Menu
Szukaj
Filters
Zamknij
Zamknij

10 sposobów na ponowne wykorzystanie skorupek:

10 sposobów na ponowne wykorzystanie skorupek:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 1. leczenie podrażnień skóry – skorupkę zanurzamy w małym pojemniku z octem jabłkowym. Moczymy przez kilka dni. Mieszaninę stosujemy na drobne podrażnienia skóry i swędzenia.
 2. czyszczenie garnków i patelni z żeliwa lub stali – skorupki  w połączeniu z niewielką ilością wody i płynu do naczyń to nietoksyczna substancja czyszcząca.
 3. nawóz – skorupki jaj są bogate w wapń i inne minerały, które pomagają rozwijać się roślinom w ogrodzie. Należy zgnieść skorupki jaj na drobne kawałki i wsypać do każdego otworu przed sadzeniem. Następnie co 2 tygodnie podsypujemy skorupki wokół rośliny.
 4. sadzonki – skorupki stają się małą doniczką. Na dnie każdej z nich robimy małą dziurkę, w celu odprowadzania wody. Skorupkę napełniamy ziemią i sadzimy nasionko. Kiedy sadzonki są wystarczająco duże i wymagają przesadzenia, po prostu łamiemy skorupki i umieszczamy rośliny w doniczkach.
 5. kawa lepiej smakuje – kilka rozgniecionych skorupek jaj dodajemy podczas parzenia mielonej kawy. Po zaparzeniu usuwamy skorupki. Dzięki temu napój staje się mniej gorzki.
 6. naturalny suplement – skorupki jaj pieczemy w piekarniku w najwyższej temperaturze przez ok. 8-10 minut. Kiedy ostygną, mielimy je na drobny proszek. Dodajemy raz dziennie jedną łyżeczkę do ulubionego koktajlu.
 7. wybielanie firanek – doskonałą biel firanek gwarantuje wrzucenie do prania lnianego woreczka ze skorupkami jajek. Dzięki temu odzyskamy pierwotną biel firan, a materiał nie straci swoich właściwości ani trwałości.
 8. lekarstwo dla psów – jeśli pies ma biegunkę, warto dodać jedną łyżeczkę proszku ze skorupek do jego karmy. Biegunka mija, proszek ze skorupek łagodzi sensacje żołądkowe.
 9. materiał do zabaw – skorupki, zarówno mniejsze, jak i większe kawałki spodobają się dzieciom. Po wczesniejszym umyciu, ugotowaniu lub wyparzeniu można je pomalować i stworzyć wspaniałe mozaiki.
 10. pokarm dla ptaków – wyparzone i zmielone skorupki można wysypywać do karmnika dla ptaków.

3 powody, dla których nie powinnaś wyrzucać skorupek jaj - DomPelenPomyslow.pl

 

Pozostaw komentarz