Menu
Szukaj
Filters
Zamknij
Zamknij

Pięć metod przyspieszenia detoksykacji

Pięć metod przyspieszenia detoksykacji

 

 

 

 

 

 

 

 

Pięć metod przyspieszenia detoksykacji

Istnieją różne sposoby przyspieszające usuwanie toksyn z organizmu. Stopień obciążenia organizmu szkodliwymi substancjami bywa bardzo różny i zależy od wielu czynników, takich jak ogólny stan zdrowia, waga, wiek, metabolizm i geny. Jeżeli jesteś/byłeś uczestnikiem programu Detoks w IMC możesz wykorzystać poniższych 5 metod, jeśli chcesz przyspieszyć detoksykację, czyli procesu uwalniania ciała z toksyn. Możesz je stosować podczas kuracji oczyszczającej albo po jej zakończeniu.

  1. Hydrokolonoterapia
  2. Oczyszczanie wątroby
  3. Sauna
  4. Szczotkowanie ciała
  5. Detoksykacyjne kąpiele stóp/plastry detoksykacyjne

Hydrokolonoterapia (Polecamy przy uprzedniej konsultacji z lekarzem)

Hydrokolonoterapia, czyli głębokie płukanie jelita grubego, służy uwolnieniu okrężnicy od zalegających mas kałowych i innych złogów. Pierwszy aparat do wykonania tego zabiegu został skonstruowany około stu lat temu. Obecnie hydrokolonoterapia wykonywana jest w atestowanych gabinetach przez wykwalifikowanych personel medyczny.

Sam zabieg podobny jest do lewatywy, ale nie towarzyszą mu nieprzyjemne wrażenia zapachowe i zużywa się do niego znacznie więcej wody. Leżącemu na stole pacjentowi przez umieszczenie w odbycie rurkę pod niewielkim ciśnieniem wprowadza się do jelita do 75l wody (w kilku seriach). Fizjoterapeuta kontroluje temperaturę, ciśnienie i przepływ wody, a dodatkowo masuje powłoki brzuszne, wspomagające usuwani zalegających mas kałowych. Woda ze złogami odprowadzana jest przez drugą rurkę. Podczas jednego zabiegu płukanie powtarza się kilkakrotnie, a cała sesja może trwać nawet godzinę.

Przeciętna okrężnica waży niecałe 2kg, ale może pomieścić wielką ilość odpadów i zdarza się, że podczas irygacji wypłukuje się z niej 4,5 – 9 kg zastarzałych mas kałowych i innych złogów, które – jeśli ich nie usunąć – rozkładają się, powiększając toksyczny ładunek w ciele. Bardzo często przyczyną mocno wystającego brzucha są właśnie stare stwardniałe masy kałowe zalegające na okrężnicy. W takich wypadkach zabieg irygacji skutkuje natychmiastową utratą wagi.

Czasami słyszy się, że hydrokolonoterapia wyjaławia jelito grube z flory bakteryjnej. To prawda, że podczas zabiegu wypłukiwane są bakterie – nie tylko te złe, lecz również pożyteczne. Dlatego też po zabiegu pacjentowi podaje się doustnie substancje probiotyczne, by przywrócić równowagę bakteryjną w jelitach. Odbudowa flory bakteryjnej trwa do 24 godzin, chyba że ktoś jest bardzo chory albo słaby. Tak więc po zabiegu zawsze powinno się od razu sięgnąć po odpowiednie probiotyki. Szczególnie wartościowe są probiotyki w postaci płynnej  - SCD probiotyka  i Esencja probiotyczna. Nie ukrywamy, że te probiotyki mają dosyć specyficzny smak i zapach, stąd alternatywą są probiotyki w kapsułkach Probiosan Inovum.

