Kup do 12:00 - a przesyłka będzie jutro u Ciebie

Dostawa od 14 zł

tel. +48 533 679 793

Zamknij
(0)
Nie masz żadnych produktów w koszyku.
Wyszukiwanie
Filters

Wysypka na tle nerwowym - objawy, przyczyny, leczenie

Wysypka na tle nerwowym – objawy

Wysypki i plamy ze stresu zwykle charakteryzują się następującym wyglądem:

 • Mają czerwonawy odcień.
 • Są nieregularne i tworzą skupiska.
 • Zwykle pojawiają się na szyi, klatce piersiowej i brzuchu, ale także na rękach i nogach.
 • Zauważysz je, ponieważ swędzą, szczypią i przeszkadzają, gdy mają kontakt z ubraniami.

Wysypka na tle nerwowym – przyczyny

Wysypka spowodowana stresem lub zdenerwowaniem. Problem dotyka szczególnie młode kobiety i mężczyzn. Taki rodzaj wysypki najczęściej pojawia się po raz pierwszy w wieku 15-30 lat. Jest to też przypadłość nawracająca przez kolejne lata.

Na wystąpienie wysypki ze stresu bardziej narażone są osoby, u których wcześniej wystąpiła wysypka alergiczna, egzema, katar sienny lub astma. Jednak objaw może pojawić się u każdego.

Mechanizm powstawania wysypki z powodu stresu nie jest do końca jasny, ale uważa się, że pod wpływem połączeń nerwowych i wydzielanej podczas stresu histaminy rozszerzają się znajdujące się w skórze naczynia krwionośne. Dodatkowo w tym czasie dochodzi zwykle do zwiększonego wydzielania potu. W rezultacie pojawiają się bąble.

Wysypka na tle nerwowym – leczenie

 Leczenie wysypki na tle nerwowym domowe sposoby

Wysypka na tle nerwowym może być też leczona domowymi sposobami. W takim przypadku poleca się sięgać po naturalne produkty takie jak:

 • okłady z lodem lub zimną wodą;
 • kompresy z wyciągu z cebuli, rumianku lub aloesu;
 • dodatki do kąpieli takie jak soda oczyszczona mogą łagodzić świąd i inne dolegliwości towarzyszące pokrzywce;
 • napar z pokrzywy jako alternatywa dla środków przeciwhistaminowych.

Warto wiedzieć, że te domowe sposoby można bezpiecznie stosować również w okresie ciąży i karmienia piersią.

Leczenie wysypki na tle nerwowym – profilaktyka

Wspomniane wcześniej wyzwalacze nie powodują problemu, ale mogą nasilać objawy, dlatego pacjenci powinni starać się je identyfikować i unikać.

Może obejmować to:

 • powstrzymywanie się lub ograniczanie spożycia alkoholu;
 • unikanie niektórych leków;
 • unikanie stresu, jeśli to możliwe, być może dzięki medytacji lub technikom relaksacyjnym;
 • wybieranie niektórych mydeł, kremów do skóry i detergentów, które są uznawane za łagodne.

                                     Ręce pacjenta cierpiącego na łuszczycę Darmowe ZdjęciaRęce pacjenta cierpiącego na łuszczycę Darmowe Zdjęcia

 

Polecane produkty: wysypka na tle nerwowym

Pasco Allergie

Jednym z najlepszych suplementów na leczenie dolegliwości alergicznych, w tym wysypki na tle nerwowym  są ampułki Allergie z firmy Pasco. Działają one na zasadzie homeopatii, posiadają w składzie jedynie ekstrakty pochodzenia naturalnego. Możemy je przyjmować na dwojaki sposób, pierwszy z nich to iniekcje podskórne, drugi zaś spożywanie doustne zawartości ampułki. W ostrych stanach alergii oraz wysypki alergicznej choremu można podać jedną ampułkę dziennie. Taką kurację przeprowadzamy przez 7 dni, a potem zmniejszamy dawkowanie do ilości jednej ampułki co dwa dni. Utrzymujemy taką terapię aż do ustąpienia objawów. Preparat stosować mogą również dzieci, natomiast jedynie przez drogę doustną.

Maści i olejki z ozonem

Doraźną pomocą przy wysypce na tle nerwowym są również maści i olejki z ozonem, które doskonale złagodzą podrażnienie i uczucie swędzenia na skórze.

Diozon Clear zawiera największą ilość ozonu ze wszystkich dostępnych kremów i działa oczyszczająco oraz detoksyfikująco zarówno na podrażnioną wysypką skórę, jak i cały organizm. Zazwyczaj stosujemy go jedynie punktowo.

Kremy Panaderm oraz Detoxin  zawierają nieco mniej ozonu niż Diozon natomiast w składzie mają także inne dobroczynne substancje takie jak kompleksy ziołowe, olejek jojoba czy witamina E i C. Są one rekomendowane na delikatniejsze wysypki i możemy je stosować bez przeszkód na całą powierzchnie skóry twarzy i ciała.

Inną opcją są oliwy ozonowane, które także nadadzą się na całą powierzchnię ciała. Bazują one na oleju lnianym i oliwie z oliwek.

