Menu
Szukaj
Filters
Zamknij
Zamknij
RSS

Wpisy w blogu "2020" "luty"

Graviola - niedoceniony owoc
Graviola - niedoceniony owoc

Graviola jest wiecznie zielonym drzewkiem, rosnącym przede wszystkim w Ameryce Środkowej i Południowej. Jej cenne właściwości doceniane są na całym świecie. Znajduje zastosowanie w wielu preparatach leczniczych, aczkolwiek najbardziej znana jest jako nowy lek na raka, który ponoć zwalcza 12 rodzajów nowotworów i działa 10000 razy mocniej od chemioterapii. 

Komentarze (1)
Wegańskie nuggetsy z ciecierzycy
Wegańskie nuggetsy z ciecierzycy

Ciecierzyca, inaczej cieciorka lub groch włoski, posiada liczne właściwości zdrowotne. Ciecierzyca, poza tym, że jest skarbnicą białka, w sporych ilościach posiada inne składniki, które zapobiegają zaparciom, sprzyjają odchudzaniu, obniżają ciśnienie krwi i poziom cholesterolu. Ponadto jest uważana za afrodyzjak.

Komentarze (1)
Komu niezbędny jest krzem?
Komu niezbędny jest krzem?

Krzem to pierwiastek o wyjątkowych właściwościach. Krzem zapobiega nadmiernemu wypadaniu włosów i łamaniu się paznokci. Ponadto zmniejsza prawdopodobieństwo rozwoju schorzeń kostno-stawowych oraz miażdżycy. Sprawdź, jaką jeszcze rolę pełni w organizmie krzem, jak rozpoznać jego niedobór i w jakich produktach szukać tego cennego pierwiastka.

Komentarze (0)
Zalety niedocenionego lnu
Zalety niedocenionego lnu

Wiedza o właściwościach prozdrowotnych siemienia lnianego jest dosyć powszechna. W tych niewielkich brązowych nasionach lnu skrywa się ogromny potencjał dietetyczny. Można je wykorzystać nie tylko jako uzupełnienie jadłospisu, ale też w profilaktyce różnych schorzeń lub wspomagająco w ich leczeniu. Poznaj korzystny wpływ nasion lnu na zdrowie i dowiedz się, jak jeść i pić siemię lniane.

Komentarze (0)