Kup do 12:00 - a przesyłka będzie jutro u Ciebie

Dostawa od 14 zł

tel. +48 533 679 793

Zamknij
(0)
Nie masz żadnych produktów w koszyku.
Wyszukiwanie
Filters

Mięśniaki macicy – objawy, przyczyny, leczenie.

Mięśniaki macicy – objawy, przyczyny, leczenie.

Mięśniaki macicy – objawy, przyczyny, leczenie.

 

Mięśniaki macicy zaliczane są do niezłośliwych nowotworów narządów płciowych kobiety. Ich występowanie stwierdza się już u kobiet dwudziestoletnich, jednak największy procent występowania obejmuje lata 35-50. Według różnych statystyk mięśniaki występują w 17-25% całej populacji żeńskiej, jednak najwięcej zmian mięśniakowych (20-50%) dotyczy właśnie kobiet po 35 roku życia i w przedziale wiekowym 40-50 lat (do 40%).

 

Mięśniaki macicy – objawy:

 

Mięśniaki najczęściej nie dają żadnych objawów, na które mogłaby się uskarżać kobieta. Objawy pojawiają się dopiero w przypadku dość dużych guzów. Część kobiet cierpiących na tego rodzaju guzy w macicy ma uczucie ciężkości podbrzusza, a także dość często miewa bóle krzyża. Mogą im towarzyszyć długotrwałe, obfite i bolesne miesiączki. Ich obfitość może być tak duża, że utrata krwi prowadzi do anemii. Jeśli guz szybko zwiększa swoją objętość, może wywoływać u kobiety bóle, upławy, plamienia między miesiączkowe, a także bolesne współżycie. Bardzo duże mięśniaki powodują zwiększenie się obwodu brzucha, zaparcia, częste oddawanie moczu.

Powikłaniem mięśniaków może być ich martwica i zakażenie wtórne. Jest to skutkiem bardzo szybkiego wzrostu guza z towarzyszącym mu zbyt słabym unaczynieniem. Wtedy pojawiają się różne dolegliwości, np. gorączka, dreszcze, ból brzucha. Tego typu silne objawy mogą być interpretowane jako objawy perforacji wrzodów żołądka, zapalenia wyrostka robaczkowego czy martwicy jelita. W części przypadków, w zależności od wielkości i umiejscowienia guza, jego obecność może wywoływać problemy z zajściem w ciążę.

 

Mięśniaki macicy – przyczyny:

 

Przyczyny powstania mięśniaków macicy nie są znane. Wiadomo, że część mięśniaków rośnie pod wpływem żeńskich hormonów płciowych –estrogenów. Do niemodyfikowalnych (takich, których nie można zmienić) czynników ryzyka ich powstania należą:

-rasa czarna,

-wiek okołomenopauzalny,

-czynniki genetyczne,

-wczesne wystąpienie pierwszej miesiączki i późne ostatniej,

-występowanie mięśniaków w najbliższej rodzinie (np. u matki).

Czynnikami ryzyka modyfikowalnymi (na które ma się wpływ w ciągu życia) są:

-otyłość,

-nadciśnienie tętnicze – szczególnie niekontrolowane,

-spożywanie dużych ilości czerwonego mięsa,

-nadużywanie substancji, takich jak alkohol oraz kofeina.

Dowiedziono, że ochronny wpływ na powstanie mięśniaków mają ciąże przed 25. rokiem życia, wielorództwo oraz stosowanie antykoncepcji hormonalnej.

 

Mięśniaki macicy – leczenie:

 

Mięśniaki niepowodujące dolegliwości nie wymagają leczenia. Wystarczą regularne badania kontrolne i obserwacja rozmiarów guzów. Jeżeli powiększają się one lub namnażają, a przy tym stają się objawowe, wskazane jest leczenie. Należy pamiętać o odpowiednio dobranej suplementacji, mieszankach ziołowych, które mają mnóstwo składników i pomagają w łagodzeniu objawów choroby, unikaniu stresu a także zdrowym trybie życia.

 

Mięśniaki macicy - co trzeba o nich wiedzieć? - Oh!me

 

 

Mięśniaki macicy – polecane produkty:

 

-Zioła na mięśniaki 50 g: zioła zawierają korzeń lukrecji, ziele krwawnika, korzeń mniszka, liść szałwii, ziele rdestu ptasiego, kwiat jasnoty białej oraz ziele tasznika. Łagodzą one takie objawy jak bolesne obfite miesiączki, zaparcia i wzdęcia. Zioła na mięśniaki 50g stosuje się w czasie miesiączki.

-Zioła na mięśniaki 75 g: mieszanka zawiera zioła: kłącze pięciornika gęsiego, ziele skrzypu polnego, ziele rdestu ostro gorzkiego, kora kaliny koralowej, liść borówki czernicy, kwiat nagietka, liść babki lancetowatej, ostropest plamisty. Zioła te przynoszą ulgę w nieregularnych i nadmiernych krwawieniach miesiączkowych. Stosujemy je przed lub po miesiączce, bądź w okresie menopauzy.