Ashwaganda

Dzięki swoim właściwościom ashwagandha pomocna może być dla wielu osób borykających się z dużym poziomem stresu i problemem z uzyskaniem odprężenia związanym z lękiem. Efekty jej stosowania najbardziej wyraźne są po kilku tygodniach stosowania, zatem nie działa ona tak gwałtownie, jak leki modulujące nastrój dostępne na receptę. Pomaga zaadaptować się do stresu w okresach największego jego natężenia.

Esencje Dr Bacha

Esencje można stosować jako dodatek do kąpieli, pomaga to w walce z wysypką alergiczną na tle nerwowym. Szczególnie polecane są kąpiele wodne z kilkoma kroplami esencji Rescue Remedy.

Do wanny napełnionej ciepłą wodą wkropić 6-8 kropli Rescue Remedy, można również dodać inne wskazane dla nas w danym momencie ekstrakty. Komfort, relaks, odprężenie po stresującym dniu w takiej „wzbogaconej” kąpieli — zapewnione.

Krople Rescue Remedy

Mimo iż za każdym razem krople dobiera się indywidualnie (z wybieranych esencji wspominanych wyżej), dr Edward Bach sporządził tzw. krople ratunkowe, w których skład wchodzi 5 esencji: śliwa mirabelka, niecierpek, powojnik, gwiazda betlejemska i figlarek. Stosujemy je w przypadkach, gdy nie ma możliwości indywidualnego dobrania kropli dla poszczególnej osoby, a także w trudnych i nagłych sytuacjach losowych, takich jak choroba czy też śmierć kogoś bliskiego, a także przy silnych stanach lękowych i napięciu emocjonalnym, którym także często towarzyszy wysypką na tle nerwowym.  Krople te są na wyposażeniu  karetek pogotowia w Niemczech, jak pierwsza pomoc w niwelowaniu stresu.

 

 

Polecane produkty
Obrazek Bach Mieszanka kropli Bacha / buteleczka

Bach Mieszanka kropli Bacha / buteleczka

Wodna mieszanka ekstraktów kwiatowych Dr. Bacha. Opcja ta umożliwia zakupienie mieszanki z wybranych przez siebie ekstraktów.
50,00 zł 46,00 zł
153,33 zł za 100 ml
Obrazek Bach Książeczka 38 ekstraktów kwiatowych

Bach Książeczka 38 ekstraktów kwiatowych

Niniejsza broszurka służy za przewodnik wprowadzają czytelnika w prace dr. Edwarda Bacha. Idealna dla nowicjuszy pragnących zapoznać się z terapią ekstraktami kwiatowymi, w prosty sposób podaje praktyczne informacje przydatne w stosowaniu tej metody w różnych sytuacjach dnia codziennego.
14,00 zł
14,00 zł za 1 szt
Obrazek Hepatica Ashwagandha 90kaps.

Hepatica Ashwagandha 90kaps.

Najbardziej znana z właściwości antydepresyjnych i uważana jest za doskonały stabilizator nastroju.
38,00 zł
42,22 zł za 100 g
Obrazek Osavi Ashwagandha Extra 400mg 60 vcaps

Osavi Ashwagandha Extra 400mg 60 vcaps

Suplement diety w postaci kapsułki twardej zawierającej standaryzowany ekstrakt z korzenia ashwagandhy (Withania somnifera) i witaminę B12 (metylokobalamina). Ashwagandha jest ziołem stosowanym od tysiącleci w Ajurwedzie.
38,00 zł
0,63 zł za 1 szt
Obrazek Ozonella Oliwa Ozonowana 100 ml

Ozonella Oliwa Ozonowana 100 ml

OZONELLA oliwa z oliwek ozonowana 100 ml
48,00 zł
48,00 zł za 100 ml
Obrazek Diochi Panaderm krem z ozonem 50ml

Diochi Panaderm krem z ozonem 50ml

Panaderm to naturalny krem ozonowy, dedykowany skórze twarzy i całego ciała. Jego zadaniem jest odmłodzenie wybranego obszaru ciała oraz przywrócenie jej jędrności i witalności. Skomponowany na bazie naturalnych składników, bez dodatku konserwantów i substancji chemicznych stanowi rewelacyjne oczyszczenie i odżywienie dla naszego organizmu. Krem ozonowy Diochi harmonizuje 12 miedianów podstawowych oraz osiem specjalnych i ich połączenia. Ta cecha powoduje, że krem uruchamia przepływy energetyczne w ciele, co umożliwia swobodną pracę wewnętrznych układów nerwowych organizmu, a przy tym aplikacja kremu jest bezinwazyjna i prosta. Producent kremu Panaderm zwraca szczególną uwagę na meridiany płuc i jelita grubego. Dzięki temu krem działa od zewnątrz do wewnątrz, mobilizując ciało do naturalnej poprawy elastyczności. Wszystkogojący krem ma rewelacyjny wpływ na energetyczność struktury całego ciała, może być stosowany do codziennej pielęgnacji lub do masażu i relaksacji.
160,00 zł
320,00 zł za 100 ml
Pozostaw komentarz