Odznacza się świeżym, leśnym zapachem z nutą korzenno-tłuszczową. W aromaterapii ceni się jego wzmacniające i pobudzające działanie. Olejek otrzymywany z młodych gałązek jodły syberyjskiej może być przyjemnym dopełnieniem dla Twoich kosmetyków. Dodany do balsamu, kremu czy oleju korzystnie wpływa na skórę. Ze względu na swoje właściwości polecany (jako dodatek do kosmetyków) do pielęgnacji skóry pozbawionej blasku oraz do masażu po wysiłku fizycznym.
Ma działanie przeciwzapalne i rozgrzewające, działa lekko przeciwbólowo. Silnie pobudza krążenie, przez co pozytywnie wpływa na likwidację cellulitu, nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej i obrzęki. Olejek dobroczynnie wpływa na skórę tłustą i trądzikową.
Eukaliptus jest często używany w zabiegach inhalacyjnych w leczeniu przeziębienia i kataru. Skutecznie przeczyszcza kanały nosowe. Jest powszechnie stosowanym składnikiem leków wykrztuśnych, środków odświeżających oddech i antyseptycznych (krople, syropy, cukierki, pasty do zębów, gumy do żucia). Najważniejsze jego właściwości to zdolności bakteriobójcze i antywirusowe.
Stosowany jako lek antyseptyczny, np. służący do odkażania jamy ustnej. Bardzo częsty składnik płynów aromatycznych stosowanych do inhalacji i aromatoterapii. Silnie ściąga pory skóry. Używany przy reumatyzmie, artretyzmie, wadliwym krążeniu, obrzękach kończyn i trądziku, do profilaktyki i leczenia grudek, krostek oraz plam potrądzikowych.
Olejek jest bardzo bezpieczny z tego względu polecany do produktów dla dzieci, np. szamponów, kremów. Mogą go stosować kobiety w ciąży. Wykazuje skuteczne działanie w walce z rozstępami. Działa antyseptycznie, odkażająco na skórę. W aromaterapii działa uspokajająco, łagodzi silne napięcia nerwowe, trudności w zasypianiu.
Olejki zapachowe wykorzystywane są do leczniczych i relaksacyjnych inhalacji oraz kąpieli. Znajdują szerokie zastosowanie w aromatyzacji pomieszczeń. Poprawiają samopoczucie i wprowadzają dobry nastrój.