Kup do 12:00 - a przesyłka będzie jutro u Ciebie

Dostawa od 15 zł

tel. +48 533 679 793

Zamknij
(0)
Nie masz żadnych produktów w koszyku.
Wyszukiwanie
Filters

Odchudzanie czy oczyszczanie?

Odchudzanie czy oczyszczanie?

Odchudzanie jest modne. Wiele kobiet, niezależnie od tego, jaka jest ich figura, masa ciała i ogólny wygląd, jest w nieustającym procesie by być jeszcze szczuplejszą, nosić jeszcze mniejszy rozmiar ubrania. Potrzeba odchudzania często wynika z braku akceptacji swojego ciała i emocji. W takim przypadku nie odchudzi na stałe żadna dieta, ćwiczenia fizyczne ani też jakakolwiek inna metoda. Ciało będzie zawsze powracało do swojej optymalnej wagi sprzyjającej zachowaniu zdrowia i równowadze procesów fizjologicznych.

 

Jak sprawdzić czy masz optymalną dla zdrowia masę ciała? W internecie znajdziesz wiele sposobów przeliczania i automatyczne kalkulatory. 

Najprostrzy, orientacyjny sposób obliczenia masy ciała:    

wzrost -110 = optymalna waga ciała

 

Jeśli Twój wynik jest bliski ideałowi, to być może czas przestać myśleć o odchudzaniu i postawić na kształtowanie sylwetki przy pomocy treningu fizycznego?

Twoja waga jest wyższa niż optymalna? To jeszcze nie znaczy że masz nadwagę. Pamiętaj o tym, że są różne typy budoway ciała. Przyjżyj się członkom swojej rodziny, być może kilka kilo więcej ponad optymalną wagę wynika ze specyficznej budowy ciała osób w Twojej rodzinie. Jeśli brakuje Ci obiektywnego spojrzenia i nie umiesz sam ocenić szans na realność odchudzania, porozmawiaj o tym z trenerem fitness, on pomoże CI ustalić jaka zmiana jest realna. 

Dalsza część artykułu skierowana jest do osób, które mają nadwagę, odchudzają się dla zdrowia i nie mogą osiągnąć zadowalających rezultatów. Częstą przyczyną takiego stanu jest zbyt duże stężenie toksyn w organizmie. Do naszego ciała dostają się toksyny ze środowiska: pestycydy, konserwanty, tłuszcze trans, metale ciężkie, dioksyny, to tylko przykłady z długiej listy. W zależności od tego co jemy i w jakim środowisku przebywamy, mamy toksyn więcej lub mniej.

Toksyny w naszym ciele pochodzą nie tylko ze środowiska zewnętrznego, produkuje je również nasze ciało, w wyniku stresu. Utrzymujący się długo stres prowadzi do stałego nadmiaru kortyzolu we krwi. W tych warunkach powstaje charakterystyczna otyłość brzuszna, otyłość twarzy, podczas gdy ręce i nogi pozostają nieproporcjonalnie chude.

 

Jaki jest mechanizm przybierania na wadze z powodu nadmiaru toksyn?

Zanieczyszczania, których ciało z jakiegoś powodu nie mogło się pozbyć są magazynowane. Organizm wykorzystuje obecny w ciele tłuszcz i wodę do neutralizowania toksyn. Jeśli ich zagęszczenie zagraża zdrowiu, ciało zwiększa objętość komórek tłuszczowych, jeśli to nie wystarcza, produkuje więcej komórek tłuszczowych, jeśli i to nie daje rezultatu, zatrzymuje więcej wody.

Procesy te przekładają się w oczywisty sposób na wzrost wagi ciała. Jeśli nawet ograniczysz spożywane kalorie, ciało za pomocą zmiany swoich priorytetów wydatkowania energii i tak utrzyma przyrost tkanki tłuszczowej konieczny do rozcieńczenia toksyn.

 

 Jeśli chcesz skutecznie schudnąć:

1/ ustal przyczynę zaburzeń wagi ciała z lekarzem lub dietetykiem

2/ usuń przyczynę otyłości

3/ przeprowadź detoksykację organizmu

4/ zmień na stałe swoje nawyki żywieniowe

 

Kto powinien pomyśleć o oczyszczaniu?

Osoby pracujące w toksycznym otoczeniu – mający kontakt z chemikaliami (należysz do tej grupy jeśli używasz chemicznych środków piorących, środków do zmywarki, mydeł i kremów), przy uczęszczanych szlakach drogowych, mieszkający w miastach dotkniętych smogiem.

Odżywianie ma duży wpływ na to, ile toksyn jest w Twoim ciele. Unikaj smażonych potraw, przetworzonej, oczyszczonej, konserwowanej żywności, chemicznych dodatków do żywności, wybieraj żywność ekologiczną, codziennie jedz świeże surowe owoce i warzywa, pij świeżo wyciśnięte soki, kilka razy w tygodniu jedz świeże zielone warzywa lub pij zielone soki, regularnie, co najmniej raz w roku oczyszczaj organizm z toksyn. Jeśli nie zachowujesz tych zasad, Twoje ciało wymaga oczyszczania.

Przeczytaj artykuł: „Oczyszczanie organizmu z toksyn”, w którym znajdziesz proste i skuteczne środki do zastosowania.

Uwaga! Zanim zastosujesz oczyszczanie organizmu poradź się swojego lekarza, zwłaszcza jeśli masz chorą wątrobę lub nerki. Organy te wykonują większość pracy związanej z odtruwaniem organizmu. Jeśli oczyszczanie będzie zbyt intensywne, może nadmiernie obciążyć te organy.

W większości przypadków otyłości oczyszczanie organizmu i zmiana nawyków żywieniowych wystarczają by powrócić do normalnej wagi ciała i dobrej figury.

Pozostaw komentarz