Kup do 12:00 - a przesyłka będzie jutro u Ciebie

Dostawa od 14 zł

tel. +48 533 679 793

Zamknij
(0)
Nie masz żadnych produktów w koszyku.
Wyszukiwanie
Filters

Jak traktować naszą skórę zimą?

Jak traktować naszą skórę zimą?

 

Chłodne powietrze, wiatr, częste opady atmosferyczne, suche powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach, mniejsza ilość witamin na talerzu – to wszystko osłabia kondycję Twojej skóry. Aby przeciwdziałać podrażnieniom, przesuszeniu i znacznemu pogorszeniu się wyglądu skóry, warto otoczyć ją kompleksową opieką. Na czym ją oprzeć? Przede wszystkim na nawilżaniu połączonym z natłuszczaniem skóry, delikatnym oczyszczaniu, odżywianiu i ochronie przed działaniem czynników zewnętrznych.

 

#1 Zacznij od środka

Wypijaj dostateczną ilość płynów (w końcu sezon na ziołowe, rozgrzewające herbatki pełnych różnych dobrodziejstw trwa w najlepsze), jedz zdrowo i nie żałuj sobie suplementów diety (dokonały pomysłem będzie krzem, kolagen, witamina C czy kwas hialurnowy), ruszaj się (nic lepiej nie pobudzi mikrokrążenia, nie zabezpieczy przed utratą jędrności, jak regularna aktywność fizyczna, wystarczy nawet ta umiarkowana − 3 x 30 minut tygodniowo)

 

#Przepis

Korzenne, migdałowe smoothie

Upieczony w skórce słodki ziemniak (opcjonalnie można go zamienić na upieczoną dynię)

2-3 daktyle

Szklanka mleka roślinnego (świetnie sprawdzi się migdałowe, kokosowe lub konopne)

Łyżka masła migdałowego

Łyżka siemienia lnianego (można namoczyć wcześniej siemię lniane, aby czerpać jeszcze więcej korzyści z tych super ziarenek)

Imbir świeży – około 2cm

Łyżeczka kardamonu

Łyżeczka cynamonu 

Wszystkie składniki umieścić w blenderze, zmiksować i zajadać!

 

#2 Nawilżanie i natłuszczanie

O prawidłowy stopień nawilżenia skóry należy dbać o każdej porze roku. Skóra, której zaczyna brakować wilgoci staje się wiotka, sucha, mało elastyczna. Traci zdrowy koloryt, staje się poszarzała, piecze, swędzi i zaczyna borykać się ze stanami zapalnymi. Zimą, gdy tak wiele czynników zewnętrznych sprzyja szybkiej utracie wilgoci, musisz dostarczać skórze solidną dawkę nawilżenia. I to zarówno nawilżenia wewnętrznego, o które zadbasz wypijając ok. 2 litrów wody dziennie, jak i nawilżenia zewnętrznego, które dostarczysz wklepując w skórę odpowiednie kosmetyki. A co najlepiej nawilży skórę zimą? Kremy o dużej zawartości olejów (olej z awokado, olej arganowy) i maseł roślinnych , a także oleje  do twarzy stosowane w połączeniu np. z kwasem hialuronowym. Mają one za zadanie nawilżyć i natłuścić skórę twarzy, a także stworzyć na niej powłokę ochronną, która utrudni odparowywanie wody z powierzchni skóry. Wybierając krem do zimowej pielęgnacji skóry, warto postawić na kosmetyk gęstej i treściwej konsystencji.

Zimą, przed każdym wyjściem z domu zabezpiecz skórę kremem nawilżającym, a na noc używaj oleju roślinnego.

Znalezione obrazy dla zapytania pielęgnacja skóry zimą

 

 

# 3 Delikatne oczyszczanie

Codzienne oczyszczanie skóry jest tak samo ważne, jak jej nawilżanie. Zimą rezygnujemy jednak ze stosowania mydeł i wybieramy delikatne żele myjące, mleczka, pianki lub oczyszczamy skórę w najbardziej łagodny sposób, czyli olejem roślinnym.

Dlatego, aby nie przyczyniać się do nadmiernej produkcji sebum, zrezygnuj ze stosowania kosmetyków zawierających SLS-y i mydło. Możesz też sięgnąć po olej roślinny, np. olej ze słodkich migdałów, którym zmyjesz i makijaż i oczyścisz skórę, a przy okazji dostarczysz jej też substancje odżywcze i nawilżające.

