Wymagane

Pliki Wymagane do prawidłowego działania sklepu.

Preferencje

Pliki przechowujące informacje na temat użytkownika w celu personalizacji zawartości.

Statystyki

Pliki wykorzystywane do celów statystycznych.

Marketingowe

Pliki wykorzystywane do celów marketingowych.

Kup do 12:00 - a przesyłka będzie jutro u Ciebie

Dostawa od 14 zł

tel. +48 533 679 793

Zamknij
(0)
Nie masz żadnych produktów w koszyku.
Wyszukiwanie
Filters

CO ROBIĆ, ABY MIEĆ WIĘCEJ ENERGII?

 CO ROBIĆ, ABY MIEĆ WIĘCEJ ENERGII?

 

 

 

1. Ruch

Wbrew pozorom, to właśnie dawka ruchu pozwoli nam lepiej odpocząć niż klasyczne lenistwo. Ruszaj się, aby mieć więcej energii – to proste! Nie bój się, że Ci jej przez to zabraknie. Mogą to być ćwiczenia w domu, spacer, bieganie, siłownia, basen – wybierz to co lubisz!

 

Zestaw atrybutów sportowych Darmowe Zdjęcia

2. Dieta

Dieta ma duży wpływ na nasze samopoczucie i poziom energii. To niesamowite jak szybko dobre zmiany w diecie potrafią pozytywnie wpływać na nasze życie! Mniej tłustych i smażonych rzeczy, więcej warzyw i od razu czujemy się lepiej.

 

Asortyment płytkowych i dojrzałych warzyw Darmowe Zdjęcia

3. Suplementacja

Suplementy mają wspomagać naszą dietę. Nie są żadnym zamiennikiem. Nie zawsze udaje się nam dostarczyć odpowiednie ilości witamin i składników mineralnych, dlatego wtedy warto sięgnąć po dodatkową pomoc.

 

Gdzie szukać witaminy A?

Jeśli masz suchą skórę na łokciach, kolanach, a Twoje oczy wydają się podrażnione, mimo że nie ślęczysz przed komputerem, być może brakuje Ci witaminy A. Teoretycznie, nie jest łatwo doprowadzić do jej niedoborów. Jednak, jeśli jesteś na diecie bezmlecznej i spożywasz dużo produktów wysoce przetworzonych, to możesz potrzebować dodatkowych suplementów. Przyjrzyj się swojemu jadłospisowi. Główne źródła witaminy A to: wątróbka, masło, żółtka jaj, tran, a dla wegan: marchew, pomidory, zielone liście warzyw, kiełkowane ziarna zbóż i awokado. 

Na co działa witamina B?

Witaminy z grupy B, w tym te najważniejsze B2, B3, B6, B12, wpływają na naszą psychikę oraz przeciwdziałają powstawaniu nowotworów. Najnowsze badania dowodzą, że mają również wpływ na funkcjonowanie przemiany materiii metabolizm. Występują w bardzo wielu produktach, ale ich wchłanianie może być zaburzone, jeśli pijesz dużo kawy, herbaty, alkoholu czy palisz papierosy. Najlepiej przyswajalne witaminy z tej grupy są w sezonowych, jesiennych produktach, takich jak kapusta, brukselka, a także w kaszach jęczmiennej i gryczanej oraz cebuli i czosnku. 

Witamina C - doskonały antyoksydant

Szkorbut już nam nie grozi, ale witaminę C powinniśmy szczególnie doceniać. Przydaje się zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym, kiedy jesteśmy narażeni na infekcje. Wspomaga nasz układ odpornościowy. Ponadto zwiększa metabolizm lipidów i ułatwia przyswajanie żelaza, co jest ważne zwłaszcza u osób z niedokrwistością. Witamina C to silny antyoksydant, który chroni przed szkodliwym działaniem wolnych rodników, nadtlenków lipidowych oraz innych związków toksycznych. Wpływa na stan kości, chrząstek, zębów, jest niezbędna w produkcji kolagenu. Ułatwia też gojenie ran, zmniejsza powstawanie sińców.

