Menu
Szukaj
Filters
Zamknij
Zamknij
RSS

Wpisy w blogu "2019" "listopad"

Jakie witaminy warto włączyć do swojej diety jeżeli trenujemy?
Jakie witaminy warto włączyć do swojej diety jeżeli trenujemy?

Mimo znacznej mobilności i możliwości przemieszczania się w dowolne miejsce na świecie, jednym z kluczowych problemów współczesnego życia jest brak ruchu. Paradoks, prawda? Wynika to z powszechnego dostępu do komunikacji samochodowej, stosowania interaktywnych komunikatorów i siedzącego trybu życia determinowanego przez pracę. Efektem jest stale pogarszający się stan zdrowia ludzi na świecie, szczególnie w krajach rozwiniętych.  

Komentarze (5)
ABC regeneracji
ABC regeneracji

Wszyscy zawodowi sportowcy doskonale o tym wiedzą, że kiedy jesteśmy przetrenowani nie mamy szans żeby osiągnąć wymarzony efekt czy rezultat. Dla nich regeneracja jest nieodłącznym elementem każdego cyklu treningowego. Niestety ci, którzy nie trenują zawodowo zapominają o tym żeby odpoczywać, bo przecież im więcej ćwiczymy tym szybciej chudniemy. Błąd! To jeden z największych mitów, w które niestety często wierzymy. Nasz organizm nie jest robotem i owszem do pewnego momentu może pracować na wysokich obrotach, ale w końcu ta energia się skończy i w pewnym momencie on po prostu odmówi dalszego posłuszeństwa.

Komentarze (0)
Niedoczynność tarczycy: przyczyny, objawy, leczenie
Niedoczynność tarczycy: przyczyny, objawy, leczenie

Niedoczynność tarczycy spowodowana jest niedoborem hormonów tarczycy. Objawy niedoczynności tarczycy, zarówno pełnoobjawowej, jak i subklinicznej, mogą być bardzo różne i dotyczą różnych układów narządów. Utrudnia to jednoznaczne postawienie diagnozy, dlatego konieczne są badania w kierunku niedoczynności tarczycy.

Komentarze (0)