Menu
Szukaj
Filters
Zamknij
Zamknij

Wytłoczki po jajkach wykorzystaj jako ozdoby i zrób z nich coś praktycznego

Wytłoczki po jajkach wykorzystaj jako ozdoby i zrób z nich coś praktycznego

Nie wyrzucaj opakowań po jajkach. Posłużą Ci jako ciekawe dekoracje, praktyczne organizery lub oryginalne opakowania na prezenty.

Większość z nas wykorzystuje papierowe wytłoczki w jeden sposób: pozwalają nam bezpiecznie przetransportować jajka z punktu A do punktu B. Jeśli Twoi bliscy uwielbiają jeść jajka i kupujesz je w dużych ilościach, zwłaszcza w okresie Wielkanocy, wcześniej czy później zaczniesz się zastanawiać, co z nimi zrobić. Nie jest to takie trudne. Choć opakowania na jajka wyglądają na produkt jednorazowego użytku, dają wiele możliwości praktycznego wykorzystania, a nawet przyozdobienia domu. Nie mówiąc już o tym, że dzieci uwielbiają przetwarzanie wytłoczek po jajkach!

Roślinki w wytłoczkach po jajkach

Idealnym sposobem na nowe sadzonki jest zasianie roślin w pojedynczych przegródkach papierowej wytłoczki po jajkach. To bardzo proste. Opakowanie wystarczy przeciąć na pół i każdą przegródkę napełnić ziemią. Następnie należy zrobić niewielkie zagłębienia, w które wkłada się nasionko, przysypać cienką warstwą ziemi i delikatnie skropić wodą. Wytłoczki najlepiej ustawić w jasnym i ciepłym miejscu. Po wykiełkowaniu można rozciąć opakowanie z sadzonkami i razem z papierową wytłoczką posadzić je w ziemi. Bez obaw, papier się rozkłada, więc roślinom nic nie grozi. Zadbaj tylko o to, żeby przy przesadzaniu był mokry.

 

Dobra rada: Nie wyrzucaj wytłoczek po jajkach do kontenera na papier. Są one wykonane z recyklowanego papieru, dlatego bardziej nadają się do bioodpadów lub odpadów zmieszanych.

Porządny organizer dla całej rodziny

Każdy z nas ma kilka szuflad lub półek, na których zwykle panuje mniejszy lub większy bałagan. Twoje dzieci pewnie nie zawsze mają porządek w przyborach szkolnych, niektórzy z nas wiecznie szukają zagubionych śrubek, a inni mają problem z biżuterią, która kłębi się i przypomina jedną wielką kulę. Nie mówiąc już o lakierach do paznokci czy guzikach, które wiecznie gdzieś giną. Każdemu członkowi rodziny przyda się pomysłowy organizer na drobiazgi, dzięki któremu nawet najmniejsze przedmioty nigdzie się nie zapodzieją i zawsze będą miały swoje miejsce.

 

Inne sposoby wykorzystania papierowych wytłoczek po jajkach:

  •          Podaruj je przyjaciołom, którzy hodują kury – na pewno to docenią.
  •          Zanieś do punktu sprzedaży jajek – w takim miejscu zawsze się przydadzą.
  •          Przygotuj ręcznie zdobione opakowania na prezenty z dekoracyjną wstążeczką.
  •          Zrób oryginalny karmnik dla ptaków, napełnij go karmą i zawieś na sznurku w klatce.
  •          Dzieciom wytłoczki mogą się przydać do mieszania farb lub posłużyć jako paleta.
  •          Można w nich przechowywać delikatne ozdoby bożonarodzeniowe.
  •          A może wykorzystasz je jako ozdobne talerze na muffinki lub inne desery? Ich zaletą jest to, że nie wymagają mycia.
  •          Przydadzą się także przy rozpalaniu ognia podczas wyjazdów pod namiot.

 

Pozostaw komentarz