Kup do 12:00 - a przesyłka będzie jutro u Ciebie

Dostawa od 14 zł

tel. +48 533 679 793

Zamknij
(0)
Nie masz żadnych produktów w koszyku.
Wyszukiwanie
Filters

Co niezwykłego robi białko konopne?

Co niezwykłego robi białko konopne?

Co niezwykłego robi białko konopne?


1. Podnosi odporność
Konsumpcja białka konopnego daje ciału odżywczy zastrzyk mocy. Nasiona konopi zawierają białka globularne - edestynę i albuminę. Dlaczego to jest ważne? Enzymy, przeciwciała, hormony i fibrynogen są wykonane z białek globularnych właśnie. Ponadto, edestyna i albumina tworzą również płyn w części osocza krwi. Oznacza to, że te białka są właściwie niezbędne do wspierania zdrowego układu immunologicznego.

2. Podnosi poziom energii
Czujesz się zmęczona? Możesz ominąć małą czarną, a zamiast niej włączyć do diety super odżywcze białko konopne. Białko konopne zawiera wszystkie niezbędne kwasy tłuszczowe. Kiedy kwasy tłuszczowe są spożywane, produkują dwa razy tyle energii, co węglowodany. Ponadto, białka potrzebują więcej czasu, aby rozbić się w ciele. To z kolei powoduje znacznie wolniejsze uwalnianie energii. Tak więc konopie nie tylko zwiększają poziom energii, ale również podtrzymują energię przez cały dzień.

3. Wzmacnia włosy
Białko konopne jest naładowane niezbędnymi kwasami tłuszczowymi omega-3, omega-6 i omega-9 w bardzo dobrych proporcjach. Taka kombinacja zapewnia natomiast zdrowy wzrost włosów. Ponadto, kwasy tłuszczowe omega-3 przy okazji dodają włosom blasku. Niektóre badania sugerują nawet, że kwasy tłuszczowe omega-3 spożywane z odpowiednią częstotliwością są w stanie cofnąć wypadanie włosów. Wszystkie te kwasy tłuszczowe, zarówno omega-3, jak i 6 i 9 wspomagają wzrost włosów i ich zagęszczanie.

4. Zmniejsza stany zapalne
Czy wiesz, że konopie mają idealny stosunek kwasów tłuszczowych z innymi substancjami odżywczymi? Dzięki tej niezwykłej właściwości konopi, może ona zredukować chorobotwórcze stany zapalne w Twoim organizmie. Powołując się an badanie opublikowane w Przeglądzie badań dot. Artretyzmu i Reumatologii ( Journal of Arthritis and Rheumatism ) spożycie białka GLA (kwasu gamma-linolenowego) zawartego w konopiach łagodzi objawy zapalenia stawów o 20%.

5. Poprawia trawienie
Białka i gotowe mieszanki na koktajle proteinowe są popularnym dodatkiem diety sportowców i osób na redukcji, często jednak są naładowane szkodliwymi substancjami takimi jak laktoza i kazeina. Niektóre osoby z powodu ich częstego spożywania mogą mieć wzdęcia, gazy i problemy pokarmowe. Biało konopne działa zupełnie na odwrót – jest ono źródłem super przyswajalnego błonnika, dzięki czemu poprawia trawienie i wzmacnia układ pokarmowy. Jeśli jednak zależy Ci na spożywaniu dobrej jakości czystego białka zwierzęcego, postaw na izolat serwatki uzyskany w technologii CFM, pozbawiony laktozy i kazeiny, na przykład Shape Shake bez cukru i sztucznych substancji.
ł
6. Wzmacnia mięśnie
Białko konopne jest doskonałym źródłem dobrze przyswajalnego białka – źródła masy mięśniowej. Dodatkowo białko konopne zawiera niezbędne aminokwasy, dzięki czemu odbudowuje nadwyrężone tkani i przeciwdziała stanom zapalnym mięśni. Do tego hemp protein jest produktem hipoalergicznym – w porównaniu do popularnych białek dla sportowców, jest przyjazny osobom nietolerującym soi, glutenu, nabiału i jajek.

7. Działa odbudowująco na skórę głowy
Masz łupież, a do tego walczysz z suchą, swędzącą skórą głowy? Białko konopne wpływa na nią w naturalny i nieinwazyjny sposób! Ponieważ nasiona konopi zawierają witaminę E, a także wysokie stężenie niezbędnych kwasów tłuszczowych, konopie są doskonałym środkiem uspokajającym skórę głowy.

8. Zwalcza choroby serca
Problemy z układem sercowo-naczyniowym są przyczyną zgonów na całym świecie. Według najnowszych badań regularne spożycie białka konopnego redukuje ryzyko chorób serca. Dzieje się tak, ponieważ poza błonnikiem, kwasami tłuszczowymi i pakietem minerałów, zawiera duże stężenie szczególnego aminokwasu – argininy. Arginina jest wykorzystywana do produkcji tlenku azotu w ciele. Tlenek azotu jest gazową substancją, która sprawia, że naczynia krwionośne się rozszerzają. To z kolei prowadzi do obniżenia poziomu ciśnienia krwi, zmniejszając ryzyko wystąpienia chorób serca.

9. Wpływa na odbudowę masy mięśniowej
Białko konopne zawiera nie tylko pełen profil aminokwasowy – ale także aminokwasy takie jak BCAA, które budują mięśnie. BCAA zwiększa szybkość syntezy białek mięśniowych, jednocześnie zapobiegając utracie tkanki mięśniowej. Ponadto konopie zawierają także albuminę i edestynę - dwa z najliczniejszych białek w organizmie człowieka. BCAA pomaga więc organizmowi zregenerować się po treningu.

10. Zmniejsza ryzyko zwapnienia kości
Następujące z wiekiem zwapnienie kości, nazywane przez dochtores osteoporozą, dotyka rocznie około 75 milionów osób. Białko konopne jest w stanie pomóc Ci zapobiec temu schorzeniu! Jedno z badań na kobietach po 65 roku życia zażywających kwasy tłuszczowe GLA i EPA zawarte w białku konopnym, po trzech lat eksperymentu wykazało nie tylko zwiększenia gęstości kości, ale także cofnięcie wcześniejszych zniszczeń. Pamiętaj jednak, że aby uniknąć zwapnień kości należy zadbać przede wszystkim o odpowiedni poziom witaminy D3 i konieczne spożycie witaminy K2! Nie wiesz jak użyć białka konopnego?

Pozostaw komentarz