 

Oczyszczanie wątroby

Jednym z sekretów utrzymania prawidłowej wagi jest dbałość o wątrobę. W walce o szczupła sylwetkę prawidłowo funkcjonująca wątroba jest naszym najważniejszym sprzymierzeńcem, ponieważ to właśnie ona jest odpowiedzialna za neutralizowanie komórek tłuszczowych. Dlatego też jeśli chcemy, aby nasz organizm szybciej uwalniał się od szkodliwych substancji i skuteczniej spalał tłuszcz, musimy zadbać o oczyszczenie wątroby.

Z prawidłowo funkcjonującą wątrobą utrata zbędnych kilogramów staje się o wiele prostsza. Nadmiar tkanki tłuszczowej, zwłaszcza wokół talii i na brzuchu, często jest wynikiem złej pracy wątroby, tak więc detoksykacja tego organu pomoże nam odzyskać wcięcie w talii i smuklejszą sylwetkę. Skutecznym sposobem oczyszczania wątroby jest przyjmowanie preparatów ziołowych, na przykład z mleczka ostu, korzenia mniszka lekarskiego czy łopianu. Szczególnie polecamy mieszankę Od Natury Zioła na wątrobę oraz sok z karczocha. Jeżeli wolisz suplementy w tabletkach to polecamy Calivita Liver Aid, Formeds Sylimarin iBiovitalium Hepatoprotector. Dodatkową, a przy tym niedrogą opcją jest picie 1-2 łyżeczek octu jabłkowego w szklance wody, co rano i co wieczór przez 2-3 tygodnie albo aż do uzyskania wyraźnej poprawy funkcjonowania wątroby. Polecamy do tego celu Demeter ocet jabłkowy. Taka kuracja oczyszczająca przynosi wymierne korzyści zdrowotne. Prawidłowo funkcjonująca wątroba sprawia, że organizm ma większą zdolność uwalniana się od toksyn i spalania tłuszczu, co skutkuje ogólną poprawą stanu zdrowia.

Sauna 

Skóra jest największym organem, przez który toksyny uwalniane są z organizmu, a pobyt w saunie, podczas którego obficie się pocimy, znacznie przyśpiesza ten proces. Przepadam za sauną, ponieważ korzystanie z niej przynosi nie tylko wymierne korzyści zdrowotne, lecz także poprawia urodę. Chodząc do sauny, odnosimy podwójną korzyść – pozbawiamy się toksyn i spalamy kalorie, a na zakończenie wychodzimy z kabiny ze świetlistą, promienną cerą. Czasami wystarczy na kogoś popatrzeć, by stwierdzić, czy jest zdrowy czy nie. Czysta pełna blasku cera świadczy o dobrym zdrowiu, podczas gdy wypryski, obrzęki i sucha skóra wskazują na złe funkcjonowanie organizmu. Jak utrzymują eksperci, seans w saunie oczyszcza, odtruwa i odświeża cerę bardziej niż wszelkie środki kosmetyczne.

Korzyści płynące z odwiedzenia sauny:

- Utrata wagi. Podczas jednego seansu w ciągu 15-20 minut spalamy 300-500 kcal, czyli niemal tyle samo, ile podczas dwóch godzin energicznego marszu albo godziny ćwiczeń. Sauna znacznie przyspiesza metabolizm, co skutkuje spadkiem wagi.

- Eliminacja toksyn. Para w saunie otwiera pory, dzięki czemu skóra lepiej radzi sobie z usuwaniem toksyn mogących być przyczyną wielu chorób. Pocenie się jest jednym ze sposobów uwalniania się organizmu od szkodliwych substancji i innych zanieczyszczeń.

- Zwalczanie chorób. Gorąco w saunie powoduje podwyższenie temperatury ciała, co pomaga niszczyć wirusy, bakterie, grzyby i pasożyty.

-  Para doskonale nawilża, więc sauna jest szczególnie polecana dla osób z suchą skórą.

- Wzmocnienie systemu odpornościowego. Podwyższona temperatura ciała, wywołana wysoką temperaturą w saunie parowej, pobudza do działania układ immunologiczny, który zaczyna produkować więcej białych ciałek krwi.