 

# 4 Regularne odżywianie, czyli maseczka dobra na wszystko

Odżywcze i łagodzące maseczki do twarzy warto stosować min. 1 raz  w tygodniu. Taką maseczkę możesz zrobić samodzielnie, np. z oleju kokosowego, miodu i płatków owsianych. Jednak, aby mieć pewność co do 100% działania maseczki, wybierz gotowy kosmetyk, który zawiera w składzie m.in. oleje roślinne, witaminy A, C, D, E i K, kwas hialuronowy, masło shea, alantoinę, pantenol, ceramidy, czy kwasy owocowe. Upewnij się tylko, czy w składzie maseczki nie ma parafiny, bo jest to jeden z tych składników, które często pojawiają się kosmetykach nawilżających i łagodzących.

 

#Przepis

Odżywcza maseczka z siemienia lnianego i miodu

Maseczka z siemienia lnianego z dodatkiem miodu jest przeznaczona dla każdego typu cery. Można ją stosować wtedy, kiedy skóra potrzebuje nawilżenia i odżywienia, np. zimą. 

Do przygotowania maseczki potrzebne są następujące składniki:

łyżka siemienia lnianego w ziarnach lub mielonego,

pół szklanki wody,

łyżeczka miodu naturalnego.

Łyżkę siemienia lnianego zagotuj w ok. 125 ml (połowie szklanki) wody. Jeśli używasz mielonych nasion lnu, po prostu zalej je tą ilością wody i pozostaw pod przykryciem na 10 minut. Siemię lniane powinno ostygnąć, zanim dodasz do niego miód. Zbyt wysoka temperatura może sprawić, że miód straci swoje właściwości odżywcze. Po zmieszaniu siemienia lnianego z miodem nałóż maseczkę na twarz, po 20 minutach zmyj ją letnią wodą.

Znalezione obrazy dla zapytania pielęgnacja skóry zimą

 

# 5 Łagodne tonizowanie i złuszczanie

Stosowanie kosmetyków, w składzie których występuje alkohol, nie jest dobrym pomysłem, zwłaszcza zimą. Dlatego do tonizowania skóry polecam wybrać delikatny tonik na bazie ekstraktów roślinnych.

Pamiętaj, że codzienne tonizowanie skóry przywraca jej prawidłowy poziom pH, odświeża, koi i nawilża. Pomaga też usunąć pozostałości zanieczyszczeń ze skóry, z którymi nie poradziły sobie żel do mycia twarzy lub mydło.

Równie ważne jest peelingowanie skóry. Usuwanie martwego naskórka i głębokich zanieczyszczeń ze skóry to jedna z podstawowych zasad pielęgnacji, dzięki której możesz cieszyć się dobrą kondycją skóry. Zimą postaw jednak na delikatne peelingi, a mocniejsze zdzieraki schowaj w łazienkowej szafce i wyjmij dopiero na wiosnę.

 

#Przepis

Oczyszczający tonik octowy

Tonik octowy pozwala naszej skórze na zachowanie odpowiedniego pH, szczególnie po oczyszczaniu mocnymi detergentami. Może również pomóc w walce z grzybicą skóry twarzy, dającą objawy podobne do trądziku. Jak nazwa wskazuje ma działanie oczyszczające. Do przygotowania toniku potrzebujemy: 30 ml octu jabłkowego(naturalnego-z osadem na dnie butelki), 90 ml wody (przegotowanej lub mineralnej).

Wodę z octem mieszamy dokładnie przez kilkanaście sekund i tonik gotowy. Za pomocą wacika niewielką ilość rozprowadzamy na skórze twarzy. Tonik przechowujemy w ciemnej butelce, w lodówce. Stosujemy na skórę twarzy, szyi i dekoltu dwa razy dziennie.

Tonik ten nie wysusza i nie ściąga skóry, świetnie współpracuje z olejkami.

 

Tonik z lukrecją

Tonik ten oczyszcza i odświeża skórę, przywracając jej promienny wygląd. Utrzymuje optymalne nawilżenie przez 24 godziny, zmniejsza napięcie i suchość skóry, ogranicza zaczerwienienia, wzmacnia i uelastycznia ścianki naczyń krwionośnych, utrzymuje naturalne pH skóry. Do przygotowania toniku potrzebujemy: 3 łyżki korzenia z lukrecji, półtorej szklanki zimnej wody, 7,5 ml octu jabłkowego, 3 krople olejku cytrynowego.

Korzeń lukrecji zalewamy zimną wodą, następnie doprowadzamy do wrzenia i gotujemy jeszcze przez ok. 5-7 minut. Odstawiamy do wystygnięcia. Przecedzamy, odmierzamy 150 ml odwaru i dodajemy ocet jabłkowy oraz olejek cytrynowy. Przelewamy do butelki z ciemnego szkła i odstawiamy w chłodne miejsce.

 

 

Pozostaw komentarz