Magnetoterapia odgrywa dominującą rolę w pozycjonowaniu, tam, gdzie aktualnie mamy problem zdrowotny, i stanowi konieczność i u osób w średnim wieku i starszych, u których magnez (serce) może być przesuwane co kilka godzin w inne chore miejsce. I tak, np. przy bólu głowy zaleca się noszenie bezpośrednio na głowie, pod włosami, podobnie też w przypadku różnych dolegliwości neurologicznych i psychiatrycznych. W przypadku osób z udarem mózgu zaleca się noszenie serca po przeciwnej stronie głowy, do strony, która jest sparaliżowana.
Dozwolone są różne kombinacje noszenia. Warunek jest jeden: aby oznaczony północny biegun (logo lub miedź) był zawsze zwrócony w kierunku ciała.
Zaleca się stosowanie m. in: depresji, ogólnym zmęczeniu, złamaniach kości, bólach męstruacyjnych, zakłóceniach w krążeniu krwi, kłopotach ze wzrokiem, szumach w uszach, schożeniach tarczycy, bólach głowy, migrenach, wysokim i niskim ciśnieniu, zapaleniu stawów, artretyźmie, reumatyzmie, bólach pleców, bezsenności, stresie.
Kiedy magnes zostaje przyłożony biegunem północnym w kierunku do ciała, mięśnie i tkanki miękkie wydłużają się i relaksują, ale pola magnetycznego przechodzą przez tkanki i zostają wzbudzone prądy wtórne.
Kiedy te prądy zderzają się falami magnetycznymi, dochodzi do uderzeń cieplnych w elektrony w komórkach ciała. Uderzenia termalne są bardo skuteczne w redukowaniu obrzęku mięśni i bólu. Ruch hemoglobiny w naczyniach krwionośnych zostaje przyśpieszony, co zostało zaobserwowane zarówno w badaniach termograficznych
jak i w badaniach medycyny nuklearnej. Zawartość nadmiaru wapnia w krwi, cholesterolu i kwasu mlekowego ulega wyraźnemu zmniejszeniu. Krew zostaje oczyszczona i poprawia się jej cyrkulacja.
Produkty oznaczone symbolem CU posiadają dodatkowo elementy miedzian
Miedź ma działanie :
- przeciwzapalne
- przynosi ulgę w bólach stawów
- wzmacnia kości
- łagodzi procesy reumatyczne
- przyspiesza metabolizm glukozy i cholesterolu
- niszczy grzyby, bakterie, wirusy
Serce magnetyczne składa się z dwóch części :główną(cięższą) – magnes umieszczamy napisem do ciała – element ten powinien być noszony pod ubraniem lub opaską elastyczną a na wierzch zakładamy dopasowaną metalową część (lżejszą), która utrzymuje część główną-magnes w wymaganym miejscu.
Przy problemach z sercem, powinno się je nosić bezpośrednio z lewej strony klatki piersiowej, natomiast trochę wyżej i razem z miedzianą bransoletką na prawej ręce – przy schorzeniach cukrzycowych. Powyżej wątroby, w rejonie prawych, dolnych żeber, nosi się je przy schorzeniach wątroby i marskości wątroby, natomiast poniżej kości klatki piersiowej przy problemach gastrycznych i wrzodach. Poniżej pępka – przy chorobach jelit, a powyżej kości łonowej – przy schorzeniach prostaty, pęcherza, macicy, itp. Tę samą pozycję można wykorzystać w przypadku bolesnych miesiączek, przy czym należy serce nosić 2 dni przed i 1 dzień w czasie menstruacji. Jeśli chodzi o dolegliwości kostno-mięśniowe, błądzące serce należy umieścić bezpośrednio na chorą część ciała, mięsień, ścięgno, kość, albo włożyć np. pod gips, itd. Dozwolone są różne kombinacje, warunek jest jeden: aby oznaczony północny biegun był zawsze zwrócony w kierunku ciała.