Kup do 12:00 - a przesyłka będzie jutro u Ciebie

Dostawa od 15 zł

tel. +48 533 679 793

Zamknij
(0)
Nie masz żadnych produktów w koszyku.
Wyszukiwanie
Filters

Nie daj się cukrzycy!

Nie daj się cukrzycy!

Cukrzyca jest chorobą która wymaga leczenia medycznego i wszystko co tu przeczytasz nie zastępuje tego leczenia, jednak pragniemy się podzielić doniesieniami, które mogą poprawić komfort życia diabetyka i zdecydowanie zmniejszyć jeśli nie zlikwidować negatywne konsekwencje choroby. Powszechnie wiadomo, że cukrzyca jest chorobą związaną ze spożyciem cukru, nie z nadmiernym spożyciem, ale właśnie ze spożyciem oczyszczonego cukru w ogóle. Organizm człowieka jak i inne organizmy zwierząt są zaprojektowane do spożywania tego, co jest dostępne w przyrodzie. Nie jesteśmy zaprojektowani do odżywiania się mąką pszenną, cukierkami, ciastkami, słodkimi jogurtami, batonikami...

Jednorazowo ciało poradzi sobie ze wszystkim, jeśli jednak codziennie zamiast dostępnego w przyrodzie pożywienia (surowych, zielonych roślin, pełnych ziaren fasoli, orzechów, pokarmów odzwierzęcych) jemy przetworzoną słodzoną żywność i to jeszcze w nadmiarze, staje się to przyczyną chorób cywilizacyjnych, między innymi cukrzycy.

Nawet gdy jesteś już chory, powrót do naturalnego odżywiania może ograniczyć rozwój choroby i całkowicie zniwelować jej objawy. W Twojej diecie powinny się znaleźć nienasycone kwasy omega 3. Ich bardzo dobrym źródłem są nasiona oleiste i oleje zimnotłoczone. Gdy jesteś w podróży polecamy omega 3 w kapsułkach. W Twojej diecie konieczny jest też chlorofil, który usprawnia metabolizm komórkowy. Jego naturalnym źródłem są warzywa liściaste, zielone, najlepiej te rosnące wolno, na słońcu. Wprowadź do swojej diety świeżo wyciskane soki z zielonych warzyw i kwaśnych owoców. Wysokie spożycie błonnika bardzo skutecznie reguluje ilość wchłanianego cukru. Jedz nieoczyszczone ziarno, otręby, błonnik witalnylen. Jeśli brakuje Ci słodkiego smaku zastąp cukier stewią i ksylitolem. Są słodkie ale przeciwnie do cukru, nie podnoszą poziomu cukru we krwi i mają działanie przeciwzapalne.

Cukrzyca jest wyraźnym znakiem że odeszliśmy od natury, jednak kiedy do niej powrócimy, mamy nadal szansę na zdrowie. Jeśli temat ten wydaje Ci się skomplikowany, polecamy Diabetonin, suplement ziołowo - witaminowy, który w jednej prostej dawce zapewnia kompleksowe wsparcie. Zacznij od tego, a potem krok po kroku zachęcamy do zmiany diety.

Jak żyć z cukrzycą | Pacjent

Pozostaw komentarz