Kup do 12:00 - a przesyłka będzie jutro u Ciebie

Dostawa od 14 zł

tel. +48 533 679 793

Zamknij
(0)
Nie masz żadnych produktów w koszyku.
Wyszukiwanie
Filters

MENOPAUZA – objawy, przyczyny, leczenie.

MENOPAUZA – objawy, przyczyny, leczenie.

MENOPAUZA – objawy, przyczyny, leczenie.

 

Menopauza – jakie są objawy menopauzy?

Pierwsze objawy poprzedzające menopauzę, pojawiają się kilka miesięcy, a zwykle – kilka lat wcześniej. Jest to tzw. okres przedmenopauzalny. Stopniowo dochodzi do zmian hormonalnych, z których główną jest zmniejszanie produkcji estrogenu i progesteronu przez jajniki.  W związku z tym, miesiączki przestają być regularne – przerwy między nimi mogą się wydłużyć lub skrócić. Mogą być też bardziej lub mniej nasilone niż dotychczas. U części kobiet będzie to jedyny objaw zbliżającej się menopauzy. Większość natomiast doświadczy również uderzeń gorąca i zlewnych potów. Inne symptomy, które mogą wystąpić, to:

  •     zaburzenia snu;
  •     wahania nastroju, drażliwość;
  •     bóle rąk, kolan, pleców, sztywność stawów;
  •     suchość skóry, utrata jej elastyczności, przez co bardziej uwidaczniają się zmarszczki;
  •     kołatanie serca;
  •     zaburzenia pamięci i koncentracji;
  •     obniżenie libido;
  •     suchość pochwy, która może powodować bolesność podczas stosunków płciowych;
  •     nietrzymanie moczu.

Objawy te nie wszystkie i nie u każdej kobiety wystąpią.

Są kobiety, które łagodnie przechodzą ten czas i gdyby nie zaburzenia miesiączkowania,

nie zauważyłyby, że wchodzą w okres menopauzy.

 

Menopauza – przyczyny:

Objawy menopauzy mogą pojawić się nawet kilka lat przed ostatnią miesiączką i związane są przede wszystkim z wygasaniem funkcji jajników. Ilość pęcherzyków jajnikowych w tym okresie drastycznie się zmniejsza, co bezpośrednio wpływa na obniżenie się stężenia estrogenów – hormonów płciowych, takich jak estradiol, testosteron, androstendion, dehydroepiandrostendion (DHEA) oraz progesteron. 

W odpowiedzi na te zmiany dochodzi do zwiększonej produkcji hormonów przysadkowych, głównie FSH, czyli folikulotropiny i LH, czyli lutropiny, których zadaniem jest pobudzenie jajników do produkcji estrogenów. Jednak organy płciowe nie są w stanie ich wytworzyć, więc organizm kobiety musi się przestawić z regularnego cyklu miesięcznego na obniżoną produkcję hormonów. To właśnie ten proces wywołuje różne, niekiedy uciążliwe dolegliwości. 

 

Menopauza – leczenie naturalne:

Jeśli objawy przekwitania są niezbyt mocno dokuczliwe – można zaproponować kobiecie zastosowanie farmakologicznych metod ich łagodzenia. Na rynku dostępne są preparaty, które łagodzą nie tylko objawy fizyczne, ale także poprawiają stan psychiczny kobiety.

 

Słowo menopauza zebrane z drewnianych kostek w surowym i różowym budziku

 

Menopauza – polecane produkty:

Yango Niepokalanek: pomaga złagodzić objawy menopauzy oraz napięcia przedmiesiączkowego. Przyczynia się do uzyskania równowagi hormonalnej w okresie klimakterium. Pomaga zachować prawidłową sprawność fizyczną. Przyczynia się do przywrócenia dobrego samopoczucia.

Biovitalium Femiherb: jest suplementem diety zawierający unikalną kompozycję do stosowania w stanach zwiększonego zapotrzebowania na witaminy, składniki mineralne i fitoestrogeny u kobiet w okresie menopauzy. Składniki preparatu łagodzą objawy menopauzy, chronią komórki przed wolnymi rodnikami, przyczyniają się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia. Fitoestrogeny zawarte w ekstraktach roślinnych (niepokalanek, lucerna, opornik, chmiel, soja) łagodzą objawy związane z okresem menopauzy, w tym: zmęczenie, wyczerpanie nerwowe i ułatwiają zasypianie. Witaminy z grupy B (w tym biotyna i kwas foliowy) wzmacniają układ nerwowy i chronią przed skutkami stresu.

