Kup do 12:00 - a przesyłka będzie jutro u Ciebie

Dostawa od 14 zł

tel. +48 533 679 793

Zamknij
(0)
Nie masz żadnych produktów w koszyku.
Wyszukiwanie
Filters

Migrena – objawy, przyczyny, polecane produkty.

Migrena – objawy, przyczyny, polecane produkty.

Migrena – objawy, przyczyny, polecane produkty.

 

 

Migrena to choroba przewlekła, a jej podstawowymi objawami są ataki specyficznych bólów głowy.

Trzykrotnie częściej chorują na nią kobiety, szczególnie w wieku 25–35 lat,

ale dotyka także mężczyzn i dzieci.

 

Migrena- objawy:

 

Najczęstsze objawy migreny to:

-pulsujący, specyficzny ból głowy (zwykle pojawia się w jednej połowie głowy, najczęściej za okiem);

-nadwrażliwość na dźwięki i zapachy;

-nudności, wymioty;

-światłowstręt, łzawienie, zmiany w polu widzenia;

-katar, zatkany nos;

-sztywność szyi;

-zaparcia, problemy jelitowe, zmniejszony apetyt.

W około 20 % przypadkach przed migreną pojawia się tzn. ,,aura”- jest to zespół objawów, które poprzedzają migrenowy ból głowy, zwykle trwa kilka lub kilkanaście minut, choć czasem i dobę. Obejmuje przede wszystkim zaburzenia wzroku, typu mroczki, jasne plamy, błyskające światła, zaburzenie ostrości czy niedowidzenie.

 

Migrena – przyczyny:

 

Przyczyny migren nie są całkowicie poznane. Do czynników wyzwalających migrenę zaliczyć można:

-predyspozycje genetyczne (jeśli w rodzinie występują przypadki migren, ryzyko wystąpienia ich u innych członków rodziny bardzo wzrasta);

-czynniki hormonalne (wahania poziomu hormonów, np. kortyzolu; stosowanie leków hormonalnych);

-patologie ogólnoustrojowe.

-zmiany neurologiczne i naczyniowe w mózgu.

Lekarze wspominają także o udziale stanów zapalnych. Migreny często wywoływane są przez stres, zmiany pogody, określone pożywienie (głownie czerwone wino, kakao, żółte sery, produkty przetworzone mające w składzie glutaminian sodu), brak lub zły sen, niezaspokojony przez dłuższy czas głód lub pragnienie, silne zmęczenie po wysiłku fizycznym, konkretne bodźce zapachowe (np. perfumy).

 

Ból głowy wywołany złym stanem kręgosłupa. Migrena – jak sobie z nią  radzić? - Blog - Rehabilitacja - Przemyśl - fizjoterapia - Centrum  Rehabilitacyjne

 

 

Migrena – polecane produkty:

 

-Yango Magnezivit 40 kaps: badania wykazały, że osoby mają niski poziom magnezu w mózgu podczas napadów migreny. Ponadto mają one również niedobór magnezu we krwi, dlatego należy niezwłocznie go uzupełniać. Preparat Magnezivit dostarcza aż 1400 mg magnezu w dziennej suplementacji dzięki pięciu łatwo przyswajalnym formom. Są to: diglycynian, cytrynian, węglan, jabłczan i tlenek magnezu;

-Singularis cytrynian magnezu + witamina B6: zawiera bardzo dużą porcję organicznych jonów magnezu w postaci łatwo przyswajalnego cytrynianu oraz witaminy B6. Dzięki witaminie B6 zwiększa się wchłanianie magnezu z przewodu pokarmowego o 20–40%, ułatwia transport do komórek organizmu i utrzymuje jego wewnątrzkomórkowe zapasy na optymalnym poziomie. 

-Formeds witamina D2000 w proszku: skuteczna suplementacja tą witaminą, zmniejsza liczbę dni z migreną. Jest ona niezbędnym preparatem przy tym schorzeniu. Powstanie migreny związane jest z procesem zapalnym układu nerwowego. Witamina D3 wpływa na funkcje układu nerwowego, działając przeciwzapalnie oraz na stężenia neuroprzekaźników, takich jak dopamina, kwas gamma-aminomasłowy (GABA) czy serotonina. 

