Kup do 12:00 - a przesyłka będzie jutro u Ciebie

Dostawa od 15 zł

tel. +48 533 679 793

Zamknij
(0)
Nie masz żadnych produktów w koszyku.
Wyszukiwanie
Filters

ADHD – objawy, przyczyny, objawy, przyczyny, ujęcie „biologiczne”, polecane produkty.

ADHD – objawy, przyczyny, objawy, przyczyny, ujęcie „biologiczne”, polecane produkty.

ADHD – objawy, przyczyny, objawy, przyczyny, ujęcie „biologiczne”, polecane produkty.

 

ADHD – objawy:

Objawami nadpobudliwości psychoruchowej, czyli ADHD jest:

-nadmierna ruchliwość;

-nadmierna impulsywność;

-porywczość;

-zaburzenia koncentracji uwagi.

Powyższe objawy ADHD występują u każdego dziecka z innym nasileniem.

Uważa się, iż mogą być rezultatem indywidualnych doświadczeń życiowych dziecka, jak i wpływu środowiska, które je otacza.  

 

ADHD – przyczyny:

Zespół nadpobudliwości psychoruchowej może mieć wiele przyczyn – zazwyczaj trudno jest wskazać jeden, konkretny czynnik powodujący ADHD. Dużą uwagę przywiązuje się do predyspozycji genetycznych. Zaobserwowano bowiem, iż jeśli rodzic w dzieciństwie cierpiał na ADHD, ryzyko, że u jego dziecka także pojawi się ten problem, jest o wiele większe.

 

Warto wiedzieć, iż na pojawienie się ADHD mogą mieć wpływ szkodliwe czynniki, które w czasie ciąży prowadzą do zaburzeń rozwoju układu nerwowego u dziecka.

 

Takimi czynnikami mogą być:

-urazy okołoporodowe (np. niedotlenienie dziecka w trakcie porodu);

-mała waga urodzeniowa;

-palenie papierosów przez matkę (zespół FAS) i zażywanie substancji psychoaktywnych;

-ekspozycja na pestycydy;

-zatrucie metalami ciężkimi;

- mała aktywność dopaminy w strukturach mezolimbicznych i korowych;

-osłabione procesy hamowania neuronalnego;

-zaniedbania środowiskowe.

 

 

ADHD a ,,Totalna Biologia”:

Podstawowym celem nadpobudliwego dziecka jest pokazanie rodzicom, że żyje. Dzieje się tak dlatego, iż mama miała np. zagrożoną ciążę, wcześniejsze poronienia, w czasie ciąży często leżała. Obawia się o swoje dziecko, często chodzi na badania, USG, wizyty lekarskie. Wyczuwalne ruchy dziecka są dla niej chwilą spokoju, ulgi, radości. Bardzo się na tym koncentruje. Fundamentalnym konfliktem jest ciągła obawa, czy dziecko żyje. Sprawdza co chwilę, czy się porusza. Ten strach koduje się w podświadomości dziecka. Gdy przychodzi na świat stara się uspokoić matkę będąc ruchliwy, nadpobudliwy itp. 

Dziecko z ADHD z reguły nie może się skoncentrować. Może cierpieć na deficyt uwagi. Przykładem może być sytuacja, w której ojciec dziecka, nie poświęcał należytej uwagi żonie w ciąży i ona miała dosyć jego koncentracji na „niewłaściwej rzeczy”. Najlepszym sposobem aby pomóc jest świadomość rodziców na temat tego, co wydarzyło się w czasie ciąży. Jeśli matka opowie o swoich lękach, zapewni swoje dziecko, że wie, że żyje i jest bezpieczne, wówczas zachowanie dziecka wróci do normy. 

 

 

ADHD-polecane produkty:

 

-Full Spectrum Olejek CBG 9 % 10 ml.: pomaga eliminować stres, aktywuje stan naturalnego odprężenia – rozluźnia ciało i pomaga się wyciszyć, ułatwia odzyskanie właściwej koncentracji – pomaga odzyskać wewnętrzny ład, harmonię i skupienie. Ułatwia odzyskanie kontroli w naturalny sposób – nie powoduje otępienia i dezorientacji.

-Full Spectrum pasta konopna CBD 42% 10 ml.: pomoc w regeneracji w stanach chorobowych oraz przy przetrenowaniu. Zawarte w niej substancje, takie jak kannabinoidy, flawonoidy i terpeny wspierają ciało w stanach zapalnych. Pasta pomaga uzupełnić dietę w roślinne kannaboidy. Produkt nie wywołuje efektu otępienia, nie uzależnia, można stosować na co dzień.

-Hepatica Ashwagandha 90 kaps.: najbardziej znana w Ajurwedzie ze swoich właściwości antydepresyjnych, uważana jest za doskonały stabilizator nastroju. Wzmacnia układ immunologiczny i podnosi wydolność organizmu na wysiłek fizyczny. W Indiach stosuje się ją jako środek uspokajający, wyciszający i przynoszący zdrowy sen. Korzeń Ashwagandhy zawiera fitosterole, alkaloidy, kumaryny, fenolokwasy i inne.

Bach 5 Flower 10 ml.: to oryginalna receptura wynaleziona przez Edwarda Bacha, która tonizuje napięcie psychiczne i chroni przed skutkami silnego stresu. Doraźne stosowanie kropli ratunkowych ułatwia funkcjonowanie w trudnych chwilach lub w kryzysie. Nie wywołuje stanu otępienia tylko jasności myśli i emocji.

 

Pozostaw komentarz