Menu
Szukaj
Filters
Zamknij
Zamknij

ABC regeneracji

ABC regeneracji

Zanim poddasz się i powiesz, że nie możesz zrobić nic aby skrócić proces regeneracji, poza skróceniem długości i intensywności treningu o połowę, wypróbuj osiem porad na to aby regenerować się szybciej i skuteczniej!

1. JEDZ TAK, ABY SIĘ ZREGENEROWAĆ

Najbardziej oczywistym obszarem do rozpoczęcia regeneracji jest twoja dieta – nie tylko to co jesz zaraz po treningu, ale przez cały dzień. Twoje ciało potrzebuje surowca do naprawy uszkodzonych przez intensywny trening tkanek. Wzbogać swoją dietę w kiełki albo źródło cennych kwasów tłuszczowych nasiona i orzechy.

2. NIE REZYGNUJ Z SUPLEMENTACJI

Suplementy nigdy nie powinny zastąpić mądrego planu treningowego i solidnej diety, ale mogą zwiększyć efekty twojej ciężkiej pracy na siłowni. Szczególnie polecane suplementy przy wzmożonej aktywności fizycznej jest witamina C, magnez oraz glutation.

3. DBAJ O JAKOŚĆ SWOJEGO SNU

Wraz z postępem technologii, przez całą dobę mamy dostęp do najnowszych informacji, możemy łączyć się z przyjaciółmi poprzez social media, grać w gry wideo, a nawet flirtować w internecie z nieznajomymi z każdej części świata do późnej nocy. Tego rodzaju zajęcia mogą przedłużać naszą aktywność, przez co kładziemy się dużo później i często mamy problemy z zaśnięciem, a to negatywnie wpływa na jakość naszego snu. Jeżeli masz problem z zaśnięciem koniecznie spróbuj kropli bacha, które wyciszą Twój organizm i pomogą Ci się zrelaksować. 

4. UWAŻAJ ŻEBY SIĘ NIE PRZETRENOWAĆ

Trenując na siłowni często wysoko stawiamy sobie poprzeczkę, nierzadko za wysoko. To nie oznacza, że ćwicząc nie powinno się podejmować trudnych wyzwań, ale ciągłe bardzo intensywne i wycieńczające treningi mogą spowodować więcej szkód niż pożytku.

Znalezione obrazy dla zapytania regeneracja po treningu

5. NIE OMIJAJ ĆWICZEŃ WYCISZAJĄCYCH

Pewnie zdarza się, że po treningu od razu uciekasz pod prysznic, tymczasem udowodniono że 20 minutowa sesja wyciszających ćwiczeń (ang. cool-down) znacząco poprawia zdolność organizmu do regeneracji.

15-20 minut lekkich, oddechowych ćwiczeń, podczas których nadal się pocimy, wspomaga usuwanie z organizmu produktów ubocznych przemiany materii (np. mleczanu, amoniaku czy jonów wodoru) powstałych podczas ćwiczeń beztlenowych, tym samym szybciej jesteśmy gotowi na kolejny trening. 

Rewelacyjnym sposobem na wyciszenie po ciężkim treningu jest zastosowanie akupresurowej maty Shakti, która posiada 6 tysięcy kolców specjalnie rozmieszczonych tak żeby idealnie przylegały do ciała. Stosowanie takiej maty zalecane jest osobom, które cierpią na silne bóle kręgosłupa, bóle ramion, bioder, głowy itp. 

6. OGRANICZ INNE WYCZERPUJĄCE FIZYCZNIE AKTYWNOŚCI

Jeśli myślisz poważnie o budowaniu masy mięśniowej, ale także regularnie uprawiasz inny sport, prawdopodobnie nie robisz swoim mięśniom przysługi.

7. ZAFUNDUJ SOBIE MASAŻ

Wielu profesjonalistów chwali sobie zalety regularnego masażu. Częstym efektem ubocznym ciężkich treningów są bowiem bóle mięśni, obrzęki i stany zapalne. Olejem bazowym do masażu może być olejek ze słodkich migdałów, a uzupełnieniem go Twój ulubiony olejek eteryczny. 

8. WYKORZYSTUJ ROLLER W SWOICH TRENINGACH

Aktualnie możesz zaobserwować wielu sportowców, którzy pracują nad swoimi mięśniami na tzw. rollers, czyli rolkach z pianki.

 

Pozostaw komentarz