Przyjęło się, że jej najlepszym źródłem są cytrusy. Nie do końca… Pomarańcze, mandarynki, cytryny są najbardziej opryskiwanymi owocami na świecie. Dodatkowo zabezpiecza się je chemicznie na czas transportu, żeby się nie popsuły. Witaminę C znajdziesz w polskich produktach, np. w kiszonej kapuście, owocach dzikiej róży, czerwonej i zielonej papryce, żurawinie oraz w jabłkach, zwłaszcza w antonówkach i innych kwaśnych odmianach. Witamina C, podobnie jak te z grupy B, rozpuszcza się w wodzie. Jedz więc dużo produktów, które ja zawierają. Witaminy C nie da się przedawkować, bo nadmiar po prostu wydalasz z moczem. 

 

Skład owoców i jagód Darmowe Zdjęcia

 

Witamina D – czym grozi jej niedobór?

Aż dziewięciu na dziesięciu Polaków ma niedobory witaminy D. Skutkiem są problemy m.in. z gospodarką hormonalną, metabolizmem, poziomem mineralizacji zębów i kości, a u dzieci nawet krzywicą. Światowa Organizacja Zdrowia mówi o pandemii niedoboru witaminy D. By zaspokoić potrzeby, powinniśmy codziennie przebywać na słońcu ok. 20 minut, odsłaniając przy tym minimum 30 proc. powierzchni skóry bez filtrów ochronnych. Witaminę D wytwarza organizm w skórze, jednak w naszej szerokości geograficznej to nie wystarcza, zwłaszcza od września do kwietnia. Dlatego jedz produkty, które ją zawierają. Witaminę D można znaleźć głównie w rybachi innych produktach pochodzenia morskiego. Świetnym jej źródłem jest tran. Jeśli ryby i owoce morza jesz tylko okazjonalnie, koniecznie zadbaj o odpowiedni preparat. 

4. Odpowiednie nawodnienie

Picie wody, a jednocześnie dbanie o odpowiednie nawodnienie organizmu, niesie za sobą mnóstwo zalet. Woda pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie, oczyszcza organizm i poprawia naszą zdolność koncentracji. Nawodniony organizm chce i może więcej

 

Uśmiechnięta kobieta oferuje wodę Darmowe Zdjęcia

 

5.Witaminowe bomby

Na przykład takie Smoothie czyli witaminowa bomba. Po nich naprawdę czuć moc! Orzeźwiają, dodają energii i poprawiają samopoczucie. No i jakie smaczne. Spokojnie mogą zastąpić małą przekąskę!

 

Smoothie rozgrzewające

Składniki:

1 gruszka

2 cm imbiru syropu klonowego

5 liczi

2 małe puszki mleczka kokosowego (możemy ewentualnie zamienić na wodę kokosową)

 

Sycące Smoothie

Składniki:

1 awokado

1 banan

2 łyżeczki miodu

300 ml płynnego jogurtu naturalnego lub kefiru

2 łyżeczki nasion chia (dodajemy po zmiksowaniu wszystkich składników i włączamy jeszcze na chwilkę, aby się wszystko wymieszało)

 

 

Smoothie Detox

Składniki:

Sok z jednej cytryny (lub połówki wg upodobań)

2-3 garści świeżych liści szpinaku

pół pęczka zielonej pietruszki

1 słodkie (miękkie) kiwi

2 cm imbiru

1 szklanka wody mineralnej

 

6. Śmiech

Śmiech to zdrowie! Niby wiemy o tym wszyscy, a jednak w praktyce często zapominamy. Śmiech poprawia nastrój, dotlenia organizm i poprawia krwiobieg! To jeden z najprzyjemniejszych sposobów dbania o odpowiednią ilość pozytywnej energii.

7. Kalendarz

Co ma planowanie do energii? Całkiem sporo. Planować powinniśmy również czas wolny, aktywności fizyczne, treningi czy rozrywkę. Dzięki temu trudniej nam będzie z tych aktywności zrezygnować czy o nich zapomnieć. Im mniej problemów, stresu i działania na złamanie karku, tym lepsze samopoczucie i większa chęć do działania!

 Cztery pyszne letnie koktajle Darmowe Zdjęcia

 

8. Drzemki

 Krótka, nie dłuższa niż 20 minut, drzemka. Potrafi postawić na nogi i uwolnić zapasy świeżej energii. Jeśli popołudniu jesteś zmęczona, połóż się na kilkanaście minut zamiast robić wszystko resztami sił.

9. Świeże powietrze

Dotleniamy się i szukamy różnych aktywności na świeżym powietrzu, bo to poprawia humor, wzmaga witalność i dodaje energii!

 

 

Pozostaw komentarz