Kup do 12:00 - a przesyłka będzie jutro u Ciebie

Dostawa od 14 zł

tel. +48 533 679 793

Zamknij
(0)
Nie masz żadnych produktów w koszyku.
Wyszukiwanie
Filters

Olejowanie włosów

Olejowanie włosów

Olejowanie nie tylko poprawia wygląd włosów już od pierwszego zastosowania ale jednocześnie pielęgnuje je i odżywia. Jest to metoda całkowicie naturalna stosowana od tysięcy lat.

Do wykonania zabiegu potrzebny będzie dobrej jakości olej. W naszym sklepie mamy szeroką ofertę naturalnych olejów, zarówno kosmetycznych jak i jadalnych. Krótkie opisy ich zastosowania znajdziesz w dalszej części artykułu. Zabieg możesz wykonać na kilka sposobów, wybierz ten najlepiej odpowiadający Twojemu stylowi życia.

 

 

Szybkie olejowanie:

Umyj głowę, jeśli potrzebujesz odżywki, użyj takiej do spłukiwania. Przed olejowaniem dobrze jest jednak nie robić tego zabiegu gdyż odżywki pozostawiają na włosach film który będzie blokował wchłanianie oleju we włosy. Rozczesz włosy. Na mokrych dłoniach rozprowadź odrobinę oleju  a następnie nanieś na włosy. Uważaj żeby nie przesadzić z ilością oleju, bo w tym zabiegu zostaje on bez spłukiwania. W tym zabiegu nie wcieramy oleju w skórę głowy i we włosy u nasady. Zabieg ten kondycjonuje włosy, nawilża, wygładza, delikatnie obciąża poskramiając puszące się końcówki. Ten sposób olejowania możesz stosować po każdym myciu włosów. O tym jaki olej wybrać przeczytasz dalej.

Olejowanie w godzinę – domowe SPA:

W dawnych kulturach pielęgnacja ciała była nie tylko praktycznym zabiegiem lecz relaksującym rytuałem, wykonywanym w formie spotkań towarzyskich w specjalnie stworzonych do tego miejscach. Olejowanie może być  miłym pretekstem do spotkania z przyjaciółkami i  wzajemnego obdarowania się zabiegami w domowym SPA. Tego typu usługi znajdziesz też w niektórych salonach kosmetycznych.  Atmosfera odprężenia i relaksu sprzyja urodzie i poprawia wchłanianie pielęgnacyjnych eliksirów.

Zadbaj by mieć minimum godzinę dla siebie (i swoich gości), bez obowiązków i telefonów. Włącz kojącą muzykę, zapal kadzidełko lub rozpyl olejki eteryczne. Umyj głowę, dając sobie jednocześnie masaż głowy. Nie nakładaj żadnej odżywki na umyte włosy, tę rolę odegra tym razem olejowanie. W wilgotne, ale nie ociekające włosy, wcieraj obficie olej, wmasuj również olej w skórę głowy. Do tego zabiegu nadaje się każdy z poniżej podanych olejów. Teraz na głowę załóż czepek foliowy i schowaj pod niego wszystkie włosy, następnie owiń turbanem z ręcznika lub załóż czapkę. Wybierz wygodne miejsce do siedzenia lub leżnia, zaparz ulubioną herbatę i podaj w pięknej zastawie. Oddaj się relaksowi z dobrą książką lub rozmowie z zaproszonymi przyjaciółkami. Po godzinie umyj włosy i głowę. Taki okluzyjny kompres rozszerzy pory skóry i łuski włosów i pomoże głębiej wniknąć olejowi. Stosowanie zabiegu na mokre włosy  zwiększa moc nawilżenia.

Olejowanie na noc:

W przeddzień planowanego mycia głowy, tuż przed pójściem spać wmasuj olej w skórę głowy i we włosy na całej długości. Naolejowane włosy zepnij i nałóż na nie wygodną bawełnianą czapkę, która nie będzie przeszkadzała w spaniu. W tak przygotowanym kompresie prześpij noc. Rano umyj głowę dwukrotnie. Możesz nałożyć odżywkę ale sugerujemy by tego nie robić. Samo olejowanie powinno wystarczająco wygładzić i nawilżyć włosy. Ważne: W przypadku pozostawiania okładu na głowie dłużej niż godzinę nie myj włosów przed olejowaniem i nie zakładaj folii na włosy.

Uprzedzamy, że akcesoria z których będziesz korzystać przy olejowaniu włosów: czepki, czapki, poduszka na którą położysz naolejowaną głowę mogą nie nadawać się do innych zastosowań, ponieważ nawet po praniu pozostaną resztki oleju.

