Najbardziej popularnymi kiełkami są bez wątpienia kiełki rzeżuchy, ale warto hodować różne rodzaje kiełków i nie poprzestawać na jednym rodzaju. Wybór kiełków jest ogromny! Każdy rodzaj kiełków to inny zestaw cennych witamin i minerałów, a także inny, wyjątkowy dla danego rodzaju smak. Możecie sadzić w domu, m.in. następujące rodzaje kiełków:
– kiełki rzeżuchy
– kiełki rukoli/ rokietty siewnej
– kiełki rzodkiewki
– kiełki buraka
– kiełki brokuła
– kiełki mikrogroszku
Domowa hodowla kiełków – od czego zacząć?
U nas w sklepie z łatwością nabyć możesz kiełkownicę oraz podstawowe kiełki.
Domowa hodowla kiełków to wspaniały sposób na wzbogacenie swojej diety w witaminy, mikroelementy i błonnik. Warto wprowadzić kiełki do diety i korzystać z ich cennych właściwości. Przykładowo kiełki buraka, podobnie jak same buraki, to ważne składniki diety zapobiegającej anemii lub leczącej anemię. Zawartości betacyjaniny w kiełkach buraka sprawia, że mają one także działanie przeciwnowotworowe.
Kiełków możemy używać na różne sposoby – najprostszym z nich jest układanie ich na kanapkach. Kiełki świetnie sprawdzą się też jako dodatek do sałatek, a także jako składnik koktajli. Uprawa kiełków jest niezwykle prosta i sprawia mnóstwo radości, wiec to kolejny argument za tym, aby w naszej diecie kiełki zagościły na stałe. Co ważne – taka uprawa jest też ekologiczna i dobra dla naszej planety, bo nie generuje niepotrzebnego plastiku – w przeciwieństwie do kupowania gotowych kiełków zamkniętych w plastikowych pojemnikach. Mam nadzieję, że nasz wpis zachęcił Was do tego, aby w kuchni korzystać z różnego rodzaju kiełków regularnie. Gwarantujemy, że polubicie nie tylko smak kiełków, ale i z przyjemnością będziecie o nie codziennie dbać. Obserwowanie jak te małe roślinki z każdym dniem stają się coraz większe, to bardzo relaksujące zajęcie.