-Hepatica Koenzym Q10: wspomaga metabolizm energii w mózgu i może zredukować częstość występowania ataków migreny o połowę. Ponadto jest pomocny przy problemach nerwowych, wraz z wiekiem spada stężenie w organizmie, stąd warto go suplementować. Przy migrenie – najlepiej skupić się na wyższych dawkach.

 

Polecane produkty
Obrazek Formeds Wapń D3 w proszku 60 porcji

Formeds Wapń D3 w proszku 60 porcji

Wapń wraz z witaminą D3 wspomagają utrzymanie zdrowych kości i zębów. Wspierają również funkcjonowanie układu mięśniowego. Witamina D3 pomaga we wchłanianiu i wykorzystaniu wapnia a także w utrzymaniu jego prawidłowego poziomu we krwi.
19,50 zł
25,00 zł za 100 g

Floradix Wapń i Magnez 250ml

Formuła płynnego wapnia, magnezu i cynku z witaminą D i ekstraktem ziołowym Odżywczy tonik będący źródłem naturalnego żelaza wyciągów ze starannie dobranych ziół, smacznych soków owocowych, witamin, kultur drożdży, alg oceanicznych, kiełków pszenicy i dzikiej róży.
49,00 zł
19,60 zł za 100 ml
Obrazek Singularis Cytrynian magnezu+witamina B6 60 tabl.

Singularis Cytrynian magnezu+witamina B6 60 tabl.

Suplement diety CYTRYNIAN MAGNEZU + WITAMINA B6 SUPERIOR zawiera bardzo dużą porcję organicznych jonów magnezu w postaci łatwo przyswajalnego cytrynianu oraz witaminy B6.
29,00 zł
0,48 zł za 1 szt
Obrazek Herbal Monasterium Sok Czarny Bez 500ml

Herbal Monasterium Sok Czarny Bez 500ml

Czarny bez pozytywnie wpływa na odporność organizmu, oraz przynosi ulgę w przypadku podrażnienia górnych dróg oddechowych.
28,00 zł
5,60 zł za 100 ml
Obrazek Singularis Cytrynian magnezu + potasu + B6 60 tab.

Singularis Cytrynian magnezu + potasu + B6 60 tab.

Suplement diety CYTRYNIAN MAGNEZU+ CYTRYNIAN POTASU+ WIT. B6 to preparat dla ludzi, którzy są podatni na stres, przemęczenie, mają trudności z zasypianiem oraz są aktywni i narażeni na wysiłek umysłowy i fizyczny. Dzięki witaminie B6 zwiększa się wchłanianie magnezu z przewodu pokarmowego o 20–40%, ułatwia transport do komórek organizmu i utrzymuje jego wewnątrzkomórkowe zapasy na optymalnym poziomie. Synergistyczne działanie obu składników ułatwia uzupełnianie niedoborów magnezu.
56,00 zł
93,33 zł za 100 g

Doterra Olejek Oregano 5 ml

Oregano jest jednym z najsilniejszych olejków eterycznych i od wieków jest używane w tradycyjnych praktykach. Podstawowymi składnikami chemicznymi Oregano jest karwakrol, fenol, który ma właściwości przeciwutleniające po spożyciu. Ze względu na wysoką zawartość fenolu należy zachować ostrożność podczas wdychania lub dyfuzji oregano; Potrzebna jest tylko jedna do dwóch kropli.
93,00 zł

Doterra Olejek Peppermint 5 ml

Roślina mięty pieprzowej jest hybrydą watermint i spearmint i po raz pierwszy została opisana przez Carla Linneausa w 1753 roku. Wysoka zawartość mentolu, podobna do tej zawartej w olejku eterycznym doTERRA Peppermint, odróżnia najlepszą jakość mięty pieprzowej od innych produktów.
55,00 zł
1 100,00 zł za 100 ml
Pozostaw komentarz