Kup do 12:00 - a przesyłka będzie jutro u Ciebie

Dostawa od 15 zł

tel. +48 533 679 793

Zamknij
(0)
Nie masz żadnych produktów w koszyku.
Wyszukiwanie
Filters

ZABURZENIA LĘKOWE – objawy, przyczyny, polecane produkty.

ZABURZENIA LĘKOWE – objawy, przyczyny, polecane produkty.

ZABURZENIA LĘKOWE – objawy, przyczyny, polecane produkty.

 

 

Zaburzenia lękowe są grupą zaburzeń psychicznych, dla których charakterystyczne jest występowanie znacznego poczucia lęku bądź strachu.

To poważna choroba psychiczna, której nie wolno lekceważyć.

 

Zaburzenia lękowe – objawy:

 

Objawami w zaburzeniach lękowych jest:

-ból w klatce piersiowej;

-zaburzenia oddechu;

-zaburzenia rytmu serca.

Chory może skarżyć się na zawroty głowy, bóle brzucha i miewać gwałtowny lęk przed śmiercią. Należy wspomnieć także o ciągłym uczuciu niepokoju, przytłoczenia i wiecznym zamartwianiu się. Objawami są także ruminacje, czyli wątpliwości dotyczące jakości wykonanej przez niego pracy i zachowania kompulsywne – reakcje niedające się opanować. Pacjenta często oblewają zimne poty, występuje też uczucie omdlewania. Do postawienia diagnozy objawy muszą być obecne przez co najmniej 6 miesięcy.

 

Podobne objawy mogą występować nie tylko w zaburzeniach lękowych, ale też np. w przebiegu nadczynności tarczycy czy chorób układu sercowo-naczyniowego.

Dlatego tak ważna jest prawidłowa diagnoza.

 

Zaburzenia lękowe – przyczyny:

 

Przyczynami zaburzeń lękowych najprawdopodobniej są problemy genetyczne i środowiskowe. Czynnikami ryzyka są takie doświadczenia jak: molestowanie w dzieciństwie, ubóstwo, występowanie zaburzeń psychicznych u członka rodziny. Często przyczyna leży w dzieciństwie i niewłaściwym wychowaniu, nadopiekuńczości, zaniedbaniu lub zbyt wygórowanych wymaganiach rodziców. Częściej dotyka osób o słabej konstrukcji psychicznej, nadwrażliwych. Wiele z zaburzeń wynika m.in. ze zmian w mózgu lub ze stresu – największe prawdopodobieństwo zachorowania występuje u osób żyjących w stresie przez dłuższy czas. Dlatego tak ważne w dzisiejszym świecie jest przestrzeganie rytmu dobowego, praca nad stresem, problemami, umiejętność odpoczynku, relaksu i regeneracji.

 

Zaburzenia lękowe i depresyjne

 

Zaburzenia lękowe – polecane produkty:

 

-Diochi Nervamin: suplement diety, który pozbawia stresu i napięcia, wspomaga przyjemny sen i ma działanie przeciwgrzybicze. Regularne stosowanie Nervaminu harmonizuje procesy biologiczne, uspokajając psychikę. Dzięki temu jakość snu będzie na wyższym poziomie, a żołądek pomoże właściwie trawić pokarmy. Stanowi naturalny adaptogen, który pozwala wyeliminować ryzyko powstawania stresu, bezsenności, histerii, a także gwałtownych skurczy. Zawarte w składzie olejki eteryczne mają za zadanie dodatkowo uspokoić i wyciszyć nerwy, a także działają bakteriobójczo. Produkt można stosować przy depresji, nadpobudliwości czy zawrotach głowy.

-Mieszanka przeciwdrepresyjna Skarby Polesia: napar zalecany jest przy przygnębieniu, utraconej chęci do życia, problemach ze snem i niskiej koncentracji. Mieszanka pomaga polepszyć humor i przywrócić energię do życia, reguluje stan emocjonalny człowieka.

-Bach Rescue Remedy 10 ml: to oryginalna receptura Bacha, która tonizuje napięcie psychiczne i chroni przed skutkami silnego stresu. Doraźne stosowanie ułatwia funkcjonowanie w trudnych chwilach lub w kryzysie. Jest zalecany dla ludzi żyjących w dużym napięciu i pośpiechu. Pomaga w czasie kryzysu emocjonalnego, po rozpadzie związku, utracie pracy, w żałobie lub doświadczeniach związanych z traumą.

-Hepatica Ashwaganda 90 kaps.: najbardziej znana z właściwości antydepresyjnych i uważana jest za doskonały stabilizator nastroju. W Indiach stosuje się ją jako środek uspokajający, wyciszający i przynoszący zdrowy sen. Korzeń Ashwagandhy zawiera fitosterole, alkaloidy, kumaryny, fenolokwasy i inne. Spowalnia procesy starzenia się, neutralizuje stres, wzmacnia funkcjonowanie wątroby i nerek, poprawia pamięć, znakomite zioła na koncentrację, sen, uspokojenie, reguluje układ hormonalny, poprawia sprawność seksualną i hamuje siwienie włosów.

-Joalis Streson 50 ml: działa korzystnie zwiększając odporność na stres. Usuwa skutki stresu, zwłaszcza w sferze psychicznej. Zawarte w Stresonie pochodne pirydyny biorą udział w procesie metabolizmu aminokwasów i węglowodanów.

 

Pozostaw komentarz