Kup do 12:00 - a przesyłka będzie jutro u Ciebie

Dostawa od 14 zł

tel. +48 533 679 793

Zamknij
(0)
Nie masz żadnych produktów w koszyku.
Wyszukiwanie
Filters

Niedoczynność tarczycy – objawy, przyczyny, leczenie, polecane produkty.

Niedoczynność tarczycy – objawy, przyczyny, leczenie, polecane produkty.

Niedoczynność tarczycy – objawy, przyczyny, leczenie, polecane produkty.

 

Niedoczynność tarczycy spowodowana jest niedoborem hormonu tyroksyny (T4).

W dalszej kolejności dochodzi do nieodpowiedniego działania w komórkach docelowych

właściwego hormonu trójjodotyroniny (T3). Sprawia to, że organizm ma problemy z prawidłowym przeprowadzaniem procesów metabolicznych.

 

Niedoczynność tarczycy – objawy:

Objawy niedoczynności tarczycy wynikają głównie ze zwolnienia pracy organizmu i są to przede wszystkim:

-przyrost masy ciała,

-osłabienie, szybkie męczenie się podczas wysiłku, ogólne zmęczenie,

-nadmierna senność,

-zmniejszenie zdolności do skupienia uwagi,

-zaburzenia pamięci,

-uczucie chłodu, łatwe marznięcie (szczególnie rąk i stóp, zwłaszcza po południu i wieczorem)

-zaparcia,

-wysuszenie skóry,

-obrzęki powiek i dłoni, pogrubienie rysów twarzy,

-suche, łamliwe włosy,

-chrypka, matowy głos.

U kobiet dodatkowo pojawiają się zaburzenia miesiączkowania (skrócenie długości cyklu, obfite miesiączki), trudności z zajściem w ciążę i trudności w jej donoszeniu, a u mężczyzn – osłabienie libido i czasami zaburzenia wzwodu. U osób powyżej 70. roku życia objawy niedoczynności tarczycy mogą być mało wyraźne i często są to zaburzenia pamięci, depresja, anemia i niewydolność serca.

 

Niedoczynność tarczycy – przyczyny:

Najczęstszą przyczyną niedoczynności tarczycy jest choroba Hashimoto, czyli przewlekłe autoimmunologiczne zapalenie tarczycy, ale uszkodzenie gruczołu może wynikać także z innych chorób zapalnych czy działań medycznych (takich jak np. usunięcie tarczycy, napromienianie okolic szyi, leczenie jodem radioaktywnym, przyjmowanie niektórych leków). Wtórna niedoczynność tarczycy spowodowana jest niedoborem lub brakiem tyreotropiny (TSH). Trzeciorzędowa niedoczynność tarczycy związana jest z uszkodzeniem podwzgórza i niedoborem tyreoliberyny, czyli hormonu uwalniającego tyreotropinę.

 

Tarczyca: czym jest, gdzie się znajduje i jakie choroby ją dotykają?

 

Niedoczynność tarczycy – leczenie:

Zbilansowana dieta, styl życia, zioła, leki pomagają przeciwdziałać niedoczynności tarczycy. Dieta w przypadku występowania niedoczynności tarczycy powinna być zbilansowana i w razie potrzeby dodana osobna porcja jodu. Lecząc należy także przyjmować brakujące hormony tarczycy.

 

Niedoczynność tarczycy - Polecane produkty:

-Zioła na niedoczynność tarczycy: zawiera: ziele rdestu ptasiego, suszony owoc róży, suszony owoc jarzębiny, korę dębu, liść pokrzywy, liść orzecha włoskiego, korzeń kozłka, kłącze lukrecji oraz porost islandzki. Zioła te pozytywnie wpływają na pracę tarczycy, regulują hormony i łagodzą objawy niedoczynności tarczycy.

-Now Thyroid Energy: to świetne rozwiązanie dla osób borykających się z nieprawidłowym funkcjonowaniem tarczycy oraz dla tych, którzy chcą działać profilaktycznie. Składniki zawarte w mieszance wspomogą dbanie o pełną sprawność tego gruczołu. Warto podkreślić szczególnie zawartość jodu, którego niedobory są powszechne w niemalże całej Europie. Niedobór jodu może prowadzić między innymi do niedoczynności tarczycy i zmniejszenia produkcji jej hormonów.

