Wysypka alergiczna – objawy
Do najczęstszych objawów wysypki alergicznej należą wypryski, wysypka przypominająca trądzik, pieczenie i uporczywy świąd skóry, obrzęk naczynioruchowy, szorstkość i rogowacenie skóry, pęcherze czy zaczerwienie. Wysypka alergiczna może boleć lub swędzieć, choć bywa także niedokuczliwa.
Wysypka alergiczna – przyczyny
Do głównych przyczyn wysypki alergicznej należą liczne alergeny. Sa to m.in. substancje zapachowe (obecne w kosmetykach oraz domowych środkach czystości), nikiel (używany w produkcji biżuterii), lateks (np. rękawiczki do prac domowych), fenylenodiamina (PPD, np. w farbach do włosów czy barwnikach do tatuaży), niektóre rośliny (np. trujący bluszcz), żywica formaldehydowa (składnik dodawany do tkanin, dzięki któremu są wodoodporne, mniej podatne na zagniecenia i kurczenie się), konserwanty stosowane w kosmetykach (formaldehyd, parabeny i timerosal), neomycyna (występująca np. w kremach i maściach przydatnych w leczeniu ran). Wysypka może być także wywołana różnorodnymi alergiami pokarmowymi i nietolerancją na dane produkty spożywcze.
Wysypka alergiczna – polecane preparaty
Jednym z najlepszych suplementów na leczenie dolegliwości alergicznych, w tym wysypki alergicznej są ampułki Allergie z firmy Pasco. Działają one na zasadzie homeopatii, posiadają w składzie jedynie ekstrakty pochodzenia naturalnego. Możemy je przyjmować na dwojaki sposób, pierwszy z nich to iniekcje podskórne, drugi zaś spożywanie doustne zawartości ampułki. W ostrych stanach alergii oraz wysypki alergicznej choremu można podać jedną ampułkę dziennie. Taką kurację przeprowadzamy przez 7 dni, a potem zmniejszamy dawkowanie do ilości jednej ampułki co dwa dni. Utrzymujemy taką terapię aż do ustąpienia objawów. Preparat stosować mogą również dzieci, natomiast jedynie przez drogę doustną.
Doraźną pomocą przy wysypce alergicznej są również maści i olejki z ozonem, które doskonale złagodzą podrażnienie i uczucie swędzenia na skórze.
Diozon Clear zawiera największą ilość ozonu ze wszystkich dostępnych kremów i działa oczyszczająco oraz detoksyfikująco zarówno na podrażnioną wysypką alegiczną skórę, jak i cały organizm. Zazwyczaj stosujemy go jedynie punktowo.
Kremy Panaderm oraz Detoxin zawierają nieco mniej ozonu niż Diozon natomiast w składzie mają także inne dobroczynne substancje takie jak kompleksy ziołowe, olejek jojoba czy witamina E i C. Są one rekomendowane na delikatniejsze wysypki i możemy je stosować bez przeszkód na całą powierzchnie skóry twarzy i ciała.
Inną opcją są oliwy ozonowane, które także nadadzą się na całą powierzchnię ciała. Bazują one na oleju lnianym i oliwie z oliwek.
Preparaty bioinformacyjne
Aby załagodzić objawy wysypki alergicznej warto sięgnąć po preparaty boinformacyjne takie jak Abelia Alergis. Działa ona kompleksowo zmniejszając alergie oraz detoksyfikująco na cały układ immunologiczny. Innym bioinformacyjnym produktem wartym polecenia jest Lavyl Auricum Sensitive, spray do stosowania na skórę. Łagodzi on ból spowodowany wysypką alergiczną, regeneruje komórki naskórka oraz zmniejsza uczucie swędzenie i pieczenie towarzyszące uczuleniom.
Mikroelementy i preparaty ziołowe
Warto do codziennej suplementacji włączyć również wapno, które zmniejsza obrzęk towarzyszący alergicznemu zapaleniu, uszczelniając komórki śródbłonka naczyń. Kwercetyna i witamina C uzupełniają właściwości calcium, zmniejszają uczucie świądu w zmianach uczuleniowych. Dodatkowo wszystkie te preparaty są substancjami naturalnymi, nie kolidującymi z innymi lekami.