Kup do 12:00 - a przesyłka będzie jutro u Ciebie

Dostawa od 15 zł

tel. +48 533 679 793

Zamknij
(0)
Nie masz żadnych produktów w koszyku.
Wyszukiwanie
Filters

Szum w uszach – objawy,  przyczyny, leczenie, polecane produkty.

Szum w uszach – objawy,  przyczyny, leczenie, polecane produkty.

Szum w uszach – objawy,  przyczyny, leczenie, polecane produkty.

 

Szumy w uszach to przykre wrażenia dźwiękowe odbierane w jednym lub w obu uszach, z wnętrza głowy lub z daleka. Dźwięk może być stały, przerywany lub pulsujący. Odczuwane są bez występowania bodźca akustycznego w otoczeniu. Biorąc pod uwagę czas występowania, wyróżnia się szumy uszne ostre (do 3 miesięcy), podostre (od 4 do 12 miesięcy) lub przewlekłe (więcej niż 12 miesięcy). Szum w uszach jest często opisywany jako dzwonienie w uszach bez zewnętrznego źródła.

 

Szum w uszach – objawy:

 

Objawami szumu w uszach opisywanymi przez pacjentów jest "dzwonienie w uszach". Jednakże to, co dokładnie słyszą osoby z tą dolegliwością jest bardzo różne. Niektórzy ludzie słyszą bowiem syczenie,  gwizdanie czy klikanie. Prawdopodobnie najczęstszym opisem szumów usznych jest wysoki ton lub hałas. Głośność jest sprawą bardzo indywidualną i może wahać się od bardzo cichego do niepokojąco głośnego. Niektórzy twierdzą, że szumy pojawiają się i znikają, by pojawić się znowu, albo, iż wysokość i hałas zmienia się w ciągu dnia. Rano słyszą mocne dudnienie, w południe może zanikać, by pod wieczór pojawić się znowu.
Mogą być niskiej, średniej lub wysokiej częstotliwości. Są uciążliwe – mogą obniżać samopoczucie psychiczne, zaburzać zdolność koncentracji, pogarszać rozumienie mowy, zakłócać sen (a tym samym powodować zmęczenie i wyczerpanie, rozdrażnienie). Wszystko to sprawia, że wpływają negatywnie na jakość życia.

 

Szum w uszach – przyczyny:

 

Przyczynami szumu w uszach są:

-głośny hałas,

-choroby ogólnoustrojowe: nawracający lub stały szum w głowie może występować na podłożu cukrzycy, nadciśnienia tętniczego, miażdżycy, chorób nerek, chorób reumatycznych, a nawet alergii. W tym przypadku znaczenie mają zażywane leki, które mogą wykazywać działanie oto toksyczne (czyli takie, które negatywnie wpływają na narząd słuchu). Częste jest także występowanie specyficznego pisku w głowie od kręgosłupa, co jest efektem rozwoju zmian zwyrodnieniowych, najczęściej w odcinku szyjnym,

-nadmierna ilość woskowiny,

-problemy z uchem środkowym (takie jak infekcje i guzy naczyniowe),

-starzenie się,

-problemy psychosomatyczne na zasadzie ,,nie chcę czegoś usłyszeć”, tutaj działa nasza  podświadomość – efekt silnej niechęci do kogoś/czegoś. Niechęć słuchania i rozumienia, akceptowania innych punktów widzenia. Przeszkadza temu pycha i upór. Wewnątrz kumuluje się agresja do świata, prowadzi to do pogorszenia słuchu. Rzeczywiście - jeśli człowiek nie chce czegoś słyszeć, nie chce zrozumieć, skazuje siebie na izolację dźwiękową i podświadomość nie może zrobić nic innego, jak tylko wywołać głuchotę czy problemy, takie jak szumy uszne.

Szum w uszach może być również objawem choroby Meniere'a - zaburzenia mechanizmu równowagi w uchu wewnętrznym. Za pojawienie się mogą odpowiadać również czynniki środowiskowe, czy ekspozycja na hałas (szczególnie hałas impulsowy). Szumy mogą stanowić konsekwencję narażenia na silny stres.

 

Szumy uszne – przyczyny i leczenie. Szumy uszne a nerwica, COVID, leki

 

Szum w uszach – polecane produkty:

 

-Joalis Auridren: kompleks z zawartością ekstraktów ziołowych, sprzyjający procesom oczyszczania się organizmu. Produkt został wytworzony na bazie badań prowadzonych przez dr. Josefa Jonasza. AuriDren działa wspomagająco przy procesie oczyszczaniu się uszu. Będzie pomocny przy szumach  usznych.

-Energy Audiron: łagodzi stany zapalne ucha środkowego, pomocny przy opryszczce i niektórych zaburzeniach słuchu. Wspomaga prawidłową higienę uszu w przypadku skłonności do nawracających infekcji. Preparat zawiera witaminę E, kompleks roślinny, bioinformacje oraz olejki eteryczne.

-Now Foods Witamina C 1000: suplement diety zawierający witaminę C, kompleks bioflawonoidów cytrusowych oraz rutynę. Preparat dostarcza potężną dawkę tej witaminy o kluczowym znaczeniu, w połączeniu z bioflawonoidami, które wykazują synergię wspomagając wykorzystanie witaminy C. Witaminie C przypisuje się przeciwdziałanie szumom usznym.

Formeds Bicaps Witamina E + C: pacjenci cierpiący na szumy uszne mają o wiele niższy poziom cynku. Zrobiono badanie, w którym wyszło, iż cynk podawany w dawce 34-68 mg dziennie przez 2 tygodnie przyczynił się do znacznego zmniejszenia dolegliwości. Poleca się przyjmowanie tego suplementu przez cały okres występowania objawów.

Poradnik Tajemnice Podświadomości: niezwykła książka. Pokazuje jak uwolnić tkwiącą w każdym z nas ogromną wewnętrzną siłę. Podpowiada, w jaki sposób z niej korzystać, by osiągnąć harmonię, radość życia i zdrowie. Przystępnie opisuje technikę pracy z podświadomością dla rozwiązywania indywidualnych problemów. 

Pozostaw komentarz