-Energy Gynex: to bioinformacyjny koncentrat ziołowy, który reguluje gospodarkę hormonalną. Pozytywnie wpływa na pracę tarczycy. Reguluje układ rozrodczy, pomaga poprawić samopoczucie podczas cyklu menstruacyjnego jak i zachować spokój i komfort podczas menopauzy.

-Jodavit Pierwiastek życia Jod: to suplement diety zapewniający 100% dziennego zapotrzebowania organizmu na jod, w płynnej formie zawierający niepowtarzalną, opatentowaną kompozycję jodu w rekomendowanej dawce według zaleceń Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) i Ministerstwa Zdrowia.

-Yango Kelp: to znakomite źródło naturalnego jodu z roślin atlantyckich. Jod pomaga w prawidłowej produkcji hormonów tarczycy i w prawidłowym funkcjonowaniu tarczycy.

 

Polecane produkty
Obrazek Now Thyroid Energy 90 kaps.

Now Thyroid Energy 90 kaps.

Now Foods Thyroid Energy to kompletny suplement diety w formie łatwych do połknięcia kapsułek wegetariańskich wspierający zdrową tarczycę. NOW Foods połączył jod i tyrozynę, dwa składniki niezbędne do prawidłowego funkcjonowania tarczycy. Selen, cynk i miedź zostały dodane jako istotne dla funkcjonowania tarczycy kofaktory. Ponadto zawiera ajurwedyjskie ekstrakty ziołowe z Guggul i Ashwagandhy.
80,00 zł
0,89 zł za 1 szt
Obrazek Zioła na niedoczynność tarczycy 65g

Zioła na niedoczynność tarczycy 65g

Jeśli zmagasz się z niedoczynnością tarczycy, sięgnij po nasza mieszankę ziołową. Mieszanka na niedoczynność tarczycy zawiera: ziele rdestu ptasiego, suszony owoc róży, suszony owoc jarzębiny, korę dębu, liść pokrzywy, liść orzecha włoskiego, korzeń kozłka, kłącze lukrecji oraz porost islandzki. Zioła te pozytywnie wpływają na pracę tarczycy, regulują hormony i łagodzą objawy niedoczynności tarczycy.
14,00 zł
21,54 zł za 100 g
Obrazek Jodavit Pierwiastek życia jod 250ml

Jodavit Pierwiastek życia jod 250ml

JODAVIT to suplement diety zapewniający 100% dziennego zapotrzebowania organizmu na jod, w płynnej formie zawierający niepowtarzalną, opatentowaną kompozycję jodu w rekomendowanej dawce według zaleceń Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) i Ministerstwa Zdrowia. Jod jest kluczowy dla zdrowia tarczycy i prawidłowego metabolizmu. Pomaga w prawidłowej produkcji hormonów tarczycy i w prawidłowym funkcjonowaniu tarczycy. Właściwości jodu mają bezpośredni i znaczący wpływ na utrzymanie prawidłowych funkcji poznawczych dzieci.
69,00 zł
27,60 zł za 100 ml
Obrazek Jodavit+selen 250ml

Jodavit+selen 250ml

Jodavit + selen to unikalne połączenie koncentratu jodu pod postacią selenianu sodu. Koncentracja jodu aktywnego biologicznie w roztworze to 30 mg/l, selenu 15 mg/l.
87,00 zł
34,80 zł za 100 ml
Obrazek Dr. Jacob's JOD 20 ml

Dr. Jacob's JOD 20 ml

Jod najwyższej jakości w formie kropli podjęzykowych – jest bioaktywny, wchłania się już w jamie ustnej i trafia bezpośrednio do krwiobiegu.
36,00 zł
180,00 zł za 100 ml
Obrazek YANGO Kelp 100 kaps.

YANGO Kelp 100 kaps.

Kelp (ekstrakt z alg morskich zawierający jod). Kelp to naturalny ekstrakt z alg morskich o dużej zawartości składników mineralnych i pierwiastków śladowych. Te substancje witalne są szczególnie ważne podczas stosowania diety redukcyjnej i przy zwiększonym obciążeniu fizycznym i psychicznym.
52,00 zł
Pozostaw komentarz