-Shatavari: zawiera w swoim składzie standaryzowany wyciąg z kłącza szparagu dzikiego, który jest bogatym źródłem saponin steroidowych. Wyciąg wpływa korzystnie na równowagę̨ hormonalną kobiety. Wspomaga regulację cyklów menstruacyjnych oraz łagodzi objawy menopauzy. Pomaga utrzymać́ w zdrowiu system rozrodczy kobiety. Dodatkowo wpływa korzystnie na prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego, wykazuje działanie uspokajające oraz pomaga w zasypianiu.

-Wilcaccora Abuta ekstrakt: jest powszechnie nazywana „ziołem położnych” i słynie z właściwości leczniczych w zakresie „wszelkich zaburzeń kobiecych”. Południowo-amerykańska ludność tubylcza wykorzystuje tę roślinę od wieków, a jej współczesne zastosowanie ma wymiar powszechny. Tradycyjna medycyna peruwiańska wykorzystuje właściwości moczopędne i wykrztuśne abuty, stosowanej także w leczeniu chorób wenerycznych.

-Energy Gynex: to bioinformacyjny koncentrat ziołowy, który reguluje gospodarkę hormonalną. Pozytywnie wpływa na pracę tarczycy. Reguluje układ rozrodczy, pomaga poprawić samopoczucie podczas cyklu menstruacyjnego jak i zachować spokój i komfort podczas menopauzy.

-Lady Care Menopauza Magnes: to nieinwazyjne rozwiązanie na: uderzenia gorąca bóle stawów brak koncentracji kołatanie serca wzdęcia wahania nastroju nietrzymanie moczu lęk i drażliwość suchość pochwy przyrost masy ciała utrata libido osłabienie pamięci bolesne stosunki napięcie mięśni zmęczenie i bezsenność.

Polecane produkty
Obrazek Nelfarma Żel do higieny intymnej 300ml

Nelfarma Żel do higieny intymnej 300ml

Wykazuje właściwości antybakteryjne w stosunku do szczepów bakterii gram (+). Delikatnie myje, pięlegnuje i odświeża okolice intymne. Łagodzi podrażnienie, zmniejsza dyskomfort związany z pieczeniem i swędzeniem. Polecany dla kobiet w każdym wieku, w szczególnosci podczas i po menstruacji, po zbliżeniach intymnych i w trakcie menopauzy.
36,00 zł
12,00 zł za 100 ml

ONLY BIO Płyn do higieny intymnej 250 ml

Łagodny, kojący i skuteczny płyn do mycia miejsc intymnych. Kwaśne pH produktu pozwala utrzymać fizjologiczną równowagę skóry i błon śluzowych.
29,00 zł
11,60 zł za 100 ml

ProBiotics Mydło mikroorganiczne Organic 300ml

Mydło Mikroograniczne Organic to delikatny kosmetyk dla każdego rodzaju skóry.
36,00 zł
12,00 zł za 100 ml

Zioła na mięśniaki 75g

Jesli jesteś kobietą, która zmaga się z mięśniakami macicy, masz obfite i bolesne miesiączki sięgnij po naszą mieszankę na mięśniaki 75g. Mieszanka zawiera zioła: kłącze pięciornika gęsiego, ziele skrzypu polnego, ziele rdestu ostro gorzkiego, kora kaliny koralowej, liść borówki czernicy, kwiat nagietka, liść babki lancetowatej, ostropest plamisty. Zioła te przynoszą ulgę w nieregularych i nadmiernych krwawieniach miesiączkowych. Zioła na mięśniaki 75g stosujemy przed lub po miesiączce, bądź w okresie menopauzy. Jeśli jesteś w trakcie miesiączki sięgnij po Zioła na mięśniaki 50g.
11,00 zł
14,67 zł za 100 g

Zioła na mięśniaki 50g

Jeśli jesteś kobietą, która zmaga się z mięśniakami macicy oraz cierpi z powodu nieregularnych i i bolesnych miesiączek ta mieszanka jest dla Ciebie. Zioła zawierają korzeń lukrecji, ziele krwawnika, korzeń mniszka, liść szałwii, ziele rdestu ptasiego, kwiat jasnoty białej oraz ziele tasznika. Łagodzą one takie objawy jak bolesne obfite miesiączki, zaparcia i wzdęcia. Zioła na mięśniaki 50g stosuje się w czasie miesiączki, jeśli akurat nie miesiączkujesz sięgnij po Zioła na mięśniaki 75g.
17,50 zł
35,00 zł za 100 g

Tiande Wkładki higieniczne na dzień Energia 8 ziół

Podpaski zostały opracowane na podstawie tradycyjnych metod leczenia, stosowanych w Chinach od ponad 5000 lat. Ziołowa powłoczka zawiera opatentowany koncentrat ekstraktów roślinnych, przygotowanych według starożytnej receptury dynastii Tan.
34,00 zł
1,70 zł za 1 szt

Tiande Podpaski higieniczne na dzień 8 szt.

Podpaski zostały opracowane na podstawie tradycyjnych metod leczenia, stosowanych w Chinach od ponad 5000 lat. Ziołowa powłoczka zawiera opatentowany koncentrat ekstraktów roślinnych, przygotowanych według starożytnej receptury dynastii Tan.
30,00 zł
3,75 zł za 1 szt
Pozostaw komentarz