, warto zastosować krople Diochi Baktevir lub Dinavir, które wspomogą układ oddechowy i wzmocnią naturalną odporność. Przy problemach z oddychaniem można posmarować klatkę piersiową kremem Energy Droserin. Zawarte w nim olejki eteryczne udrożnią drogi oddechowe. Warto go stosować wraz z kroplami Energy Vironal, które pomogą przy ostrych i przewlekłych infekcjach dróg oddechowych.

 

Godzina 5-7 Jelito grube

           Jest to czas największej aktywności jelita grubego. Warto w tym czasie odwiedzić toaletę, aby pozbyć się nagromadzonych z poprzedniego dnia toksyn. Jeżeli mamy problem z zaparciami, świadczy to o nierównowadze w meridianie jelita grubego. Warto wspomóc się wtedy np. mieszanką oczyszczająca z pyłkiem. Wieczorem do szklanki wsypujemy 4 łyżeczki mieszanki zalewamy szklanką letniej wody, a rano na czczo pijemy. Później przed śniadaniem lub po warto wypić łyżkę probiotyku. Można również wypróbować inną  miksturę oczyszczającą  1 łyżka soku z aloesu+1 łyżka soku z cytryny+ 1 łyżka oliwy. Taką mieszankę pijemy na czczo przynajmniej pół godziny przed posiłkiem. Mieszanki te oczyszczają przewód pokarmowy i usprawniają jego pracę. Warto, aby pić je regularnie każdego dnia. Pracę jelita grubego można wspomóc również spacerem czy wypijając szklankę ciepłej wody. Objawami nierównowagi w meridianie jelita grubego są zaparcia i wysypki. Meridian jelita grubego harmonizują krople Diochi Sagradin.

Godzina 7-9 Żołądek

           Jest to czas największej aktywności żołądka. W tym czasie powinniśmy zjeść pożywne i pełnowartościowe śniadanie bogate w białko i węglowodany, które doda nam energii na cały dzień. Warto zjeść wtedy ciepły posiłek zwłaszcza w chłodniejsze dni tj. owsiankę, jaglankę czy jajecznicę lub jajka na miękko. Po 12 godzinach tj. o 19-21 żołądek ma swoje minimum energetyczne, dlatego w tym czasie należy unikać spożywania posiłków. Objawami nierównowagi może być refluks, nieświeży oddech czy brak apetytu. Diochi Astomin to preparat, który harmonizuje meridiany żołądka, wątroby woreczka żółciowego oraz śledziony. Aktywuje żołądek i wspomaga produkcję soków żołądkowych i enzymów trzustki. Gorzkie substancje w nim zawarte wspomagają trawienie. Pomóc mogą również krople Diochi Nervamin, który harmonizuje meridiany żołądka, śledziony, jelita grubego i osierdzia.

Godzina 9-11 Śledziona/Trzustka

           Wtedy największą aktywność ma śledziona i trzustka. Jest to czas  najlepszy na trawienie, gdyż wydziela się insulina i dużo kwasów żołądkowych. Następuje w tym czasie również przemiana spożytego pożywienia w energię. Możemy pozwolić sobie wtedy na coś słodkiego, gdyż trzustka wydziela dużo insuliny. 12 godzin później tj. o 21-23 trzustka ma swoje minimum energetyczne. Należy w tym czasie unikać spożywania słodyczy, gdyż możemy w ten sposób bardzo obciążyć trzustkę. W godzinach od 9-11 mamy wysoką koncentrację i dużo energii, jest to dobry czas na pracę umysłową i na ćwiczenia fizyczne. Objawami nierównowagi mogą być brak energii i koncentracji, bóle brzucha, wzdęcia czy refluks. Równowagę w meridanach śledziony i trzustki pomogą przwrócić krople Diochi Astomin i Detoxin.

Godzina 11-13 Serce

          Jest to czas wzmożonej aktywności serca i układu krwionośnego. Jeśli mamy taką możliwość zróbmy wtedy przerwę, pójdźmy na obiad. Nie zaleca się picia kawy w tym czasie, gdyż dodatkowo się pobudzamy i może się pojawić drażliwość i palpitacje. Unikajmy również intensywnych ćwiczeń fizycznych oraz nadmiernego stresu. Należy obserwować uważnie swoje samopoczucie w godzinach od 23-1, kiedy serce ma swoje minimum energetyczne oraz między 7-9 rano, kiedy swoje minimum ma ochraniacz naszego serca osierdzie. Sygnałami nierównowagi w tym meridianie mogą być duszności, kołatanie serca lub zimne kończyny. Krople Diochi Venisfer harmonizują meridiany serca, osierdzia, jelita cienkiego i trzech ogrzewaczy. Poprawiają pracę układu krwionośnego, normalizują ciśnienie krwi, poprawiają pamięć i koncentrację. Krople Energy Korolen również działają pozytywnie w chorobach sercowo-naczyniowych.

