Kup do 12:00 - a przesyłka będzie jutro u Ciebie

Dostawa od 15 zł

tel. +48 533 679 793

Zamknij
(0)
Nie masz żadnych produktów w koszyku.
Wyszukiwanie
Filters

Ból kręgosłupa – objawy, przyczyny,

Ból kręgosłupa – objawy, przyczyny,

Ból kręgosłupa – objawy, przyczyny, ujęcie bólów kręgosłupa w „Totalnej Biologii”, polecane produkty.

 

 

Ból kręgosłupa to jeden z powszechnych problemów zdrowotnych współczesnego człowieka.

 

Ból kręgosłupa – przyczyny:

 

Przyczyną bólów kręgosłupa jest długotrwały, siedzący tryb pracy, brak ruchu, osłabienie struktury kostnej i aparatu stawowo-więzadłowego. Chodzenie na wysokich obcasach powoduje bóle w dole pleców i deformację stóp, stres prowadzi do bólu w okolicy łopatek, karku i szyi. Mięśnie są trwale napięte. Garbienie, spanie na niewygodnych materacach, otyłość często kończy się chorobą zwyrodnieniową, której pierwszym objawem jest ból w krzyżu utrudniający poruszanie się, jak i schylanie.

Inne przyczyny bólów kręgosłupa to:

-nowotwór umiejscowiony w okolicach kręgosłupa;

-dyskopatia;

-zwyrodnienia stawów;

-nadwyrężenie struktur więzadłowych;

-przysunięcie się kręgów;

-naciągnięcie mięśni;

-degeneracja krążka między stawowego.

 

Niejednokrotnie dolegliwości bólowe w obrębie kręgosłupa są wynikiem schorzeń w obrębie jamy brzusznej, a także choroby nerek.  Prawda jest jednak taka, że u sporej części ludzi wszelkie dolegliwości bólowe spowodowane są postępującymi stanami zapalnymi, zmianami zwyrodnieniowymi oraz innymi chorobami, które oddziałują na ruchomość stawów. Oczywiste jest to, że wraz z wiekiem kręgosłup jest coraz bardziej narażony na wszelkie urazy, jednak w obecnych czasach ludzie młodzi także bardzo często się z nimi borykają. Dzieje się tak za sprawą charakteru prac, a także mizernej kondycji fizycznej.

 

Ból kręgosłupa – objawy:

 

Bóle pleców mogą być bardzo różnorodne. Ich rodzaj zależy od wielu czynników, takich jak przyczyna wystąpienia, czas trwania, dotkliwość, lokalizacja, natężenie, czynniki nasilające oraz czynniki towarzyszące.

Objawy bólów pleców możemy podzielić na:

- ogólny ból, którego przyczyn nie da się określić podczas badania lekarskiego;

- ból o konkretnej przyczynie, którego źródłem jest na przykład kręgosłup lub inne części ciała (mięśnie albo krążki międzykręgowe).

Lekarze wyróżniają także ostry, podostry i przewlekły ból pleców.

Do głównych symptomów, które występują w czasie bólów kręgosłupa, zaliczyć należy także:

-ostre napięcie mięśni przykręgosłupowych;

-niedowład niektórych mięśni.

-mrowienie;

-ból kręgosłupa lędźwiowego promieniujący do nóg;

-drętwienie ciała.

 

Rehabilitacja kręgosłupa lędźwiowego - jak wygląda i na czym polega ?  Fitmedica

 

Ból kręgosłupa a „Totalna Biologia”:

 

Wszystkie skrzywienia kręgosłupa są powiązane z obniżonym poczuciem własnej wartości w stosunku do rodziny. Mowa tu o poczuciu niższości wobec innych członków naszego rodu.

Ból w dolnej części kręgosłupa w ujęciu biologicznym oznacza troski i lęki natury finansowej. Człowiek czuje się nadmiernie obciążony poczuciem finansowej odpowiedzialności za siebie oraz innych. Bardzo często pojawia się porównywanie z innymi, duża potrzeba kontroli, akceptacji, poczucie własnej wartości jest obniżone. Gilbert Renaud zaznaczał, iż ból w dolnej części pleców związany jest z konfliktem programującym: ,,w dzieciństwie lub za młodu nie czułem wsparcia ze strony matki”.

Ból lędźwiowy to niepokój, złość, stres, uczucie przytłoczenia. Ujawnia się tu troska o pieniądze i pracę oraz nadmierna troska o dzieci.

Ból odcinka szyjnego oznacza moralną utratę własnej wartości. Są to relacje między ciałem a umysłem. Utrata własnej wartości może się odnosić np. do naruszenia etyki działania, zdrady, niewierności, nieuczciwości lub konieczności podporządkowania się wartościom przez człowieka nieakceptowanym.

 

Ból kręgosłupa – polecane produkty:

 

-Himalaya Rumalaya Gel: żel o działaniu łagodząco-rozgrzewającym. Polecany jest do stosowania w przypadku dolegliwości bólowych różnego pochodzenia: bólach mięśniowych, stawów, kręgosłupa itp. Wykazuje skuteczne działanie szybko przynosząc ulgę nawet w ostrych stanach. Zawiera unikalną mieszankę olejków eterycznych, która jest łagodna dla skóry, wywołując uczucie gorąca i zimna dla efektu kojącego i relaksującego. Wzbogacony imbirem oraz wyciągiem z Boswellii o działaniu przeciwzapalnym pomaga rozluźnić mięśnie, wspomaga krążenie i przywraca komfort ruchu.

-Virde Końska maść rozgrzewająca z konopiami 250 ml: łączy w sobie działanie ziół, olejków eterycznych i regenerujących właściwości ekstraktu z konopi. Najwyższej jakości naturalne surowce. Ekstrakt z konopi przynosi szybką ulgę i rozluźnienie. Do pielęgnacji skóry w okolicy stawów, mięśni i wiązadeł. Ma działanie rozgrzewające.

-Swanson Devil’s Claw 100 kaps.: diabelski pazur charakteryzuje się właściwościami przeciwbólowymi i przeciwzapalnymi. Niweluje on również skutki uboczne stresu. Jest pomocny w łagodzeniu bóli stawowych oraz zwyrodnieniowych, ma działanie przeciwzapalne. Świetnie sprawdza się również jako środek przeciwutleniający. Diabelski pazur jest pomocny w schorzeniach reumatycznych, stanach zapalnych stawów i tkanki okołostawowej, artretyzmie a także przy zaburzeniach trawienia.

-Energy Artrin 50 ml: to bioinformacyjny krem ziołowy. Łagodzi ból i stany zapalne stawów, ścięgien i mięśni, nerek, pęcherza moczowego, prostaty, przynosi ulgę w bólach głowy. Dzięki zawartości odpowiednich ziół przydaje się również jako pierwsza pomoc przy otarciach i skaleczeniach. Łagodzi bóle, stany zapalne, obrzęki stawów.

-Asepta Stawosan: krem laurowy pielęgnuje, rozgrzewa i rewitalizuje skórę: kolan, bioder, barków, nadgarstków, pleców. Stawosan posiada aż 7 naturalnych substancji aktywnych takich jak olejek z liści laurowych, arnika, olejek z kadzidłowca, kamfora, masło shea, aloes i imbir.

 

Pozostaw komentarz