Jest kilka zasad, których należy przestrzegać aby zniwelować przykre konsekwencje dla naszego ciała i organizmu, które może nam zafundować lato.
ODPOWIEDNIE NAWODNIENIE
Warto pamiętać o tym, aby w upalne dni nawadniać odpowiednio organizm. Idealnie sprawdzi się tutaj schłodzona woda mineralna, źródlana, energetyczna yerba mate albo schłodzona zielona herbata, ponieważ podczas wysokich temperatur organizm wytwarza więcej potu, który automatycznie schładza nasze ciało.
DBAJ O WŁOSY
W lecie nasze włosy narażone są na promienie słoneczne, wiatr i wodę morską. To sprawia, że są przesuszone. Zadbajmy o ich nawilżenie.
Nic nie odżywia suchych włosów jak oliwa z oliwek. Wystarczy ją nałożyć na jakiś czas przed kąpielą na wysuszone końcówki, a następnie po około 10-15 minutach spłukać ją.
Można też zastosować kurację polegającą na nałożeniu oleju na całą długość włosów i wmasowaniu go w skórę głowy.
Niezwykłe efekty uzyskamy przez zostawienie "takiej maski" na całą noc i spłukanie jej dopiero rano.
Oprócz oliwy z oliwek zastosować do takiego zabiegu możemy olej kokosowy albo olej ze słodkich migdałów.
Zapewniamy, iż po takim zabiegu zarówno nasza skóra głowy jak i włosy są niezwykle lśniące i pełne życia.
FILTRY UV
Na promienie UV narażone są nie tylko nasze włosy, ale i także przede wszystkim nasza skóra.
Filtry przeciwsłoneczne ze wszystkich drogeryjnych kremów I balsamów są wytwarzane chemicznie i nie mają nic wspólnego z naturalnymi kosmetykami.
A czy wiedzieliście, że naturalne oleje mogą być również stosowane jako ochrona przeciw promieniowaniu?
Pamiętajmy tylko o tym, że kiedy przebywamy na słońcu naszą skórę należy smarować takowym olejem regularnie (co około 1,5 godziny). Oczywiście wszystkie kąpiele czy to w morzu, czy w jeziorze zmywają z nas nawet najtrwalsze nawet zabezpieczenie przed słońcem - więc pamiętajmy aby po każdym wyjściu z wody posmarować się na nowo, aby nie spiec się na przysłowiowego raka.
Przedstawiamy Wam:
TOP DZIESIĄTKĘ OLEI Z NATURALNYM FILTREM UV (oraz ich właściwości)
- olej kokosowy (2-4 SPF) – łagodzi podrażnienia, działa antybakteryjnie i nawilża skórę,
- olej z orzechów laskowych (3-4 SPF) – wzmacnia naczynia krwionośne oraz przyspiesza regenerację naskórka,
- olej sezamowy (4 SPF) – poprawia krążenie, oczyszcza skórę z toksyn oraz ma działanie przeciwstarzeniowe,
- olej z awokado (4 SPF) – odżywia i nawilża skórę, jest bogaty w witaminy oraz uzupełnia barierę lipidową skóry,
- masło shea (3-6 SPF) – przyspiesza leczenie ran i oparzeń oraz nawilża skórę,
- olej ze słodkich migdałów (5 SPF) – wygładza i zmiękcza skórę,
- olej z orzechów macadamia (6 SPF) – zmiękcza, nawilża i wygładza skórę oraz usuwa podrażnienia przy opalaniu,
- oliwa z oliwek (8 SPF) – ujędrnia i nawilża skórę, działa przeciwzapalnie, antyalergicznie, przeciwutleniająco oraz zapobiega powstawaniu zmarszczek,
- olej sojowy (10 SPF) – chroni skórę przed utratą wody,
- olej z pestek malin (28-50 SPF) – redukuje zmarszczki, zmiękcza i ujędrnia skórę, ma właściwości przeciwzapalne i chroni skórę przed utratą wody.
PEELING
Aby zadbać o gładkość skóry przed opalaniem możemy zrobić peeling.
Natrzyjmy się nim pod prysznicem, masując całe ciało kolistymi rucham. Następnie spłuczmy, nie tylko pomoże on nam się równomiernie opalić ale i także wspomoże w walce z cellulitem.
Po zastosowaniu peelingu należy nawilżyć skórę - my polecamy naturalne musy do ciała (chyba, że użyjecie do tego peelingu z zawartością naturalnych olejów - nasze peelingi są świetne do tego).
Uwaga! Nnikajcie peelingu zaraz po opalaniu, aby dodatkowo jeszcze nie podrażnić skóry. Poczekajmy kilka dni na takowy zabieg pielęgnujące.
POCENIE
Wiadomo, iż każdy z nas w lato poci się o wiele bardziej niż w pozostałe pory roku. Ale jak powstrzymać pocenie?
Antyperspirant jest lepszy od dezodorantu, ponieważ nie tylko usuwa przykrą woń potu, lecz jednocześnie hamuje jego wydzielanie, obkurczając ujścia gruczołów potowych.
Pamiętaj jednak, że nawet najlepszego środka w upał powinnaś używać częściej.
UROZMAICONA DIETA I WITAMINY
Dzięki słońcu w naszym organizmie wytwarza się witamina D. Żeby uzupełnić jej codzienną dawkę wystarczy spędzić na słońcu 15 minut.
Wysokie temperatury sprawiają, że tracimy kilka litrów wody dziennie. Oprócz płynów musimy także pamiętać o uzupełnianiu witamin poprzez spożywanie sezonowych, świeżych owoców i warzyw. Ludzka skóra najbardziej potrzebuje witaminy A, C i E oraz biotyny. Zatem latem powinniśmy się zaopatrywać szczególnie w produkty pełnoziarniste, jajka, truskawki, cytrusy, pomidory, jagody, marchew, warzywa liściaste oraz orzechy.
Dbajmy również o przewód pokarmowy, ponieważ w czasie upałów zatrucie pokarmowe atakuje nas znaczenie częściej niż w pozostałe pory roku. . Biegunka, bóle brzucha, wymioty i nudności to charakterystyczne objawy zatrucia bakteriami, które lubią ciepło i latem w szybkim tempie namnażają się w źle przechowywanej żywności. Dlatego starajmy się regularnie spożywać probiotyki.
ZDROWY SEN
Kiedy to tylko możliwe śpij przy otwartym oknie, a przynajmniej w dobrze wywietrzonym pokoju. Chłodne, świeże powietrze zapobiega nadmiernemu wysuszeniu skóry.
Jeżeli zaś masz problemy z zaśnięciem polecamy suplement diety ułatwiający zasypianie i eliminujący bezsenność : Bach Rescue Night i inne produkty z tej serii.
Bibliografia:
Ukryte terapie - Jerzy Zięba
http://www.newsweek.pl/styl-zycia
http://kobieta.onet.pl/zdrowie/zycie-i-zdrowie
Serdecznie pozdrawiamy Sklep Od Natury