Wymagane

Pliki Wymagane do prawidłowego działania sklepu.

Preferencje

Pliki przechowujące informacje na temat użytkownika w celu personalizacji zawartości.

Statystyki

Pliki wykorzystywane do celów statystycznych.

Marketingowe

Pliki wykorzystywane do celów marketingowych.

Kup do 12:00 - a przesyłka będzie jutro u Ciebie

Dostawa od 14 zł

tel. +48 533 679 793

Zamknij
(0)
Nie masz żadnych produktów w koszyku.
Wyszukiwanie
Filters

Co na oparzenia słoneczne?

Co na oparzenia słoneczne?

Jeżeli zauważymy pierwsze objawy oparzenia słonecznego (zaczerwienienia, pieczenie), nie należy zwlekać. Przede wszystkim trzeba schować się przed słońcem, w cień i schłodzić oparzone miejsce. W tym celu najlepiej zastosować zmoczony w zimnej słodkiej wodzie ręcznik. Chłód uśmierza ból i redukuje zaczerwienienie. To ważne, ponieważ do oparzeń często dochodzi nad morzem, a okładanie poparzeń słoną wodą nie jest najlepszym pomysłem, ponieważ sól dodatkowo wzmaga pieczenie. 

Skóra, która jest podrażniona słońcem nie toleruje tłustych kremów czy balsamów. Tego rodzaju preparaty sprawiają, że ciepło ze skóry przestaje być odprowadzane, co dodatkowo nasila ból. Nie należy stosować również olei mineralnych, które zatykają pory. Sprzymierzeńcami skóry po opalaniu są naturalne oleje i masła roślinne, które wspierają procesy regeneracyjne zachodzące w naskórku, działają łagodząco i nawilżająco.

Składniki naturalne, które koją oparzenia słoneczne:

Olej kokosowy nierafinowany to ratunek na wszelkiego rodzaju podrażnienia skórne, ponieważ wykazuje on silne właściwości przeciwzapalne i antybakteryjne. Bierze aktywny udział w odbudowie naskórka, wzmacnia naturalny płaszcz lipidowy skóry, koi i łagodzi. Aby złagodzić oparzenia słoneczne należy wcierać olej kokosowy bezpośrednio w skórę, dodać go do kąpieli, albo przygotować łagodzącą maseczkę na jego bazie np. łącząc naturalny olej kokosowy ze zmielonymi płatkami owsianymi, lub rozgniecionymi truskawkami i miodem.

Masło shea to również tłuszcz roślinny, który działa jak opatrunek na podrażnioną słońcem skórę. Przynosi natychmiastową ulgę, natłuszcza i nawilża skórę - łagodząc swędzenie, pieczenie i zmniejszając zaczerwienienie. Masło shea bierze aktywny udział w naturalnych procesach odbudowy naskórka, działa też przeciwzapalnie i dostarcza cenne dla skóry witaminy i składniki odżywcze.

Olejek z Wiesiołka  zawarte w nim nienasycone kwasy tłuszczowe chronią skórę przed złuszczaniem i rogowaceniem, zapewniając jej jednocześnie dogłębne nawilżenie, zwłaszcza na oparzenia słoneczne.

Oparzenia słoneczne - jak sobie z nimi radzić? Apteka rusza z pomocą.

Pozostaw komentarz