Kup do 12:00 - a przesyłka będzie jutro u Ciebie

Dostawa od 15 zł

tel. +48 533 679 793

Zamknij
(0)
Nie masz żadnych produktów w koszyku.
Wyszukiwanie
Filters

Hemoroidy –objawy, przyczyny, polecane produkty.

Hemoroidy –objawy, przyczyny, polecane produkty.

Hemoroidy –objawy, przyczyny, polecane produkty.

 

 

Hemoroidy nazywane inaczej żylakami odbytu są dość powszechnym problemem. Z wiekiem wzrasta ryzyko ich występowania. Nawet do 60 proc. osób po 50. roku życia ma objawy hemoroidów. Problem występuje często u kobiet w ciąży i po porodzie.

 

Hemoroidy – objawy:

 

Najczęściej pierwszym objawem hemoroidów jest dokuczliwe swędzenie. Świądowi towarzyszy często podrażnienie śluzówki i sącząca się wydzielina, która sprzyja stanowi zapalnemu odbytu. Następnie występuje uczucie niepełnego wypróżnienia (które pojawia się z powodu obecności w kanale odbytu powiększonych guzków krwawniczych) oraz krew na papierze toaletowym/bieliźnie. Występuje także zmiana rytmu wypróżnień, stolce są cienkie, „ołówkowate”.
Z czasem dochodzi do wypadania guzka - chory może go wyczuć w okolicy odbytu, następnie hemoroidy same się cofają. W najgorszym stadium choroby hemoroidy pozostają poza odbytem – w tym przypadku niestety konieczne jest usunięcie chirurgiczne.

 

Hemoroidy – przyczyny:

 

Badacze twierdzą, iż wszystkie sytuacje, które przyczyniają się do upośledzenia przepływu krwi w splotach naczyniowych w okolicy odbytu, oraz czynniki mechaniczne związane ze zwiększonym działaniem sił w tej okolicy (np. wskutek zaparć), sprzyjają powstawaniu hemoroidów. Reasumując składa się na to:

-zwiększone ciśnienie wewnątrz brzucha, które może wynikać z silnego parcia (ciąża), wodobrzusze, zaparcia. Praca w stałej, siedzącej pozycji, długie stanie bez ruchu, ciężki wysiłek fizyczny przyczynia się do powstania dolegliwości. Często hemoroidy uważane są za chorobę zawodową kierowców;

-dieta. Żywienie ubogie w błonnik. Prowadzi ono do zaparć i nieregularnych wypróżnień. Duże znaczenie ma także mała ilość wypijanej wody, oraz zbyt duża podaż kawy i alkoholu! Osoby otyłe, z nadwagą mają większe predyspozycje do wystąpienia hemoroidów;

-inne choroby współistniejące, takie jak marskość wątroby, cukrzyca, nadciśnienie tętnicze;

-predyspozycje genetyczne;

-powikłania po operacjach okolic odbytu i krocza.

 

Do jakiego lekarza udać się z hemoroidami? - INTER-MED

 

 

Hemoroidy – naturalne leczenie:

 

W leczeniu hemoroidów warto stosować zioła, robić z nich nasiadówki, używać maści na bazie naturalnych ziół. Polecane produkty to: kora dębu, kasztanowiec, rumianek, krwawnik czy oczar wirginijski. Nasiadówki i kompresy pomogą leczyć skutki hemoroidów, czyli łagodzić stany zapalne, zmniejszać ból i pieczenie. Bardzo ważna jest dieta z większą zawartością błonnika, picie dużej ilości wody. Należy unikać pokarmów predysponujących do zaparć, np. czekolady. Pamiętajmy także o aktywności fizycznej, przy pracy siedzącej warto chociaż raz w ciągu godziny wstać i przespacerować się paręnaście metrów. Zamiast tramwaju wybierzmy spacer. Już takie małe kroki pozwolą na uniknięcie problemu.

 

Hemoroidy – polecane produkty:

 

-Dary Natury Ziele krwawnika 50 g: bardzo pomocny przy hemoroidach. Nasiadówki wykonywane w ciepłej wodzie zmniejszą stan zapalny oraz złagodzą świąd i pieczenie okolicy odbytu. Krwawnik ma bowiem właściwości przeciwzapalne, odkażające i regenerujące.

-Dary Natury Kora Dębu 100 g: jest znana z właściwości ściągających i przeciwzapalnych oraz z działania łagodzącego świąd i hamującego namnażanie się wirusów. Zewnętrznie jest stosowana w postaci kąpieli przeciw nadmiernej potliwości stóp i w zapaleniach skóry oraz wspomagająco w leczeniu szczeliny odbytu - hemoroidy. Z odwarów robi się okłady leczące odmrożenia, pęknięcia skóry, wyprysk sączący i zatrzymujące niewielkie krwawienia.

-Farmvit Koszyczek rumianku 50 g: na hemoroidy pomocne okażą się również okłady i kąpiele z rumianku. Ten niepozorny kwiatek przyśpiesza proces gojenia się guzków krwawniczych. Roślina ta jest też bardzo skuteczna w łagodzeniu objawów hemoroidów. Rumianek można stosować na dwa sposoby: kąpiel - metoda ta przynosi rewelacyjne efekty w walce z bólem. Ponadto łagodzi i koi stany zapalne. Wystarczy wziąć kąpiel na siedząco z roztworem z rumianku lub wykorzystać zioło jako herbatę do przemywania: litr rumianku wystarczy zaparzyć w litrze wody przez 10 min. Ostygniętym naparem przemywamy hemoroidy kilka razy dziennie tak długo, jak to konieczne.

-Proaktiv Olej rokitnikowy 100 ml: łagodzi nieprzyjemne dolegliwości związane z hemoroidami. Szybkim sposobem na odczucie ulgi jest przemywanie okolic odbytu wacikiem kosmetycznym nasączonym w oleju rokitnikowym. Należy to robić 1-2 razy dziennie. Można również stosować czopki, których skład będzie opierał się na tym surowcu.

Pozostaw komentarz