Kup do 12:00 - a przesyłka będzie jutro u Ciebie

Dostawa od 14 zł

tel. +48 533 679 793

Zamknij
(0)
Nie masz żadnych produktów w koszyku.
Wyszukiwanie
Filters

Kosmetyki naturalne w pigułce

Kosmetyki naturalne w pigułce

 

Pielęgnacja zarówno młodej jak i nieco starszej skóry potrafi przysporzyć wielu trudności: wypryski, zaskórniki i nadmiar sebum to koszmar wielu kobiet. Problematyczna cera wymaga delikatnego traktowania, dlatego najlepiej jeśli będziesz pielęgnować ją kosmetykami naturalnymi. W przeciwieństwie do tych z drogerii nie zawierają sztucznych składników, które zapychają pory, podrażniają skórę, a nawet ją uzależniają.

 

Kosmetyki naturalne są produktami otrzymywanymi ze składników pochodzenia roślinnego lub mineralnego. Często określa się je biokosmetykami lub kosmetykami ekologicznymi. Bazują one na olejkach eterycznych, ekstraktach ziołowych, olejach i nie zawierają składników pochodzenia zwierzęcego ani także nie są testowane na zwierzętach.

 Dwie gałęzie w pobliżu cienia w proszku i cieni Darmowe Zdjęcia

 

Jaki jest powód niezwykłej popularności naturalnych kosmetyków? 

Przede wszystkim brak chemii: sztucznych barwników, syntetycznych kompozycji zapachowych i mniejsza ilość lub wręcz brak konserwantów. To przekonuje tych, którym zależy na zdrowym stylu życia. Naturalne kosmetyki są też coraz skuteczniejsze. Przykładowo olejek z melisy, zwalczający wolne rodniki odpowiedzialne za starzenie się skóry, jest równie skuteczny jak witamina C. Naturalne kosmetyki wspaniale nadają się także do pielęgnacji skóry suchej. Ich podstawa, czyli olejki (np. z jojoby) lub roślinne masła (np. shea), dobrze nawilża i natłuszcza skórę. Bardzo skuteczne okazują się też produkty do pielęgnacji ciała – musy  i peelingi (w ich składzie detergenty zostały zastąpione masłem shea, olejem arganowym, konopnym czy ze słodkich migdałów).

 

Kosmetyki naturalne nie zawierają:

  •          żadnych syntetycznych środków konserwujących
  •          żadnych syntetycznych substancji zapachowych
  •          żadnych syntetycznych barwników
  •          żadnych substancji pochodzących z ropy naftowej
  •          żadnych roślin manipulowanych genetycznie

 

Oddziały w pobliżu cieni do powiek i past do paznokci Darmowe Zdjęcia

 

Zalety kosmetyków naturalnych

Stosując ekokosmetyki rezygnujemy  z substancji pochodzenia zwierzęcego (wyjątkami może okazać się wosk pszczeli czy lanolina).

Nasza skóra szybko dostosowuje się do kosmetyków naturalnych, zostaje odżywiona i odpowiednio wypielęgnowana. Co ważne – kosmetyki organiczne to wyroby, których proces produkcyjny nie wymaga dużej ilości energii i nie generuje toksycznych produktów ubocznych.

Kosmetyki naturalne współdziałają w harmonii z życiowymi funkcjami naszego organizmu. Nasza skóra korzysta z tego, co daje nam natura.

Naturalne kosmetyki są bezpieczne dla praktycznie każdego rodzaju skóry, niezależnie od wieku i stanu naskórka. Brak parabenów, sztucznych barwników i substancji zapachowych sprawia, że są łaskawsze dla wrażliwej skóry niż ich chemiczne odpowiedniki.

 

Kolejną zaletą kosmetyków naturalnych jest ich prosty skład – w szybki sposób same możemy przekonać się, co kryje się pod poszczególnymi nazwami i ocenić, czy wybrane specyfiki będą odpowiednie dla naszej skóry.

 

Używając kosmetyków naturalnych, mamy gwarancję, że dbamy nie tylko o nasze ciało ale także o stan środowiska naturalnego. Sposób produkcji takich środków pielęgnujących nie zagraża naturze – kosmetyki nie są testowane na zwierzętach.

 

Właściwości podstawowych składników wykorzystywanych do produkcji naturalnych kosmetyków

 

Butelki do kosmetyków Darmowe Zdjęcia

 

Masło Shea – jakie ma właściwości?

  •          zawiera witaminę A i witaminę E
  •          odpowiada za głębokie nawilżenie skóry
  •          zawartość witaminy F odpowiada za rozluźnienie mięśni
  •          pozostałe substancje wzmacniają cement komórkowy warstwy rogowej, dzięki czemu poprawiają elastyczność
  •          masło shea jest naturalnym filtrem przeciwsłonecznym o niskim współczynniku (ok. 5 SPF).

 

Olej arganowy – jakie ma właściwości?

