Trądzik różowaty – objawy, przyczyny, ujęcie w ,,Totalnej Biologii”, polecane produkty.
Trądzik różowaty – przyczyny:
Przyczyn trądziku różowatego nie można jednoznacznie stwierdzić. Na pewno wpływ mają uwarunkowania genetyczne oraz czynniki środowiskowe. Osoby, które wcześniej zmagały się z trądzikiem młodzieńczym, atopią, czy łojotokowym zapaleniem skóry, są bardziej narażone na zachorowanie. Kolejną kwestią jest nieprawidłowa pielęgnacja, używanie źle dobranych kosmetyków, wystawianie twarzy na słońce bez nałożenia kremu SPF. Dużą rolę mają zaburzenia hormonalne. Niewyrównane wyniki hormonów oraz gospodarka cukrowo-insulinowa predysponują do problemów skórnych. Przyczyną jest także nasz rytm dobowy, życie w długotrwałym stresie, spożywanie alkoholu itp. Warto wspomnieć o zakażeniu bakterią Helicobacter pylori, nużeńcem czy alergią. Gdy wiele czynników zadziała równolegle (hormonalne, środowiskowe, chorobowe, psychogenne, stresowe) częstość wystąpienia trądziku różowatego wzrasta dwukrotnie.
Trądzik różowaty – objawy:
Pierwszymi objawami trądziku różowatego jest zaczerwienienie centralnej części twarzy, czyli czoła, nosa, policzków i brody. Oprócz zaczerwienienia występuje napięcie skóry, szczypanie, świąd, pieczenie, a także podwyższenie temperatury. Na skórze widać tzw. ,,teleangiektazje”, czyli poszerzone drobne naczynia krwionośne. Trądzik różowaty uaktywnia się pod wpływem promieni słonecznych, wysokiej temperatury, wody z chlorem, a także może przyczynić się do tego spożywanie tłustych, pikantnych posiłków. Kolejnymi objawami są grudki, krosty oraz obrzęk twarzy, które pokazują się w miejscu wcześniejszego zaczerwienienia. Cera staje się sucha, wrażliwa na czynniki zewnętrzne.
Trądzik różowaty w ,,Totalnej Biologii”:
Trądzik różowaty w ujęciu biologicznym to oznaka rozdzielenia jednostki od reszty rodziny. To konflikt splamienia i dewaluacji estetycznej. Występuje u osób, które się sobie nie podobają, lub czują, iż otoczenie uważa je za brzydkie. Widoczne jest również w sytuacjach porównywania przez rodzinę osoby do kogoś, kto nie był wzorem do naśladowania. Zdanie, iż dziecko ma czoło po ojcu może wywołać w tym miejscu trądzik, jeśli ojciec nie był dobrym rodzicem. Problemy skórne należy rozpatrywać poprzez pryzmat relacji z innymi. To skóra łączy ze światem. Jeśli nie nawiążemy w sposób swobodny, normalny relacji z drugim człowiekiem, chcemy coś ukryć bądź stłumić w sobie – znajdzie to ujście w inny sposób, najczęściej w formie problemów na skórze.
Trądzik różowaty – polecane produkty:
-Diochi Diozon clear maść z ozonem 30 ml. - ozon utlenia komórki, niszczy bakterie, wirusy, pleśnie. Przyspiesza proces gojenia i regeneracji skóry. Jest uniwersalnym środkiem dezynfekującym. Szczególnie w przypadku trądziku młodzieńczego i różnych wysypek w okresie dojrzewania. W przypadku regularnego stosowania oczyszcza skórę w bardzo szybkim tempie. Krem ten przydatny będzie także w medycynie stomatologicznej w przypadku wytwarzania się aft oraz jako środek uciszający różne stany zapalne w jamie ustnej.
-Probiotics Mydło Mikroorganiczne zielone -w płynie z młodym jęczmieniem, melasą i ziołami - wytworzone z naturalnych składników. Jest delikatnym kosmetykiem przeznaczonym do cery wrażliwej. Ze względu na zawartość chlorofilu, który jest naturalnym antyoksydantem posiada wyjątkowe właściwości regenerujące.
-Lavyl Body 200 ml. - to odżywiający i orzeźwiający balsam do całkowitej pielęgnacji ciała. Działa zapobiegawczo wobec wszelkich problemów skórnych. Pobudza regenerację, ma działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne.
-Oleofarm Olej z wiesiołka 60 k. - udowodniono, że olej z wiesiołka wpływa pozytywnie na kondycję skóry, w tym chorych na AZS czy łuszczycę. Przyczynia się do obniżenia ciśnienia krwi, obniżenia poziomu cholesterolu we krwi, zniwelowania objawów zespołu suchego oka. Posiada również właściwości przeciwnowotworowe.
-Orientana Maska algi filipińskie i aloes - naturalna maska do twarzy wykonana z naturalnej jedwabnej tkaniny, nasączona biopeptydami i wyciągami z alg filipińskich i aloesu, które działają przeciwzapalnie, kojąco, ujędrniająco i mocno nawilżająco. Maska jest bardzo wygodna w stosowaniu. Nie wymaga leżenia.
-Energy Olejek Sacha Inchi 100 ml. - to terapeutyczny olej z peruwiańskiego regionu Ameryki Południowej. W oleju dominują NNKT omega-3 (ok. 51%) o silnym działaniu przeciwzapalnym i regenerującym. Wysoka zawartość NNKT omega-6 (33%) zapobiega utracie wody z naskórka, działa łagodząco na skórę podrażnioną i zmiękczająco na jej szorstkie partie. Bardzo wysokie stężenie naturalnych tokoferoli – czyli witaminy E, znanej jako witamina zdrowia i młodości oraz karotenoidów – witaminy A dodatkowo pobudza regenerację i odnowę skóry i gojenie się niedoskonałości. Niska zawartość kwasu oleinowego omega-9 (ok. 9%) i kwasów nasyconych (do 7%) sprawia, że olej jest bezpieczny w stosowaniu w przypadku skóry trądzikowej i dotykanej nawracającymi infekcjami.