Kup do 12:00 - a przesyłka będzie jutro u Ciebie

Dostawa od 14 zł

tel. +48 533 679 793

Zamknij
(0)
Nie masz żadnych produktów w koszyku.
Wyszukiwanie
Filters

Jakie zioła pić?

Jakie zioła pić?

Herbatki ziołowe, które warto wprowadzić do swojej diety

Pokrzywa – Pokrzywa to wspaniałe zioło! Oczyszcza krew, jest dobrym źródłem żelaza i krzemu. To właśnie krzem sprawia, że pokrzywa świetnie wpływa na wygląd włosów i skóry. Pokrzywa zawiera także wiele cennych witamin i makroelementów.

Melisa –  Melisa polecana jest w stanach napięcia nerwowego, stresu i niepokoju. Dodatkowo ma działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne.

Rumianek – Rumianek ma właściwości antyalergiczne, przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i bakteriobójcze, uspokajające, moczopędne, a także rozkurcza mięśnie gładkie jelit. Napar z rumianku możesz pić jeśli cierpisz na bezsenność, miewasz bóle brzucha lub problem z trawieniem.

Lipa –Napar z lipy jest nieoceniony podczas przeziębienia, grypy, anginy, a nawet przy zapaleniu oskrzeli. Lipa ma właściwości przeciwzapalnie, antyoksydacyjne i wymiata z organizmu wolne rodniki. Dzięki sporej zawartości witaminy PP wspiera prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego.

Jak parzyć zioła?
Do niewielkiego garnka nalewamy około 1 litr wody. Wsypujemy ze 4 łyżki ziół (oczywiście wcześniej dobrze wymieszanych ze sobą). Czekamy chwilę aż wszystko się zagotuje i przykrywamy napar. Tak przygotowany napój musi się dobrze zaparzyć ok 1-2h.

Jak pić herbaty ziołowe?
Do kubka lub filiżanki nalewamy trochę przygotowanego naparu i resztę uzupełniamy zagotowaną wodą z czajnika. Jak pijecie domowy sok z malin to też nalewacie trochę soku do szklanki, a potem uzupełniacie wodą. Tu jest tak samo. Kiedy zioła trochę przestygną dodajemy pół łyżeczki miodu. Możecie użyć innego zdrowego słodzidła lub pić po prostu same ziółka.

Pozostaw komentarz
Komentarze
17.08.2020 15:24
hm nie wiedziałam że to aż 1-2 godziny trzeba zaparzać, a ja kupowałam w torebkach i piłam prawie od razu po zalaniu wrzątkiem
31.08.2020 17:56
Wiele zależy od rodzaju ziół. Większość ziół parzy się około kwadransu.
Serdecznie Pozdrawiamy SklepmOd Natury