- Relaks dla mięśni. Ciepło z sauny parowej rozluźnia mięśnie i łagodzi napięcie, co pomaga zredukować poziom stresu i poprawić pracę mózgu.

Po trwającej 15-20 minut sesji w saunie parowej należy wziąć szybki prysznic, żeby spłukać z siebie toksyny wypocone porami skóry oraz odpowiednio się nawodnić, polecamy wodę AoX, która ma wolny wodór i bardzo szybko nas nawadnia.

Szczotkowanie ciała

Szczotkowanie ciała wykonuje się za pomocą szczotki z naturalnego włosia. Powtarzane regularnie, pomaga uwolnić wątrobę od obciążającego ją brzemienia toksyn, gdyż przyśpiesza ich eliminację. Suche szczotkowanie poprawia drenaż limfatyczny, ułatwiając eliminowanie toksycznych odpadów, bakterii i martwych komórek. Szczotkując ciało, szczególną uwagę należy poświęcić skupiskom węzłów chłonnych, przede wszystkim w zgięciach pod kolanami.

Zdecydowane, ale łagodne pociągnięcia szczotki poprawiają krążenie krwi i otwierają zatkane pory, dzięki czemu organizm szybciej pozbywa się toksyn, usuwają też martwy naskórek, pobudzając komórki skóry do szybszej odnowy. Jeśli wątrobę nazywamy organem spalania tłuszczu, układ limfatyczny zasługuje na miano układu przetwarzania komórek tłuszczowych. Tak więc oczyszczanie wątroby i stymulacja układu limfatycznego to dwa klucze do utraty wagi i pozbycia się cellulitu. Szczególnie polecamy szczotkę Lullalove.

Szczotkujemy nagie ciało, rozpoczynając od podeszew stóp. Długimi, zdecydowanymi pociągnięciami w górę szczotkujemy nogi, najpierw od kostek do kolan (szczególną uwagę poświęcając miejscom pod kolanami), a następnie od kolan do pachwin i pośladków. Kobiety dodatkowo powinny wykonywać kilka okrężnych ruchów na udach i pośladkach, aby rozbić nagromadzony tam w formie guzków tłuszcz. Potem szczotkujemy tors (z pominięciem piersi), a na koniec ręce, od przegubów po ramiona i pachy. Cały zabieg zajmuje 3-5 minut i najlepiej jest go wykonać przed porannym prysznicem albo wieczorem przed pójściem spać.

Plastry detoksykacyjne/Detoksykacje stóp

Pomocnymi w przyspieszeniu detoksu są plastry nasączone specjalnymi substancjami wyciągającymi z ciała toksyny i inne nieczystości. Naklejamy je na stopy wieczorem przed pójściem spać, a rano po prostu ściągamy i wyrzucamy. Stosowanie plastrów detoksykacyjnych łagodzi bóle, redukuje zakwasy w mięśniach i obrzęki.

Detoksykacyjne kąpiele polegają na moczeniu stóp w ciepłym roztworze wody z solą i specjalnie dobranymi składnikami przyspieszającymi usuwanie toksyn. Polecane sole : BingoSpa sól siarczanowo-magnezowa oraz Invex Odkwaszająca sól do kąpieli z miedzią Kąpiel przeprowadza się w pojemniku, do którego podłączony jest jonizator wody. Aktywne jony wnikają w nagromadzony w ciele tłuszcz i usuwają toksyny przez liczne pory w podeszwach stóp. Przeciętny zabieg trwa około 30 minut i kosztuje nieco więcej niż opakowanie plastrów. Kąpiel stóp pomaga również rozruszać stawy kolanowe i łokciowe. Jako zabieg stosowany na medycynie alternatywnej zalecana jest dla osób cierpiących na bóle głowy oraz przewlekłe bóle stawów i kości. Ponadto jest to zabieg bardzo prosty i relaksujący.

 

Pozostaw komentarz