Kup do 12:00 - a przesyłka będzie jutro u Ciebie

Dostawa od 14 zł

tel. +48 533 679 793

Zamknij
(0)
Nie masz żadnych produktów w koszyku.
Wyszukiwanie
Filters

Złamana ręka - jak przyspieszyć leczenie?

Złamana ręka - jak przyspieszyć leczenie?

Złamana ręka to uszkodzenie kości. Jest to jeden z poważniejszych urazów, a powrót do formy i rehabilitacja po złamaniu mogą zająć nawet kilka miesięcy.

 

Złamana ręka  - objawy

Do objawów złamanej ręki należą:

 • silny ból, który nasila się przy ruchu
 • zniekształcenie i nienaturalne ułożenie ręki
 • obrzęk
 • krwawy wylew
 • zasinienie
 • wystająca kość przy złamaniach otwartych

Złamana ręka - przyczyny

Złamana ręka jest często skutkiem upadków, wypadków komunikacyjnych czy zderzeń podczas uprawiania sportów kontaktowych. Złamany palec u ręki jest najczęściej rezultatem przytrzaśnięcia w drzwiach, zaciśnięcia palców podczas próby złapania piłki lub też próby amortyzacji podczas upadku na wyciągniętą kończynę. Takie urazy występują także podczas pracy z narzędziami, np. wiertarką, piłą mechaniczną i narzędziami stolarskimi.

 

Złamana ręka – rodzaje złamań ręki

 

Złamania ręki możemy podzielić na:

 • złamanie otwarte
 • złamanie zamknięte
 • złamanie z przemieszczeniem
 • złamanie bez przemieszczenia
 • złamanie zmęczeniowe

 

Złamaniu mogą ulec różne kości tj:

 • złamanie obojczyka
 • złamanie kości ramienia
 • złamanie kości przedramienia
 • złamanie nadgarstka
 • złamanie kości śródręcza
 • złamanie kości palców

 

Jak długo goi się złamanie ręki?

Gojenie złamanej ręki to proces długotrwały. Może on trwać od kilku tygodni do kilku miesięcy i uzależniony jest od stanu zdrowia pacjenta i od jego wieku.

 

Ile boli złamana ręka?

Złamana ręka boli do kilku tygodni. Najsilniejszy ból pojawia się zaraz po złamaniu i trwa od tygodnia do dwóch. Złamana ręka i otaczające ją tkanki zaczynają się goić i pojawia się tzw. ból podostry, który trwa od kilku do kilkunastu tygodni.

 

Czy złamana ręka bardzo boli?

Najsilniejszy ból odczuwany jest zaraz po złamaniu ręki. Ból zmniejsza się po założeniu gipsu kiedy ręka jest unieruchomiona, ale wciąż trwa i może być przewlekły.

 

Co zrobić żeby złamana kość szybciej się zrosła?

Aby złamana kość szybciej się zrosła należy dbać o zbilansowaną dietę. Dieta powinna zawierać produkty bogate w witaminy D, C, K2, a także minerały tj. wapń, magnez, bor, cynk, miedź, mangan oraz przeciwutleniacze tj. beta- karoten. Na kości dobre są produkty zawierające  wapń. Znajdziemy go w takich produktach jak jarmuż, brokuły, migdały, sezam, figi suszone i świeże, kasze, strączki typu groch, fasola, ciecierzyca, różne orzechy i pestki oraz w produktach mlecznych tj. mleko, jogurty naturalne, kefir, maślanka, a także sery. Aby kości szybciej się zrosły warto suplementować witaminę D3 np. Dr Jacob’s D3K2 albo Singularis D5000 Forte. Należy pamiętać także o witaminie C i krzemie, które razem tworzą kolagen w organizmie i przyspieszają regenerację kości. Na złamanie kości polecamy Krzem z borem Invex Remedies albo Sivita Krzem z witaminą C. Witamina C np. Osavi  lub Formeds stymuluje syntezę kolagenu i wpływa na gojenie się ran i złamań. Zrastanie kości przyspieszy również suplement Energy Skeletin z kolagenem.

 

Co pomaga na złamanie ręki?

Na złamanie ręki pomaga jej unieruchomienie w postaci opatrunku gipsowego lub szyny. Dzięki unieruchomieniu złamana kość nie przemieszcza się i ma warunki żeby zrosnąć się prawidłowo. Aby odzyskać pełną funkcję kończyny, bardzo ważna jest odpowiednia rehabilitacja po złamaniu kości.

 

Ile dni zrasta się złamana ręka?

Złamana ręka zrasta się od kilku tygodni do kilku miesięcy. Wszystko zależy od stanu zdrowia pacjenta oraz jego wieku.

 

W jakiej pozycji spać ze złamaną ręką?

Jeśli mamy złamaną rękę to do snu należy ułożyć się na zdrowym boku lub na wznak. Nie ma potrzeby spania w temblaku, gdyż usztywnienie nadaje ręce gips.

 

Złamałeś rękę? Naukowcy podadzą ci jointa

Polecane produkty
Obrazek Invex Krzem z borem i jodem 1000ml

Invex Krzem z borem i jodem 1000ml

Suplement diety SILOR + B + J jest produktem którego zadaniem jest suplementacja krzemu, boru oraz jodu w organizmie. Jak wszystkie produkty oferowane przez INVEX REMEDIES jest wyprodukowany w formie płynnej oraz w technologii monojonowej co zwiększa jegobiodostępność. Przeznaczony szczególnie dla osób z niedoborem i zwiększonym zapotrzebowaniem na jod.
179,00 zł
17,90 zł za 100 ml
Obrazek Invex Krzem z borem 1000ml

Invex Krzem z borem 1000ml

Suplement diety jest uzupełnieniem linii kosmetycznych, stosuje się go w celu poprawy ogólnej kondycji skóry, włosów i paznokci. Zalecany szczególnie osobom z niedoborem i zwiększonym zapotrzebowaniem na krzem, takim jak: osoby starsze, sportowcy, osoby po urazach i w okresie rekonwalescencji, osoby borykające się z chorobami układu krwionośnego, a także z problemami skórnymi, czy wypadaniem włosów.
145,00 zł
14,50 zł za 100 ml
Obrazek Sivita Krzem z witaminą C 60 kaps.

