Zdrowa kobieta zaczyna miesiączkować gdy jest nastolatką, kończy, około pięćdziesiątki, czasem wcześniej, czasem później. Miesiączka towarzyszy nam przez większość życia. Oswojenie jej zabiera trochę czasu. Wiesz jak się zabezpieczać, wiesz jak poradzić sobie ze zmianami nastroju, kontrolujesz regularność miesiączki i idziesz do lekarza ginekologa gdy coś odbiega od normy. Z biegiem czasu powstają nowe metody radzenia sobie z krwią menstruacyjną, często też wraca się do starych, zapomnianych metod.
Czy wiesz, że kiedyś kobiety trzymały krew menstruacyjną siłą własnych mięśni i same decydowały, kiedy i gdzie ją oddać? Nie namawiamy do tego, ale na pewno zdrowo dla Twojego ciała będzie regularnie ćwiczyć mięśnie Kegla, czyli zaciskać zwieracze i je rozluźniać na zmianę. Możesz to robić wszędzie.
Nowoczesnym, bardzo oszczędnym i ekologicznym a także zdrowym dla Twojej pochwy sposobem zbierania krwi menstruacyjnej jest silikonowy kubeczek menstruacyjny. Raczej się zgubi niż zużyje, łatwo zachować jego higienę. Koszt jego zakupu zwraca się po siedmiu cyklach miesiączkowych, zakładając, że kupowałabyś powszechnie dostępne podpaski i tampony. Na początku radzimy używać kubeczka i podpasek jednocześnie, dopóki nie upewnisz się, że umiesz go właściwie umiejscowić w pochwie, tak, żeby krew się z niego nie wydostawała. Może to trwać cykl, dwa lub trzy cykle, a gdy poczujesz się pewnie możesz całkowicie zrezygnować z podpasek, na których krew przy dostępie powietrza psuje się i wydaje nieprzyjemny zapach i z niezdrowych tamponów, których kłaczki często pozostają w pochwie zanieczyszczając ją.
Przywykłaś pewnie do tych uciążliwości, ale co powiesz na to, że możesz ich uniknąć? Jeśli masz bolesne miesiączki lub nieregularne, czas menstruacji to dla Ciebie piekło z powodu uciążliwych zmian w Twoim ciele, mamy sposoby na złagodzenie tego. Magnes MN8 przymocujesz łatwo do majteczek. Jest całkowicie bezpieczny i naprawdę skuteczny. Słyszymy o tym od naszych klientek, których problemy się skończyły. Więcej o terapii magnetycznej możesz poczytać w artykule „Magnetoterapia”. Jeśli masz skłonność do podrażnień zewnętrznych narządów rodnych lub do zapaleń pochwy, ogranicz spożycie cukru, białej mąki i mleka. Produkty te zakwaszają organizm i umożliwiają łatwy rozwój stanów zapalnych. Profilaktycznie jak również leczniczo możesz w tym przypadku zastosować wkładki higieniczne z chińskimi ziołami oraz tampony ziołowe oczyszczające pochwę wewnątrz. Polecamy olej rokitnikowy lub gotowe czopki z zawartością tego oleju. Działa on odżywczo, łagodząco oraz antyseptycznie. Oferujemy suplementy odżywiające narządy wewnętrzne: Femiherb i Castagnus. Regulują one i harmonizują funkcje kobiece.