Menu
Szukaj
Filters
Zamknij
Zamknij

Bańki bezogniowe – metoda na przeziębienie, ból, reumatyzm i ...na wszystko inne

Bańki bezogniowe – metoda na przeziębienie, ból, reumatyzm i ...na wszystko inne

 

Kto nie słyszał o bańkach...To bardzo stara, naturalna metoda stymulacji organizmu.

Jej niewątpliwą zaletą jest brak skutków ubocznych i możliwość zastosowania jej u dzieci już od ukończenia roku życia. Raz kupujesz bańki i zawsze są pod ręką w razie potrzeby. Bańki pozwalają uniknąć leków farmakologicznych, kiedy nie chcesz lub z jakiegoś powodu nie możesz ich używać. Zwłaszcza u dzieci jest to niewątpliwa zaleta. Przypomnieliśmy sobie o nich, bo wokół krótkie i ciemne dni. Dokucza zimno, reumatyzm, jesienne przeziębienia i katary.

Stawianie baniek ogniowych wymaga pewnej wprawy w obcowaniu z ogniem i niesie ryzyko oparzenia. Ogień do stawiania baniek nie jest jednak niezbędny, próżnię w bańce można osiągnąć za pomocą mechanicznie działającej pompki. To stwarza nowe możliwości w stosowaniu szklanych baniek.

Takie właśnie bańki bezogniowe kupisz w naszym sklepie.

W czasie zabiegu ciśnienie wywołane w bańce powoduje wydostanie się z naczyń krwionośnych niewielkich ilości białych i czerwonych krwinek, co stymuluje organizm do ich produkcji. Ten mechanizm w efekcie przynosi podniesienie odporności i przywrócenie sił witalnych organizmu.

W przypadku przeziębienia, chorób układu oddechowego, lub dla ogólnej poprawy kondycji bańki stawiamy zwykle na plecach i z boków klatki piersiowej.

Jeśli męczy Cię ból jakiejś części ciała, bańki świetnie sobie z nim poradzą, jeśli przyłożysz je w miejscu bólu, nawet na kolanie.

Bańki stawiane na plecach mogą działać leczniczo na nerki, żołądek, zatoki i inne narządy...Dzieje się tak za sprawą zakończeń nerwowych na skórze, które biegną do naszych wewnętrznych organów i części ciała, stymulując w ten sposób ich pracę. Aby działanie baniek ukierunkować na konkretne narządy wewnętrzne lub konkretne funkcje organizmu, przykładaj bańki w odpowiednich punktach akupresurowych. W załączonej do baniek instrukcji opisane jest w których dokładnie punktach przyłożyć bańki w przypadku konkretnych dolegliwości.

Jak postawić bańki

Postawienie baniek wymaga pomocy osoby trzeciej, jeśli stawiasz je na plecach, ale jeśli tylko sięgniesz własnymi rękami do miejsca, w którym chcesz je przystawić, możesz je postawić sama sobie! :)

Przed postawieniem baniek rozetrzyj energicznie krem lub olej na skórze, by była miękka i rozgrzana. Bańka po bańce stawiaj we wcześniej zaplanowanych miejscach, w zależności od opisanych wyżej potrzeb, zasysając każdą bańkę załączoną mechaniczną pompką. Po postawieniu pozostaw bańki przyssane na około piętnaście do dwudziestu minut. Ciepło okryj na ten czas całe ciało, najlepiej kołdrą. Po upływie czasu zdejmij bańkę po bańce naciskając palcem skórę punktowo tuż przy brzegu bańki. Po zabiegu organizm jest bardzo wrażliwy, dlatego najlepiej stawiać bańki wieczorem, po położeniu się na nocny odpoczynek. Jeśli nie jest to możliwe, to pozostań co najmniej kilka godzin w ciepłym łóżku. 

Pozostaw komentarz
Komentarze
09.12.2016 18:01
Zakupiłam dzisiaj bańki na prezent dla synowej i panie w sklepie odesłały mnie do bloga. Bardzo dziękuję za zawarte w nim informacje i fachową obsługę.
Pozdrawiam Janina Kącka
09.12.2016 20:00
Witam , super że w końcu działa dodawanie komentarzy!, bardzo chciałabym podzielić się z doświadczeniem związanym z bańkami. mam 23 lata i często choruję na zapalenia gardła i oskrzeli. W tym roku postanowiłam poszukać czegoś innego by nie brać antybiotyków. Znalazła w wyszukiwarce państwa bańki i postanowiłam wypróbować. Jakieś 2 tygodnie temu zaczął się katar i kaszel  - i mama postawiła mi bańki . Nie spodziewałam się ze tak szybko zadziałają, obeszło się bez antybiotyku, dodatkowo cytryna, mód i pierzga. Po 2 dniach byłam zdrowa. Dla mnie rewelacja
Pozdrawiam Viktoria