Menu
Szukaj
Filters
Zamknij
Zamknij

Jak radzić sobie z jesienną suchością skóry?

Jak radzić sobie z jesienną suchością skóry?

 

Suchość skóry może być objawem chorób hormonalnych lub starzenia się, jednak większość zupełnie zdrowych i nawet młodych ludzi doświadcza jej co roku, z nadejściem jesieni.

 

 

 

Czy przyglądałaś się kiedyś drzewom?

Wiosną soki drzewa intensywnie idą w górę a wilgotność wewnątrz pnia jest wystarczająca, by drzewo wydało liście następnie kwiaty i owoce. Jesienią proces ten się odwraca, soki drzewa zmieniają kierunek do wewnątrz, liście schną i opadają. Jesień to naturalny czas suchości. Dotyczy to również Twojej skóry.

 

Poniżej znajdziesz kilka niezawodnych sposobów na nawilżanie skóry, tak by nawet jesienią i zimą była miękka i gładka.

 

Odżywianie

Zadbaj by w Twojej codziennej diecie były orzechy, nasiona słonecznika, mielone nasiona lnu oraz zimnotłoczone oleje. Są one bogate w nienasycone kwasy tłuszczowe, nawilżające nasze ciało od środka. Możesz też użyć suplementów: omega 3 i tranu.

Konieczne dla pięknej skóry są też witaminy: C, D, E, A i B. Jedz warzywa i owoce i pij soki. Pomoże też suplement multiwitaminowy Dermovital .

 

Mycie skóry

Unikaj mydeł i płynów do kąpieli z dodatkiem SLS – Sodium Lauryl Sulfate a także jego zamienników, na przykład Sodium Lauryl Cocoate. Jest to główny składnik większości mydeł i szamponów w płynie. Ma on właściwości drażniące i silnie wysuszające. Potrafi wnikać głęboko w skórę właściwą i niszczyć jej strukturę i właściwości ochronne.

Polecamy mydła delikatne, naturalne, wytworzone z czystych naturalnych olejów.

W codziennej higienie skóry istotne jest też by nie moczyć się zbyt długo w wannie i nie używać gorącej wody. Te czynniki działają również wysuszająco. Jeśli siedząc w wannie z wodą dodasz do kąpieli jedną łyżkę oliwy z oliwek, kąpiel nie tylko nie wysuszy ale nawilży skórę.

 

Nawilżanie skóry

Naturalnym odruchem, gdy dokucza suchość skóry jest sięganie po balsamy do ciała, kremy do rąk i twarzy. Jeśli jednak musisz używać kremu czy balsamu więcej niż dwa razy dziennie, może to oznaczać, że Twój krem zawiera składniki wysuszające. Zwróć też uwagę na zawartość parafiny i wazeliny. Tłuszcza te mają silne właściwości izolujące i możesz mieć wrażenie przyjemnej miękkości, jednak uniemożliwiają one oddychanie skóry, przez co w dłuższej perspektywie pogarszają jej kondycję. Świetnie natomiast sprawdzą się w trudnych warunkach jako doraźna ochrona skóry dłoni czy twarzy gdy jest duży mróz i silny zimny wiatr.

Niezawodnym sposobem na nawilżenie skóry jest wcieranie dobrej jakości naturalnego oleju w wilgotną skórę. Rozstań się z podejrzanymi kremami o długich listach składników i postaw w łazience małą butelkę oliwy z pierwszego tłoczenia, olej migdałowy lub kokosowy.

Wcieraj olej zawsze zaraz po prysznicu lub kąpieli w wilgotną skórę. Miej też w łazience wodę termalną w sprayu by móc wygodnie nawilżyć skórę przed natłuszczeniem kiedy akurat się nie kąpiesz. Naturalne oleje użyte na wilgotną skórę wiążą wodę w skórze.

Stosując taki sposób pielęgnacji zwróć uwagę, jak często Twoja skóra wymaga pielęgnacji. Skuteczne nawilżanie powinno zapewnić komfort skórze na minimum 12 godzin.

 

Pozostaw komentarz
Komentarze
22.02.2017 02:50
A co w sytuacji gdy trzeba się ubrać i ta tłusta powierzchnia zostaje na ciele? Są jakieś naturalne recepty na dobry balsam który się wchłonie po kilku minutach?? :)