Kup do 12:00 - a przesyłka będzie jutro u Ciebie

Dostawa od 14 zł

tel. +48 533 679 793

Zamknij
(0)
Nie masz żadnych produktów w koszyku.
Wyszukiwanie
Filters

MENOPAUZA – objawy, przyczyny, leczenie.

MENOPAUZA – objawy, przyczyny, leczenie.

MENOPAUZA – objawy, przyczyny, leczenie.

 

Menopauza – jakie są objawy menopauzy?

Pierwsze objawy poprzedzające menopauzę, pojawiają się kilka miesięcy, a zwykle – kilka lat wcześniej. Jest to tzw. okres przedmenopauzalny. Stopniowo dochodzi do zmian hormonalnych, z których główną jest zmniejszanie produkcji estrogenu i progesteronu przez jajniki.  W związku z tym, miesiączki przestają być regularne – przerwy między nimi mogą się wydłużyć lub skrócić. Mogą być też bardziej lub mniej nasilone niż dotychczas. U części kobiet będzie to jedyny objaw zbliżającej się menopauzy. Większość natomiast doświadczy również uderzeń gorąca i zlewnych potów. Inne symptomy, które mogą wystąpić, to:

  •     zaburzenia snu;
  •     wahania nastroju, drażliwość;
  •     bóle rąk, kolan, pleców, sztywność stawów;
  •     suchość skóry, utrata jej elastyczności, przez co bardziej uwidaczniają się zmarszczki;
  •     kołatanie serca;
  •     zaburzenia pamięci i koncentracji;
  •     obniżenie libido;
  •     suchość pochwy, która może powodować bolesność podczas stosunków płciowych;
  •     nietrzymanie moczu.

Objawy te nie wszystkie i nie u każdej kobiety wystąpią.

Są kobiety, które łagodnie przechodzą ten czas i gdyby nie zaburzenia miesiączkowania,

nie zauważyłyby, że wchodzą w okres menopauzy.

 

Menopauza – przyczyny:

Objawy menopauzy mogą pojawić się nawet kilka lat przed ostatnią miesiączką i związane są przede wszystkim z wygasaniem funkcji jajników. Ilość pęcherzyków jajnikowych w tym okresie drastycznie się zmniejsza, co bezpośrednio wpływa na obniżenie się stężenia estrogenów – hormonów płciowych, takich jak estradiol, testosteron, androstendion, dehydroepiandrostendion (DHEA) oraz progesteron. 

W odpowiedzi na te zmiany dochodzi do zwiększonej produkcji hormonów przysadkowych, głównie FSH, czyli folikulotropiny i LH, czyli lutropiny, których zadaniem jest pobudzenie jajników do produkcji estrogenów. Jednak organy płciowe nie są w stanie ich wytworzyć, więc organizm kobiety musi się przestawić z regularnego cyklu miesięcznego na obniżoną produkcję hormonów. To właśnie ten proces wywołuje różne, niekiedy uciążliwe dolegliwości. 

 

Menopauza – leczenie naturalne:

Jeśli objawy przekwitania są niezbyt mocno dokuczliwe – można zaproponować kobiecie zastosowanie farmakologicznych metod ich łagodzenia. Na rynku dostępne są preparaty, które łagodzą nie tylko objawy fizyczne, ale także poprawiają stan psychiczny kobiety.

 

Słowo menopauza zebrane z drewnianych kostek w surowym i różowym budziku

 

Menopauza – polecane produkty:

Yango Niepokalanek: pomaga złagodzić objawy menopauzy oraz napięcia przedmiesiączkowego. Przyczynia się do uzyskania równowagi hormonalnej w okresie klimakterium. Pomaga zachować prawidłową sprawność fizyczną. Przyczynia się do przywrócenia dobrego samopoczucia.

Biovitalium Femiherb: jest suplementem diety zawierający unikalną kompozycję do stosowania w stanach zwiększonego zapotrzebowania na witaminy, składniki mineralne i fitoestrogeny u kobiet w okresie menopauzy. Składniki preparatu łagodzą objawy menopauzy, chronią komórki przed wolnymi rodnikami, przyczyniają się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia. Fitoestrogeny zawarte w ekstraktach roślinnych (niepokalanek, lucerna, opornik, chmiel, soja) łagodzą objawy związane z okresem menopauzy, w tym: zmęczenie, wyczerpanie nerwowe i ułatwiają zasypianie. Witaminy z grupy B (w tym biotyna i kwas foliowy) wzmacniają układ nerwowy i chronią przed skutkami stresu.

