Menu
Szukaj
Filters
Zamknij
Zamknij

Jak łatwo i przystępnie się oczyścić i odstresować?

Jak łatwo i przystępnie się oczyścić i odstresować?

 

  1.       PIJCIE ZIELONE KOKTAJLE I JEDZCIE JEDEN ZDROWY POSIŁEK DZIENNIE. Codziennie rano i w południe wypijajcie dwie porcje zielonego koktajlu, a wieczorem spożywajcie zdrowy lekki posiłek (sałata, warzywa saute, grillowana bądź pieczona ryba). Kolejność możecie zmieniać, pod warunkiem że wasze całodzienne menu będzie się składało z dwóch porcji koktajlu i jednego posiłku stałego. Najlepiej przygotować sobie rano porcję przeznaczoną na cały dzień i rozlać do naczyń, które można zabrać ze sobą, wychodząc z domu. W miarę możliwości koktajle należy trzymać w lodówce. Koktajle warto uzupełnić łyżką spiruliny i młodego jęczmienia, aby wzbogacić wartości odżywiające i oczyszczające.
  2.       JEDZCIE PRZEKĄSKI. W ciągu dnia dozwolona jest dowolna liczba przekąsek, takich jak jabłka, sałata, marchew, seler, ogórki i inne chrupiące warzywa, na jakie macie ochotę. Doskonałymi wysokobiałkowymi przekąskami są także nieosolone masło z orzechów arachidowych,  zdrowe batony białkowe, jajka na twardo i surowe lub nieosolone orzechy i pestki.
  3.       PIJCIE WODĘ I HERBATY OCZYSZCZAJĄCE. Wypijajcie co najmniej 8 szklanek wody dziennie, a do tego jeszcze herbaty ziołowe i oczyszczające. Szczególnie polecamy mieszankę oczyszczająca z pyłkiem. Każdy dzień rozpoczynajcie od wypicia herbaty o działaniu detoksykacyjnym, co pomoże Wam oczyścić obciążone toksynami organy – nerki, wątrobę, skórę itp.
  4.       DBAJCIE O REGULARNE WYPRÓŻNIENIA. Stosujcie jedną z dwóch metod oczyszczania okrężnicy, aby mieć od jednego do trzech wypróżnień dziennie.
  5.       NIE JEDZCIE rafinowanego cukru, mięsa, mleka, serów, produktów przetworzonych, smażonych potraw i rafinowanych węglowodanów (białe pieczywo, makaron, pączki itp.), nie pijcie kawy, napojów gazowanych i alkoholu.

 

 

Koktajle na odstresowanie

 

Ananas z zieleniną

2 garście zielonych warzyw liściastych

1 filiżanka wody

2 filiżanki ananasa, pokrojonego na kawałki

1 filiżanka mrożonych brzoskwiń

1 banan, obrany ze skórki i zamrożony

 

Grejpfrut z bananem

2 garście zielonych warzyw liściastych

1 filiżanka wody kokosowej

1 różowy grejpfrut, obrany i pozbawiony pestek

2 owoce kiwi

1 banan, obrany ze skórki i zamrożony

 

Owoc granatu z owocami jagodowymi

2 garście zielonych warzyw liściastych

½ filiżanki soku wyciśniętego z granatu

1 banan, obrany ze skórki i zamrożony

½ filiżanki mrożonych borówek

½ filiżanki truskawek

½ filiżanki czerwonych winogron

 

Jabłka z bananami i zieleniną

2 garście zielonych warzyw liściastych

2 filiżanki wody

2 małe jabłka, obrane i pozbawione gniazd nasiennych

2 banany, obrane ze skórki i zamrożone

1 gruszka, pozbawiona gniazd nasiennych

1 łyżka stołowa zmielonych nasion szałwii hiszpańskiej

 

 

Pozostaw komentarz