Kup do 12:00 - a przesyłka będzie jutro u Ciebie

Dostawa od 14 zł

tel. +48 533 679 793

Zamknij
(0)
Nie masz żadnych produktów w koszyku.
Wyszukiwanie
Filters

Kelp właściwości, zastosowanie, choroby tarczycy.

Kelp właściwości, zastosowanie, choroby tarczycy.

Czym jest kelp?

Kelp, inaczej morszczyn pęcherzykowaty, to glon z grupy brunatnic. Jest rozpowszechniony w wodach Atlantyku, Oceanu Arktycznego, nieco rzadziej w słonych wodach Morza Białego i Bałtyku.

Dlaczego warto zwrócić uwagę na ten suplement?

Wodorosty te cechują się wyjątkową zawartością jodu. 100 mg kelpu zawiera około 150-200 mikrogramów [mcg] jodu, co w zupełności pokrywa dzienne zapotrzebowanie na ten składnik 

Najbogatszymi źródłami jodu są organizmy morskie, czyli glony, ryby i owoce morza. Poniżej lista, która obrazuje zawartość jodu w naszym pożywieniu (w przeliczeniu na 100 g produktu):

 • Dorsz świeży - 110 mcg jodu
 • Łosoś świeży - 44 mcg jodu
 • Mintaj świeży - 103 mcg jodu
 • Pstrąg tęczowy świeży - 13 mcg jodu
 • Śledź solony - 30 mcg jodu
 • Makrela wędzona - 40 mcg jodu
 • Sardynki - 25 mcg jodu
 • Tuńczyk w oleju - 25 mcg jodu
 • Ser gouda tłusty - 35 mcg jodu

Jak widać kelp wysuwa się na prowadzenie w tym rankingu, dlatego jest pomocny w uregulowaniu funkcji tarczycy, zwłaszcza jej niedoczynności.

Kelp: The Superfood of the Sea

Na co? 

 • Wspomaga i normalizuje funkcjonowanie tarczycy,
 • poprawia przemianę materii,
 • pomaga zachować szczupłą sylwetkę
 • działa wspomagająco na układ trawienny,
 • stymuluje oraz wzmacnia układ immunologiczny,
 • jest naturalną odtrutką dla organizmu w walce z toksynami i metalami ciężkimi,
 • wspiera system nerwowy
 • wpływa pozytywnie na skórę,  oraz wzmacnia włosy, paznokcie oraz zęby,
 • jest pomocny przy zaburzeniach hormonalnych,
 • wspomaga profilaktycznie w schorzeniach które powoduje niedobór jodu, schorzeniach tarczycy, stwardnieniu tętnic, chorobie wieńcowej serca,
 • dostarcza organizmowi ważne składniki odżywcze.
 • poprawia metabolizm i ogólne samopoczucie
 • posiada właściwości bakteriobójcze

Niedobór jodu

Kelp ma unikalne właściwości, które mogą być ogromnym wsparciem dla osób, które zmagają się z problemami z tarczycą. Kobiet, które chorują na Hashimoto lub niedoczynność tarczycy w dzisiejszych czasach jest coraz więcej. Aby odpowiednio zadbać o swoje zdrowie swobodnie można korzystać z dobrodziejstw alg morskich. Jednak powinniśmy pamiętać, że równie ważną kwestią w prowadzeniu zdrowego stylu życia jest  przede wszystkim zdrowa, zbilansowana dieta, aktywność fizyczna a dodatkowym atutem będzie odpowiednia suplementacja.  

Ile dawkować?

Występuje wiele rodzajów preparatów z kelpem. Można je spotkać w postaci tabletek lub kapsułek. Aby trafnie wybrać dla siebie dany produkt należy zwrócić uwagę na zawartość jodu, która powinna mieścić się w przedziale od około 100 do 225 µg w jednej tabletce lub kapsułce, np. Swanson Kelp 225 µg bądź Yango Kelp 150 µg.

 

foka pospolita

Polecane produkty
Obrazek Now Kelp Algi morskie 200 tabl.

Now Kelp Algi morskie 200 tabl.

Kelp (ekstrakt z alg morskich zawierający jod). Kelp to naturalny ekstrakt z alg morskich o dużej zawartości składników mineralnych i pierwiastków śladowych. Te substancje witalne są szczególnie ważne podczas stosowania diety redukcyjnej i przy zwiększonym obciążeniu fizycznym i psychicznym.
45,00 zł
0,22 zł za 1 szt
Obrazek Swanson Kelp 250 tabletek

Swanson Kelp 250 tabletek

Kelp to znakomite źródło naturalnego jodu z roślin atlantyckich. Jod pomaga w prawidłowej produkcji hormonów tarczycy i w prawidłowym funkcjonowaniu tarczycy.
39,00 zł
Obrazek YANGO Kelp 100 kaps.

YANGO Kelp 100 kaps.

Kelp (ekstrakt z alg morskich zawierający jod). Kelp to naturalny ekstrakt z alg morskich o dużej zawartości składników mineralnych i pierwiastków śladowych. Te substancje witalne są szczególnie ważne podczas stosowania diety redukcyjnej i przy zwiększonym obciążeniu fizycznym i psychicznym.
52,00 zł
Obrazek Invex Krzem z borem i jodem 1000ml

Invex Krzem z borem i jodem 1000ml

Suplement diety SILOR + B + J jest produktem którego zadaniem jest suplementacja krzemu, boru oraz jodu w organizmie. Jak wszystkie produkty oferowane przez INVEX REMEDIES jest wyprodukowany w formie płynnej oraz w technologii monojonowej co zwiększa jegobiodostępność. Przeznaczony szczególnie dla osób z niedoborem i zwiększonym zapotrzebowaniem na jod.
179,00 zł
17,90 zł za 100 ml
Obrazek Jodavit+selen 250ml

Jodavit+selen 250ml

Jodavit + selen to unikalne połączenie koncentratu jodu pod postacią selenianu sodu. Koncentracja jodu aktywnego biologicznie w roztworze to 30 mg/l, selenu 15 mg/l.
87,00 zł
34,80 zł za 100 ml
Obrazek Jodavit Pierwiastek życia jod 250ml

Jodavit Pierwiastek życia jod 250ml

JODAVIT to suplement diety zapewniający 100% dziennego zapotrzebowania organizmu na jod, w płynnej formie zawierający niepowtarzalną, opatentowaną kompozycję jodu w rekomendowanej dawce według zaleceń Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) i Ministerstwa Zdrowia. Jod jest kluczowy dla zdrowia tarczycy i prawidłowego metabolizmu. Pomaga w prawidłowej produkcji hormonów tarczycy i w prawidłowym funkcjonowaniu tarczycy. Właściwości jodu mają bezpośredni i znaczący wpływ na utrzymanie prawidłowych funkcji poznawczych dzieci.
69,00 zł
27,60 zł za 100 ml
Obrazek Dr. Jacob's JOD 20 ml

Dr. Jacob's JOD 20 ml

Jod najwyższej jakości w formie kropli podjęzykowych – jest bioaktywny, wchłania się już w jamie ustnej i trafia bezpośrednio do krwiobiegu.
36,00 zł
180,00 zł za 100 ml
Pozostaw komentarz