Lady Care Menopauza Magnez: to nieinwazyjne rozwiązanie na: uderzenia gorąca, bóle stawów, brak koncentracji, kołatanie serca, wzdęcia, wahania nastroju, nietrzymanie moczu, lęk i drażliwość, suchość pochwy, przyrost masy, ciała utrata libido, osłabienie pamięci, bolesne stosunki, napięcie mięśni, zmęczenie i bezsenność.

Now Dong quai kobiecy żeń-szeń: doskonały, naturalny środek nazywany "kobiecym żeń-szeniem" łagodzący bóle i objawy napięcia przedmiesiączkowego. Zawiera fitoestrogeny, które koją ból przed i w trakcie miesiączki oraz relaksują w trakcie PMS, zbawiennie działając na samopoczucie w tej trudnej fazie.

Wilcaccora Abuta Ekstrakt: jest powszechnie nazywana „ziołem położnych” i słynie z właściwości leczniczych w zakresie „wszelkich zaburzeń kobiecych”. Południowo-amerykańska ludność tubylcza wykorzystuje tę roślinę od wieków, a jej współczesne zastosowanie ma wymiar powszechny. Tradycyjna medycyna peruwiańska wykorzystuje właściwości moczopędne i wykrztuśne abuty, stosowanej także w leczeniu chorób wenerycznych.

Polecane produkty
Obrazek Herbapol Niepokalanek+ 90 kaps.

Herbapol Niepokalanek+ 90 kaps.

Niepokalanek to zioło szczególnie cenione przez kobiety. Ze względu na swoje właściwości łagodzące przyczynia się do ograniczenia objawów zespołu napięcia przedmiesiączkowego, łagodzi objawy menopauzy i pozytywnie wpływa na przywrócenie dobrego samopoczucia zarówno fizycznego, jak i psychicznego. Co więcej niepokalanek korzystnie wpływa na gospodarkę hormonalną u kobiet i wspomaga regulację cyklu miesiączkowego.
41,00 zł
0,46 zł za 1 szt
Obrazek Yango Niepokalanek 90 kaps

Yango Niepokalanek 90 kaps

Niepokalanek pomaga złagodzić objawy menopauzy oraz napięcia przedmiesiączkowego. Przyczynia się do uzyskania równowagi hormonalnej w okresie klimakterium. Pomaga zachować prawidłową sprawność fizyczną. Przyczynia się do przywrócenia dobrego samopoczucia.
50,00 zł
0,56 zł za 1 szt

Biovitalium Femiherb 60 tabl.

FEMIHERB jest suplementem diety zawierający unikalną kompozycję do stosowania w stanach zwiększonego zapotrzebowania na witaminy, składniki mineralne i fitoestrogeny u kobiet w okresie menopauzy.
75,00 zł
1,25 zł za 1 szt

Lady Care Menopauza magnes 1szt.

LadyCare to nieinwazyjne rozwiązanie na: uderzenia gorąca bóle stawów brak koncentracji kołatanie serca wzdęcia wahania nastroju nietrzymanie moczu lęk i drażliwość suchość pochwy przyrost masy ciała utrata libido osłabienie pamięci bolesne stosunki napięcie mięśni zmęczenie i bezsenność
160,00 zł

Wilcaccora Abuta ekstrakt 120 kaps

Abuta jest powszechnie nazywana „ziołem położnych” i słynie z właściwości leczniczych w zakresie „wszelkich zaburzeń kobiecych”. Południowo-amerykańska ludność tubylcza wykorzystuje tę roślinę od wieków, a jej współczesne zastosowanie ma wymiar powszechny. Abutę stosuje się przy bolesnych i obfitych miesiączkach, napięciu przedmiesiączkowym, w leczeniu niepłodności oraz do wyregulowania hormonów. Tradycyjna medycyna peruwiańska wykorzystuje właściwości moczopędne i wykrztuśne abuty, stosowanej także w leczeniu chorób wenerycznych.
155,00 zł
129,17 zł za 100 g
Obrazek Now Dong Quai kobiecy żeń-szeń 100 kaps.

Now Dong Quai kobiecy żeń-szeń 100 kaps.

Doskonały, naturalny środek nazywany "kobiecym żeń-szeniem" łagodzący bóle i objawy napięcia przedmiesiączkowego. Zawiera fitoestrogeny, które koją ból przed i w trakcie miesiączki oraz relaksują w trakcie PMS, zbawiennie działając na samopoczucie w tej trudnej fazie.
50,00 zł
0,50 zł za 1 szt
Pozostaw komentarz