Naturalne leczenie mięśniaków macicy
Przyczyny
Medycyna nie zna przyczyny powstania mięśniaków macicy, ale wiadomo, że sprzyja im wyraźnie wysoki poziom estrogenów. Ze wzrostem tych hormonów mamy do czynienia w kilku wypadkach.
Stłumione emocje – funkcja wewnątrz wydzielnicza jajników i macicy kontrolowana przez mózg, podwzgórze i przysadkę mózgową, stąd też łatwo może ulec zaburzeniu w sytuacjach długotrwałego napięcia psychicznego.
Cykle bezowulacyjne -wiele kobiet około 35. Roku życia zaczyna mieć cykle bez jajeczkowania, co oznacza, że 10 lat przed menopauzą ich organizm produkuje mniej estrogenu, choć nadal wytwarza prawidłową ilość estrogenu. Czyli ilość produkowanego estrogenu się zmniejsza, ale jest prawidłowa dla danego wieku.
Zanieczyszczenia chemiczne – często przyczyną przewagi estrogenu nad progesteronem jest zanieczyszczenie środowiska przez pestycydy, hormonów syntetycznych.
Dieta – spożywane w nadmiarze mięso i soja podnoszą poziom estrogenów. Co więcej, jeśli nasza dieta zawiera za mało błonnika, a więc jemy mało warzyw, kasz i owoców, estrogeny wydalane do przewodu pokarmowego zostają ponownie wchłonięte do krwiobiegu.
Wybór leczenia
Najczęściej wykonywanym zabiegiem po postawieniu diagnozy jest operacja usunięcia macicy (histerectomia), rzadziej wykonuje się wytłuszczenie mięśniaka (myomectomia). Niestety funkcje macicy nie zawężają się jedynie do planowanej ciąży, narząd ten odgrywa ważną rolę w regulowaniu poziomu hormonów i jego usunięcie powinno być zalecane tylko w sytuacjach absolutnej konieczności. Nawet przy wskazaniu do operacji nie bierze się pod uwagę czynników, które wpływają na późniejsze samopoczucie pacjentki. Ważnym elementem podjęcia się operacji jest świadoma decyzja, zbyt pochopnie podjęta operacja usunięcia macicy może bowiem drastycznie zmienić sposób, w jaki kobieta odbiera swoje ciało. Często lekarze namawiają do usunięcia małego mięśniaka, bo gdy urośnie operacja będzie trudniejsza. Jednocześnie nie podejmują oni leczenia podlegającego na zrównoważeniu gospodarki hormonalnej poprzez zastosowanie odpowiednich ziół, diety oraz pracy nad emocjami.
Mięśniaki macicy – polecane produkty:
-Zioła na mięśniaki 50 g: zioła zawierają korzeń lukrecji, ziele krwawnika, korzeń mniszka, liść szałwii, ziele rdestu ptasiego, kwiat jasnoty białej oraz ziele tasznika. Łagodzą one takie objawy jak bolesne obfite miesiączki, zaparcia i wzdęcia. Zioła na mięśniaki 50g stosuje się w czasie miesiączki.
-Zioła na mięśniaki 75 g: mieszanka zawiera zioła: kłącze pięciornika gęsiego, ziele skrzypu polnego, ziele rdestu ostro gorzkiego, kora kaliny koralowej, liść borówki czernicy, kwiat nagietka, liść babki lancetowatej, ostropest plamisty. Zioła te przynoszą ulgę w nieregularnych i nadmiernych krwawieniach miesiączkowych. Stosujemy je przed lub po miesiączce, bądź w okresie menopauzy.
-Shatavari: zawiera w swoim składzie standaryzowany wyciąg z kłącza szparagu dzikiego, który jest bogatym źródłem saponin steroidowych. Wyciąg wpływa korzystnie na równowagę̨ hormonalną kobiety. Wspomaga regulację cyklów menstruacyjnych oraz łagodzi objawy menopauzy. Pomaga utrzymać́ w zdrowiu system rozrodczy kobiety. Dodatkowo wpływa korzystnie na prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego, wykazuje działanie uspokajające oraz pomaga w zasypianiu.
-Wilcaccora Abuta ekstrakt: jest powszechnie nazywana „ziołem położnych” i słynie z właściwości leczniczych w zakresie „wszelkich zaburzeń kobiecych”. Południowo-amerykańska ludność tubylcza wykorzystuje tę roślinę od wieków, a jej współczesne zastosowanie ma wymiar powszechny. Tradycyjna medycyna peruwiańska wykorzystuje właściwości moczopędne i wykrztuśne abuty, stosowanej także w leczeniu chorób wenerycznych.
-Energy Gynex: to bioinformacyjny koncentrat ziołowy, który reguluje gospodarkę hormonalną. Pozytywnie wpływa na pracę tarczycy. Reguluje układ rozrodczy, pomaga poprawić samopoczucie podczas cyklu menstruacyjnego jak i zachować spokój i komfort podczas menopauzy.
-Lady Care Menopauza Magnes: to nieinwazyjne rozwiązanie na: uderzenia gorąca bóle stawów brak koncentracji kołatanie serca wzdęcia wahania nastroju nietrzymanie moczu lęk i drażliwość suchość pochwy przyrost masy ciała utrata libido osłabienie pamięci bolesne stosunki napięcie mięśni zmęczenie i bezsenność.
Kolejną zachowawczą metodą stosowaną jest refleksoterapia stóp i twarzy.
Technika medyczna, stosowana z rozwagą, w zindywidualizowanym procesie leczenia, może być olbrzymią pomocą w przywracaniu zdrowia kobietom. Stwierdzenie, że histerektomia jest zawsze złym lub gorszym rozwiązaniem, byłoby zatem tak samo skrajne i niesłuszne, jak uznanie wszystkich naturalnych sposobów leczenia za znachorstwo.
Literatura:
1. Agrawal, P Siła jest w Tobie. Zdrowie ciała, emocji i ducha w drugiej połowie życia. (2011), Wrocław.
Cykle bezowulacyjne -wiele kobiet około 35. Roku życia zaczyna mieć cykle bez jajeczkowania, co oznacza, że 10 lat przed menopauzą ich organizm produkuje mniej estrogenu, choć nadal wytwarza prawidłową ilość estrogenu.
"...mniej estrogenu, choć nadal wytwarza prawidłową ilość estrogenu"
Serdecznie pozdrawiamy Sklep Od Natury