Menu
Szukaj
Filters
Zamknij
Zamknij

Olejek cynamonowy prawie na wszystko :)

Olejek cynamonowy prawie na wszystko :)

Czy znacie olejek cynamonowy?

Ma bardzo dużo zastosowań i pięknie pachnie a jednak niewiele osób o nim słyszało. Dlatego postanowiliśmy przybliżyć Wam jego właściwości i sposoby zastosowania.

 

Do odświeżania powietrza – aromatyzacja powietrza

Olejek cynamonowy ma piękny ciepły zapach i wprowadza miły klimat w każdym pomieszczeniu. Działa także antyseptycznie i odstrasza owady, szczególnie komary.

 

Na przeziębienia – kąpiele, masaże, inhalacje

Ponieważ silnie rozgrzewa i oczyszcza organizm z toksyn, świetnie nadaje się jako wsparcie w czasie przeziębienia.

Na dolegliwości przewodu pokarmowego – inhalacje, masaże brzucha, ewentualnie doustnie po konsultacji z lekarzem

Poprawia trawienie, łagodzi biegunki i wzdęcia, hamuje wymioty, a także tamuje krwawienia i działa antyseptycznie. Jest więc środkiem pierwszej pomocy we wszelkich nieżytach przewodu pokarmowego. Zapobiega też nowotworom przewodu pokarmowego ponieważ zawiera aldehyd cynamonowy. Jest wiele badań naukowych potwierdzających, że chroni jelita i ma silne działanie antykancerogenne.

Na cukrzycę – inhalacje, masaże brzucha, ewentualnie doustnie po konsultacji z lekarzem

Olejek cynamonowy polecany jest osobom chorującym na cukrzycę typu II gdyż zwiększa aktywność insuliny oraz pomaga obniżać poziom cukru we krwi. Dodatkowo poprawia metabolizm i redukuje stany zapalne co łagodzi także przebieg cukrzycy i ewentualne powikłania.

Na libido – masaże ciała i stref intymnych, kąpiele, aromatyzacja powietrza

Olejek cynamonowy ma działanie rozgrzewające i pobudzające również na skórę i właśnie dlatego zwiększa libido i pobudza seksualnie. Nie bez znaczenia jest również jego zmysłowy, ciepły zapach.

Na nastrój i koncentrację – kąpiele, aromatyzacja powietrza, masaże

Olejek ten zwiększa aktywność mózgu a w konsekwencji poprawia nastrój oraz poprawiają pamięć i koncentrację. Zwiększając aktywność jednocześnie też działa relaksująco i rozluźniająco co łagodzi stany lękowe i depresyjne.

 

Jak stosować olejek cynamonowy?
W kominkach do aromaterapii, inhalacji, a także do kąpieli i masażu. Niewskazane jest stosowanie doustne. Jeśli ze względów leczniczych konieczne jest użycie wewnętrzne, należy to robić pod kontrolą lekarza. Trzymać z dala od oczu, ognia, w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Kąpiel

do wanny z gorącą wodą dodaj10 kropli olejku, kąpiel powinna trwać maksymalnie 10-15 minut

Masaż

przygotuj mieszankę z pięciu kropli olejku cynamonowego i trzech łyżek oleju bazy do masażu, przed użyciem wykonaj test na skórze. Do masażu stref intymnych przygotuj bardziej rozcieńczoną mieszankę i wykonaj test przed masażem

Aromatyzacja powietrza

do nawilżacza lub kominka z wodą dodaj od 3 do 5 kropel olejku.

Inhalacja

do gorącej wody dodaj dwie krople olejku, nakryj głowę ręcznikiem i przez kilka minut z zamkniętymi oczami wdychaj opary.

Doustnie

dwie - trzy krople na kawałku chleba lub na łyżce wody wyłącznie pod kontrolą lekarza.

 

Olejek cynamonowy możesz też mieszać z innym olejkami by wzmocnić ich synergiczne działanie. Polecamy inne olejki dostępne w naszym sklepie.

Pozostaw komentarz