 

Zegar narządów, czyli zegar biologiczny - Koneser Zdrowia

Godzina 13-15 Jelito cienkie

           Jest to czas intensywnego trawienia i wchłaniania pokarmu. Jeśli nie zadbamy o śniadanie i obiad do tego czasu, nasz organizm może być zmęczony i niedożywiony. Może pojawić się w tym czasie niż energetyczny. Należy wtedy zrobić sjestę lub zmniejszyć tempo pracy. Posiłek zjedzony późnym wieczorem spowoduje, że rano wstaniemy ociężali i z uczuciem pełnego żołądka. Objawami nierównowagi są wzdęcia i refluks. Diochi Sagradin harmonizuje meridiany jelita cienkiego, jelita grubego i osierdzia, polecany przy wszelkich dolegliwościach ze strony układu pokarmowego.

Godzina 15-17 Pęcherz moczowy

         Jest to czas wzmożonej pracy pęcherza moczowego. Warto w tym czasie obserwować, czy  nie występują jakieś dolegliwości związane z pęcherzem. Należy zwiększyć ilość przyjmowanych płynów. W tym czasie nasz organizm odzyskuje energię po intensywnym trawieniu, mamy lepszą koncentrację do pracy i nauki. Objawami nierównowagi są odwodnienie, suchość śluzówek lub oczu, pieczenie podczas oddawania moczu. Równowagę w tym meridianie pomogą przywrócić krople Diochi Diocel i Diocel Biomineral oraz zioła na pęcherz i sok z żórawiny.

Godzina 17-19 Nerki

           W tym czasie intensywnie pracują nasze nerki. Jest do dobry czas na lekką kolację, spacer, masaż czy aktywność fizyczną. Objawami nierównowagi nerek mogą być m.in. siwienie włosów, ból krzyża czy  obniżone libido. Krople Diochi Diocel harmonizują meridiany nerek, pęcherza moczowego i płuc. Nasz układ moczowy możemy wspomóc pijąc regularnie zioła na nerki. Nerki wzmocnią również krople Energy Renol.

Godzina 19-21 Osierdzie

          W tym czasie intensywnie pracuje nasz układ krążenia, który rozprowadza składniki odżywcze do każdej komórki ciała. Jest to dobry czas na spotkania towarzyskie, zabawę, czas z bliskimi oraz bliskość emocjonalną i fizyczną. Czas na odpoczynek psychiczny i fizyczny. Objawami nierównowagi jest uczucie zimna, które świadczy o zaburzeniach krążenia. Równowagę w meridianie osierdzia pomogą przywrócić krople Diochi Sagradin oraz Venisfer.

Godzina 21-23 Potrójny ogrzewacz

         Jest to idealny czas na sen i regenerację. W tym czasie regulowana jest homeostaza całego organizmu. To czas intensywnej aktywności układu hormonalnego. Powinniśmy wtedy wyciszyć się, pomedytować i szykować się do snu. Nie jest to dobry czas na jedzenie, gdyż trzustka i śledzona mają swoje minimum energetyczne. Ponadto jedzenie o tej porze obciąża wątrobę. Krople Diochi Intocel przywracają równowagę w meridianie trzech ogrzewaczy.

Godzina 23-1 Pęcherzyk żółciowy

           W tym czasie intensywnie pracuje woreczek żółciowy, który produkuje żółć. Jest to dobry czas na sen, gdyż następuje wtedy regeneracja komórek i budowa krwinek. Jeżeli w tych godzinach nie śpimy, wyczerpujemy organizm. Może to skutkować obniżeniem nastroju, energii do działania i samooceny. Przywrócić równowagę w tym meridianie pomogą krople Diochi Detoxin i Astomin.

Godzina 1-3 Wątroba

             W tym czasie głębokiego snu intensywnie pracuje wątroba, która oczyszcza krew z toksyn. Skutkiem zakłócenia snu w tym czasie mogą być problemy z wątrobą, a także bóle mięśni, anemia czy chroniczne zmęczenie, u kobiet zaburzenia miesiączkowania, czy problemy z potencją u mężczyzn. Jeśli wybudzamy się w nocy, może to oznaczać problemy z wątrobą lub tłumione emocje jak gniew, złość czy frustracja. Nadmierna senność między 13-15 może świadczyć o osłabieniu wątroby. Krople Diochi Detoxin harmonizują meridiany wątroby, woreczka żółciowego, śledziony i płuc. Krople Energy Regalen również wspomogą pracę oraz regenerację wątroby. Jeśli lubimy ziołowe herbaty to regularne picie ziół na wątrobę oczyści nasz organizm z toksyn.