Sivita Krzem z witaminą C 60 kaps.

KRZEM przyczynia się do utrzymania dynamicznej równowagi, którą nazywamy zdrowiem. Jego poziom maleje wraz z wiekiem, a uzupełnianie go może opóźnić procesy starzenia oraz degeneracji komórek i struktur ciała. Nazywany jest często pierwiastkiem ŻYCIA.
165,00 zł
2,75 zł za 1 szt

Dr. Jacob's Witamina D3 z K2 w kroplach 20ml

Wysokiej jakości witaminy D3 i K2 (menachinon-7, MK-7, MenaQ-7) rozpuszczone w ekologicznym, hypoalergicznym oleju słonecznikowym. Witamina D3 Dr. Jacob's pozyskiwana jest z lanoliny z wełny owczej (ekstrahowana za pomocą naświetlania promieniami UV). Witamina K2 Dr. Jacob's jest szczególna, gdyż uzyskujemy ją z olejków eterycznych w procesie syntezy organicznej. To zapewnia najwyższą ilość czystego menachinonu-7 (MK-7), jego świetną przyswajalność oraz bioaktywność oraz brak zanieczyszczeń alergenami i GMO
79,00 zł
395,00 zł za 100 ml
Obrazek Dr. Jacob's Witamina D3 2000 w kroplach 20ml

Dr. Jacob's Witamina D3 2000 w kroplach 20ml

Witamina D3 Forte jest rozpuszczona w ekologicznym oleju słonecznikowym bogatym w kwas oleinowy. Zawiera 2000 j.m wit D w jednej kropli.
65,00 zł
325,00 zł za 100 ml
Obrazek Dr.Jacob's Witamina D3 800 w kroplach 20ml

Dr.Jacob's Witamina D3 800 w kroplach 20ml

Witamina D3 jest rozpuszczona w ekologicznym oleju słonecznikowym bogatym w kwas oleinowy. Zawiera 800 j.m wit D w jednej kropli.
32,00 zł
160,00 zł za 100 ml

Singularis Witamina D3 2000 60 kaps.

Singularis Witamina D3 to suplement diety uzupełniający zapotrzebowanie organizmu na witaminę D3. Wskazany w przypadku chorób serca, zawałów i chorób układu krążenia, osteoporozy, demineralizacji kości, krzywicy, skrzywień kręgosłupa oraz zaburzeń w funkcjonowaniu układu odpornościowego.
38,00 zł
0,63 zł za 1 szt

Dr. Jacob's Witamina D3 K2 Forte 20ml

Kobiety ciężarne, karmiące, osoby przyjmujące leki lub mające schorzenia (np. mające problemy z wątrobą, wrzody żołądka, cukrzycę, dnę moczanową itp.) przed stosowaniem tego preparatu powinny skonsultować się z lekarzem. Na początku stosowania mogą wystąpić przejściowe objawy ze strony przewodu pokarmowego, jeżli objawy te nie ustąpią, należy skonsultować się z lekarzem.
110,00 zł
Obrazek Dr. Jacob's Witamina D 400j. w kroplach Baby 20ml

Dr. Jacob's Witamina D 400j. w kroplach Baby 20ml

Witamina słońca D3 Baby Dr. Jacob's to produkt z najwyższej jakości witaminą D3 już rozpuszczoną w hipoalergicznym oleju MCT. Jest to produkt stworzony z myślą o noworodkach, niemowlętach oraz małych dzieciach, lecz oczywiście może go używać cała rodzina. 400 jednostek witaminy D w porcji (kropli) umożliwia dokładne dozowanie witaminy dla osób w każdym wieku.
30,00 zł
150,00 zł za 100 ml
Obrazek CaliVita Wapń i magnez Plus 100 kaps.

CaliVita Wapń i magnez Plus 100 kaps.

Suplement diet to połączenie aż 4 niezwykle ważnych składników: wapnia, magnezu, najaktywniejszej formy witaminy D3 (cholekalcyferolu) i witaminy K2 (MK-7) w jednym produkcie - Calcium Magnesium Plus.
153,00 zł
1,53 zł za 1 szt
Obrazek Formeds Wapń D3 w proszku 60 porcji

Formeds Wapń D3 w proszku 60 porcji

Wapń wraz z witaminą D3 wspomagają utrzymanie zdrowych kości i zębów. Wspierają również funkcjonowanie układu mięśniowego. Witamina D3 pomaga we wchłanianiu i wykorzystaniu wapnia a także w utrzymaniu jego prawidłowego poziomu we krwi.
19,50 zł
25,00 zł za 100 g

Floradix Wapń i Magnez 250ml

Formuła płynnego wapnia, magnezu i cynku z witaminą D i ekstraktem ziołowym Odżywczy tonik będący źródłem naturalnego żelaza wyciągów ze starannie dobranych ziół, smacznych soków owocowych, witamin, kultur drożdży, alg oceanicznych, kiełków pszenicy i dzikiej róży.
49,00 zł
19,60 zł za 100 ml
Pozostaw komentarz