Lady Care Menopauza Magnez: to nieinwazyjne rozwiązanie na: uderzenia gorąca, bóle stawów, brak koncentracji, kołatanie serca, wzdęcia, wahania nastroju, nietrzymanie moczu, lęk i drażliwość, suchość pochwy, przyrost masy, ciała utrata libido, osłabienie pamięci, bolesne stosunki, napięcie mięśni, zmęczenie i bezsenność.

Now Dong quai kobiecy żeń-szeń: doskonały, naturalny środek nazywany "kobiecym żeń-szeniem" łagodzący bóle i objawy napięcia przedmiesiączkowego. Zawiera fitoestrogeny, które koją ból przed i w trakcie miesiączki oraz relaksują w trakcie PMS, zbawiennie działając na samopoczucie w tej trudnej fazie.

Wilcaccora Abuta Ekstrakt: jest powszechnie nazywana „ziołem położnych” i słynie z właściwości leczniczych w zakresie „wszelkich zaburzeń kobiecych”. Południowo-amerykańska ludność tubylcza wykorzystuje tę roślinę od wieków, a jej współczesne zastosowanie ma wymiar powszechny. Tradycyjna medycyna peruwiańska wykorzystuje właściwości moczopędne i wykrztuśne abuty, stosowanej także w leczeniu chorób wenerycznych.

Polecane produkty
Obrazek Herbapol Niepokalanek+ 90 kaps.

Herbapol Niepokalanek+ 90 kaps.

Niepokalanek to zioło szczególnie cenione przez kobiety. Ze względu na swoje właściwości łagodzące przyczynia się do ograniczenia objawów zespołu napięcia przedmiesiączkowego, łagodzi objawy menopauzy i pozytywnie wpływa na przywrócenie dobrego samopoczucia zarówno fizycznego, jak i psychicznego. Co więcej niepokalanek korzystnie wpływa na gospodarkę hormonalną u kobiet i wspomaga regulację cyklu miesiączkowego.
41,00 zł
Obrazek Yango Niepokalanek 90 kaps

Yango Niepokalanek 90 kaps

Niepokalanek pomaga złagodzić objawy menopauzy oraz napięcia przedmiesiączkowego. Przyczynia się do uzyskania równowagi hormonalnej w okresie klimakterium. Pomaga zachować prawidłową sprawność fizyczną. Przyczynia się do przywrócenia dobrego samopoczucia.
43,00 zł
Obrazek Biovitalium Femiherb 60 tabl.

Biovitalium Femiherb 60 tabl.

FEMIHERB jest suplementem diety zawierający unikalną kompozycję do stosowania w stanach zwiększonego zapotrzebowania na witaminy, składniki mineralne i fitoestrogeny u kobiet w okresie menopauzy.
75,00 zł

Lady Care Menopauza magnes 1szt.

LadyCare to nieinwazyjne rozwiązanie na: uderzenia gorąca bóle stawów brak koncentracji kołatanie serca wzdęcia wahania nastroju nietrzymanie moczu lęk i drażliwość suchość pochwy przyrost masy ciała utrata libido osłabienie pamięci bolesne stosunki napięcie mięśni zmęczenie i bezsenność
160,00 zł

Wilcaccora Abuta ekstrakt 120 kaps

Abuta jest powszechnie nazywana „ziołem położnych” i słynie z właściwości leczniczych w zakresie „wszelkich zaburzeń kobiecych”. Południowo-amerykańska ludność tubylcza wykorzystuje tę roślinę od wieków, a jej współczesne zastosowanie ma wymiar powszechny. Abutę stosuje się przy bolesnych i obfitych miesiączkach, napięciu przedmiesiączkowym, w leczeniu niepłodności oraz do wyregulowania hormonów. Tradycyjna medycyna peruwiańska wykorzystuje właściwości moczopędne i wykrztuśne abuty, stosowanej także w leczeniu chorób wenerycznych.
179,00 zł
149,17 zł za 100 g

Now Dong Quai kobiecy żeń-szeń 100 kaps.

Doskonały, naturalny środek nazywany "kobiecym żeń-szeniem" łagodzący bóle i objawy napięcia przedmiesiączkowego. Zawiera fitoestrogeny, które koją ból przed i w trakcie miesiączki oraz relaksują w trakcie PMS, zbawiennie działając na samopoczucie w tej trudnej fazie.
50,00 zł
Pozostaw komentarz