          Aby cieszyć się zdrowiem i dobrym samopoczuciem, warto zapoznać się z zegarem narządów wg medycyny chińskiej, aby wiedzieć kiedy jest najlepszy czas na posiłki, aktywności i regenerację. Obserwując również pewne objawy, które występują o danej godzinie jesteśmy w stanie rozpoznać w jakim meridianie mamy nierównowagę energetyczną i możemy sobie pomóc wprowadzając lub rezygnując z pewnych nawyków i aktywności, aby zachować homeostazę organizmu. Nasz organizm jest tak doskonały, że potrafi się sam uzdrawiać i regenerować, jeśli tylko żyjemy w zgodzie z naszym naturalnym rytmem dobowym.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Polecane produkty
Obrazek Diochi Intocel 50ml

Diochi Intocel 50ml

Diochi Intocel to bioinformacyjny, wzmacniający i detoksykujący preparat roślinny z wysoką zawartością antyutleniaczy. Preparat głęboko detoksykuje i regeneruje organizm, działa antywirusowo, antybakteryjnie i przeciwgrzybiczo. Jako dodatek do pożywienia jest używany przy problemach w okolicy splotu słonecznego, jelita grubego i cienkiego, żołądka, przy osłabionym systemie odpornościowym, chorobach onkologicznych, stanach zapalnych, psuciu zębów, herpesie, długotrwałych krwawieniach menstruacyjnych, biegunkach, stanach wyczerpania i braku energii.
99,00 zł
198,00 zł za 100 ml
Obrazek Diochi Venisfer 50 ml

Diochi Venisfer 50 ml

Diochi Venisfer jest suplementem, który harmonizuje meridian serca, osierdzia, jelita cienkiego i trzech ogrzewaczy. Jest szczególnie zalecany przy niedostatecznym ukrwieniu peryferyjnym, zimnych nogach, dla utrzymania normalnego ciśnienia, przy słabej pamięci, starości, dla poprawienia funkcji mózgu i serca. Można go stosować także jako tonik dla lepszego znoszenie wyższych temperatur powietrza, ogranicza melancholijne i depresyjne nastroje. Utrzymuje normalny obraz krwi.
99,00 zł
198,00 zł za 100 ml

Diochi Diocel Herbata ziołowa 100g

Napój ziołowy Diocel to mieszanka ziołowa harmonizująca meridiany nerek, pęcherza, żołądka, śledziony, trzustki, wątroby, płuc. Wzmacnia wydalanie szkodliwych metabolitów z organizmu oraz wzmacnia układ odpornościowy.
58,00 zł
58,00 zł za 100 g

Diochi Detoxin zioła 100g

Diochi Detoxin to herbatka bioinformacyjna, która harmonizuje meridiany wątroby, pęcherzyka żółciowego, nerek, pęcherza moczowego i żołądka. Mniszek lekarski, przytulia właściwa i Inlica pospolita wspomagają funkcję wątroby i pęcherzyka zółciowego. Bylica pospolita i dziewanna wielokwiatowa wspomagają nerki i pęcherzyk moczowy. Cykoria, tatarak, pięciornik i mięta wspomagają układ trawienny.
69,00 zł
69,00 zł za 100 g
Obrazek Diochi Nervamin 23ml

Diochi Nervamin 23ml

Krople Diochi Nervamin to suplement diety, który pozbawia stresu i napięcia, wspomaga przyjemny sen i ma działanie przeciwgrzybicze. Regularne stosowanie Nervaminu harmonizuje procesy biologiczne, uspokajając Twoją psychikę. Dzięki temu jakość snu będzie na wyższym poziomie, a żołądek pomoże właściwie trawić pokarmy. Stanowi naturalny adaptogen, który pozwala wyeliminować ryzyko powstawania stresu, bezsenności, histerii, a także gwałtownych skurczy. Wspiera detoksykację organizmu i hamuje proces jego starzenia się. Idealny suplement diety dla dojrzałych kobiet i mężczyzn prowadzących aktywny tryb życia i szybkie tempo. Ma wpływ na meridiany żołądka, śledziony, trzustki, jelita grubego, wątroby i osierdzia. Zawarte w składzie olejki eteryczne mają za zadanie dodatkowo uspokoić i wyciszyć nasze nerwy, a także działają bakteriobójczo. Produkt można stosować przy depresji, nadpobudliwości czy zawrotach głowy.
175,00 zł
603,45 zł za 100 ml
Obrazek Diochi Estrozin krem 50ml

Diochi Estrozin krem 50ml

Właściwości: Bioinformacyjny, wzmacniający i detoksykujący produkt roślinny. Harmonizuje przede wszystkim meridian poczęcia, śledziony, żołądka, płuc i trzech ogrzewaczy. Zioła zawierają aktywne fitoestrogeny, które mają pozytywny wpływ na dysfunkcje żeńskiego układu hormonalnego, macicy, jajników, nadnerczy, trzustki, bezpłodność, problemy menstruacyjne, klimakterialne i ginekologiczne. Wzmacniają układ immunologiczny w walce przeciw rozmnażaniu wirusów, bakterii i pleśni. Fitosubstancje poprawiają jakość skóry, eliminują wypadanie włosów, uderzenia krwi do głowy, ograniczają ryzyko powstania osteoporozy, raka piersi i macicy u kobiet. Fitoestrogeny zwiększają u mężczyzn ilość receptorów testosteronowych, a tym samym również wykorzystanie testosteronu. Ograniczają ryzyko zapalenia i raka prostaty. Harmonizują psychikę, eliminują płaczliwość, depresje i chwiejność nastrojów. Estrozin jest eliksirem każdej kobiety.
99,00 zł
198,00 zł za 100 ml
Pozostaw komentarz