  •          antyoksydanty w nim zawarte , w tym "witamina młodości", czyli witamina E, przeciwdziałają procesom starzenia się skóry, a więc zapobiegają pojawianiu się zmarszczek i spłycają już te istniejące
  •          kwasy tłuszczowe wspomagają regenerację, gdyż uzupełniają niedobory składników tłuszczowych w skórze
  •          olej arganowy chroni skórę przed czynnikami zewnętrznymi, m.in. przez agresywnym działaniem słońca i wiatru, w związku z tym sprawdzi się u kobiet o skórze suchej, wrażliwej, skłonnej do podrażnień i uczuleń
  •          polecany jest również osobom ze schorzeniami, takimi jak łuszczyca czy egzema.
  •          można go również wcierać w skórę głowy, pomocniczo w leczeniu łupieżu lub w celu wzmocnienia cebulek włosowych.



Olej ze słodkich migdałów – jakie ma właściwości?

  •          olejek dobrze radzi sobie z szorstką, napięta skórą i łamliwymi, przesuszonymi włosami
  •          jak inne oleje roślinne, ceniony jest przede wszystkim za swoje właściwości nawilżające
  •          za działanie olejku odpowiadają zawarte w nim sole mineralne, proteiny, magnez oraz witaminy z grupy A, E, D, B.

 

Świece i wazon z kijami Darmowe Zdjęcia

 

 

Jak samodzielnie przygotować kosmetyki w domu – szybkie i sprawdzone przepisy

 

Olejek do oczyszczania dla cery normalnej

 

Co będzie nam potrzebne?

30 g olejku rycynowego

45 g oleju ze słodkich migdałów

30 g olejku jojoba

45 g oliwy z oliwek

1 miska 

1 pojemnik z atomizerem 

 

ZMIESZAJ ZE SOBĄ WSZYSTKIE OLEJE. OTRZYMANY PRODUKT PRZELEJ DO POJEMNIKA Z ATOMIZEREM. 

 

Sposób użycia:

1.      Taką mieszanką masuj twarz pamiętając, żeby olejek nie dostał się do oczu.

2.      Mieszankę usuń małym ręcznikiem lub ściereczką namoczoną w gorącej wodzie, przykładając go najpierw na kilka chwil do twarzy. By pod wpływem ciepła otworzył się pory.

3.      Zabieg możesz kilka razy powtórzyć.

4.      Na koniec opłucz skórę zimną wodą.

 

 

Maska na trądzik

 

Co będzie nam potrzebne?

1 łyżka zielonej glinki

1 łyżeczka żelu aloesowego

1 łyżeczka ulubionego oleju

Kilka kropli oleju tamanu

1 miska

1 szpatułka

 

UWAGA!

Nie należy używać metalowych przedmiotów do sporządzania maseczki, ponieważ glinka wchodzi z metalem w niepożądane reakcje. 

 

ZMIESZAJ ZE SOBĄ WSZYSTKIE SKŁADNIKI. 

 

Sposób użycia:

Maseczkę nałóż na twarz i zmyj po ok. 20 minutach. Nie doprowadź do wyschnięcia maski na twarzy. Zabieg warto powtarzać raz w tygodniu. 

 

Orzechy kokosowe i szyszki roślin Darmowe Zdjęcia

 

 

Na koniec - pięć powodów dlaczego warto stosować kosmetyki naturalne!

 

1.Mniejsze ryzyko alergii.

Stosowanie kosmetyków ekologicznych oznacza mniejsze ryzyko reakcji alergicznych. Dzieje się tak, ponieważ preparaty eko zawierają delikatne substancje, które łagodnie działają na skórę. Dlatego mogą świetnie sprawdzić się także w przypadku skóry wrażliwej i skłonnej do podrażnień.

 

Regularne aplikowanie kosmetyków pochodzenia ekologicznego przyczynia się do wzmocnienia naturalnej bariery ochronnej skóry.

 

2. Są bezpieczne dla skóry

Kosmetyki ekologiczne produkowane są według ściśle określonych norm. Zgodnie z obowiązującymi wytycznymi, nie mogą zawierać substancji szkodzących człowiekowi. Pozbawione są składników pochodzenia zwierzęcego. Nie znajdziesz w nich sztucznych barwników, konserwantów, itp. Dlatego kosmetyki ekologiczne słabiej się pienią i nie zawsze mają ładny kolor. Ale dzięki temu masz pewność, że będą bezpieczne dla Twojej skóry.

 

3. Są przyjazne dla środowisk

Ekologiczne kosmetyki powstają także z dbałością o środowisko naturalne. Nie zawierają szkodliwych substancji.

 

4. Działają bardzo skutecznie

Współczesne kosmetyki ekologiczne są bardzo skuteczne – dużo bardziej niż jeszcze kilkanaście lat temu, gdy dopiero pojawiały się na rynku. To za sprawą nowoczesnych i coraz bardziej zaawansowanych formuł, dzięki którym aktywne składniki są lepiej transportowane. Przekłada się to na ich silniejsze i dłuższe działanie.
Przykładowo, zawarte w kosmetykach naturalnych wyciągi z aloesu przyspieszają proces gojenia, a masło shea działa odbudowująco i regenerująco, pozostawiając skórę przyjemnie miękką w dotyku.

 

Katarzyna Góral 

Pozostaw komentarz