Olejowanie to zabieg którego efekty możesz docenić już po pierwszym zastosowaniu. Dieta bogata w krzem, biotynę, minerały, oraz delikatny szampon wzmocnią efekt.

Kondycja włosów i skóry wprost zależy od odżywienia organizmu. Wszystkie zewnętrzne zabiegi to tylko uzupełnienie. Porównując ciało do rośliny, można powiedzieć, że odżywianie jest tym, czym podlewanie kwiatów, a zabiegi kosmetyczne są jak spryskiwanie i wycieranie liści. Do uzupełnienia diety polecamy płynny krzem, główny budulec włosów oraz oleje spożywcze bogate w kwasy omega 3.

Używaj szamponów bez silikonów i SLSu. Jeśli w trakcie mycia Twoje włosy będą się plątać i nie będą „śliskie” to bardzo dobrze świadczy o jakości szamponu. Tak właśnie będą się zachowywać szampony delikatne dla struktury włosów. Efekt plątania można zniwelować stosując odpowiednią technikę mycia.

Większość naturalnych olejów nadaje się do  pielęgnacji włosów. Różnią się one nieznacznie swoimi właściwościami i zastosowaniem.

Czym olejować?

olej rycynowy – to uniwersalne domowe lekarstwo, zażyty wewnętrznie przeczyszcza, ma właściwości bakteriobójcze, przeciwzapalne, silnie nawilża, wnika głęboko w skórę i włosy, jest bardzo lepki i gęsty, dlatego najlepiej nadaje się do krótkich zabiegów na mokre włosy - rozprowadź niewielką ilość na mokrych dłoniach, po czym wcieraj w mokre, umyte włosy, pozostaw na godzinę i ponownie umyj włosy

oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia na zimno – jest powszechnie używana w kuchni, jeśli masz ją w lodówce, możesz bez specjalnych inwestycji zacząć od niej swoją przygodę z olejowaniem, doskonale nawilża, nadaje się do użycia w każdym sposobie olejowania

kokosowy olej tłoczony na zimno – ma wspaniały aromat i smak, jeśli przechowujesz go w lodówce, wyciągnij go i pozostaw w temperaturze pokojowej przez kilka godzin, to sprawi, że będzie miał ciekłą konsystencję

olej migdałowy - jest jednym z najlepszych i uniwersalnym olejem kosmetycznym, który nadaje się do każdego rodzaju skóry, ma właściwości nawilżające, odżywiające i wygładzające, ma delikatną i lekką konsystencję, nie pozostawia tłustego filmu, wzmacnia i wygładza strukturę włosów, najlepiej nadaje się do wcierania w końcówki zniszczonych, puszących się w włosów, nakładać go można bez spłukiwania

olej arganowy – jest drogim olejem, ze względu na swoje wyjątkowe własności kosmetyczne, dlatego  dodaje się go zwykle do innych olejów bazowych jako składnik mieszanek, ponieważ ma lekką konsystencję i bardzo dobrze nawilża, nadaje się do wcierania w końcówki puszących się włosów

łopianowy olej z wyciągami ziołowymi - skutecznie odbudowuje włosy zniszczone i wysuszone, odnawia ich słabą i uszkodzoną strukturę, odżywia i wzmacnia cebulki włosowe, hamuje wypadanie i przyspiesza wzrost włosów, niweluje łupież, suchość, podrażnienia i swędzenie skóry głowy, ze względu na swoje lecznicze właściwości stosuj go do wcierania w skórę głowy i włosy i pozostawiania nawet na całą noc

olej z uczepu trójlistnego – szczególnie polecamy jeśli skóra głowy jest problematyczna, podrażniona, swędzi a także dla osób skłonnych do alergii, doskonale sprawdza się do użycia bez zmywania jak i do długich kompresów leczniczych

olej lniany tłoczony na zimno – sprawdzi się, jeśli Twoje włosy potrzebują odżywienia i regeneracji

Ogólnie dostępne, powszechnie stosowane kosmetyki do włosów z mineralnymi olejami czy silikonem czasem dają natychmiastowy efekt, ale trudno to nazwać pielęgnacją włosów. Użyte substancje powlekają włos, zapewniają mu połysk i grubość ale jednocześnie niszczą go. Nie polecamy dostępnych powszechnie na rynku syntetycznych, sztucznie aromatyzowanych olejów kosmetycznych. Posiadają one zwykle niewielki dodatek naturalnych składników. Ich nazwy są często mylące, dlatego oprócz nazwy czytaj skład produktu.

Pozostaw komentarz